Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4342 4342

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

hrubik
02.02.2017 5 z 5

Kdyby to šlo, dala bych klidně o jednu hvězdu navíc. Úchvatná fantasy pohádka.

milena25
02.02.2017 5 z 5

Nádherná knížka,já se začetla hned a vzalo mě to.
Miluju když jsou v knize nedostupný,brání se lásce,ale nakonec je chemie dostane.
Aneb pravá láska vítězí ♥
Těším se na druhý díl :)

Karlika
30.01.2017

Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem, je hodně čtivá a udrží Vaši pozornost. Strašně nerada jsem opouštěla svět víl a moc se těším na jeho pokračování!

natalie2171
30.01.2017 5 z 5

Páni. *Zběsile tleská a kroutí hlavou.* Nemám slov pro toto knižní stvoření, které mi jak vyrazilo dech, tak mě probudilo, tak mi nasadilo brouka do hlavy, že druhý díl si prostě přečtu za každou cenu. I přes to, že mé schopnosti v anglickém jazyce nejsou zdaleka tak na vysoké úrovni, tak jsem se přinutila začít číst druhý díl. Tolik pro mě tento díl znamenal.
Svět propracovaný do detailů, s vlastní historií, legendami, prokletími a všemožnými serepetičkami vhodné pro fantasy svět. Postavy, jejichž osobnost a duše byla čtivě rozdílná a rozpoznatelná. Postavy, které se mi hned od počátku buď znelíbily nebo naopak jsem je milovala. A je tu jedna, kterou jsem milovala a nyní jsem na ni změnila názor a z duše ji nenávidím. Čtenáři asi vědí, o koho tak nějak půjde.
Jako bych najednou viděla barevně, jakoby najednou vnímala všemi smysly. Kniha mi dala všechno, tolik pocitů: pozitivních i záporných. Vplula jsem do světa Feyre, že jen z těží se mohu odpoutat do reality. A ta realita tak sakramensky bolí. Au

padajicidvere
30.01.2017 5 z 5

Upřímně jsem nečekala, že by mě mohla kniha natolik DOSTAT. Krásku a zvíře naprosto zbožňuji a trochu jsem se bála, jak bude příběh v této verzi vypadat. No a nestačila jsem se divit. Podle mě se jedná o jeden z nejpovedenějších příběhů, který se tímto motivem inspiroval. Nebyla tu žádná kýčovitá romantika, čekající a nekonečné momenty, zbytečné detaily. Ne nic z toho. Děj byl strhující, už když jsem si myslela, že můžu knihu s klidem odložit a trochu se najít, tak se zase vloudila malá skulinka a příběh nabral další dech. Nemůžu se dočkat pokračování!

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží je moje první "rettellingová kniha". Říkala jsem si, že by se mi mohla líbit, jelikož příběh Krásky a Zvířete se mi líbil už od mala. A víte co? Nedokázala jsem knihu dát z ruky, dokud jsem ji prostě nedočetla. Feyre není rozhodně žádná unylá kráska a byla mi dost sympatická. Věřila jsem jí všechno, až na tu scénu s Nágami. Tam mi to, co dokázala, přišlo uvěřitelné méně. Tamlin nebyl taky špatný, ale patřil spíš k těm pasivnějším postavám - jak si to předloha vyžaduje :)
No a Rhysand? Co dodat - je to přesně ten typ záporáka, na který holky letí :)

Možná už jsem to psala i v jiných komentářích - knižní série nemám moc ráda, protože to čekání na další díly - však to znáte. Ale v tomto případě musím říct, že jsem ráda, že Feyrin příběh ještě nekončí, a že se třeba v dalším díle dozvím - co to panebože Rhys viděl v poslední scéně v jejím obličeji? Co zavětřil v jejím pachu???

KateChatt
23.01.2017

Přestože v knize bylo hodně podobností se Skleněným trůnem, byla to úžasná kniha.

Kira128
22.01.2017 4 z 5

Upřímně? Od této knihy jsem nic moc nečekala, ale byla jsem velmi mile překvapena. Jak stylem psaní autorky, tak celým příběhem, který byl doopravdy zajímavě promyšlený. Při některých situacích jsem neměla daleko k pláči, u jiných částí jsem se naopak nemohla přestat smát a někdy se mi dokonce stalo, že jsem jen šokovaně zírala na stránky, jež jsem držela v rukou.
Oblíbila jsem si Tamlina (překvapivě). Byl takovou typickou naprosto dokonalou postavou a na to, že zrovna tyto charaktery bez jediné chybičky moc nemusím, tady jsem to nějak neřešila. Nevím, jestli to bylo kvůli jménu Tamlin, jež se mi také hodně líbilo. Nebo třeba kvůli jeho chování.
Feyre byla také zajímavá postava, i když bych ji rozhodně neodhadla na devatenáct let. Ze začátku - protože jsem jako obvykle přeskočila anotaci - jsem si myslela, že jí je šestnáct. Na devatenáct se podle mě nechovala, ale každý člověk je jiný. Navíc nevím, jak je to s dospíváním u chudé rodiny... No, nebudu to rozebírat. I přesto mi nevadila a byla jsem ráda za to, že příběh byl psaný z jejího pohledu.
Ovšem nejvíce jsem si oblíbila Luciena a Rhysanda. Lucien byl, když to řeknu jednoduše, velmi podobný mně. To byl také důvod, proč jsem si ho tak moc oblíbila. U každé jeho škodolibé poznámky jsem se musela usmát a co hůř, někdy jsem dostala i záchvat smíchu, jenž nešel zastavit.
A Rhysand? Jedním slovem, paráda. Naprosto skvělá postava. Tajemný a krutý, ale zároveň milý a fajn muž z Nočního dvora. Kdo ví, co za tajemství před námi skrývá? Tím chci vlastně říct, že Lucien a Rhysand dodávali celému příběhu mnohem lepší nádech. Kdyby tam nebyli, příběh by nebyl tak zajímavý, takže děkuji, že na vás autorka nezapomněla.

Každopádně, kniha se mi vážně líbila a udělala na mě obrovský dojem. Jsem ráda, že jsem jí vyplnila svůj volný čas, jelikož opravdu stála za to. Určitě se pustím do čtení druhého dílu, ale nějaký ten čas si počkám.

jaspis
19.01.2017 4 z 5

Na to, jak se začátek šíleně táhnul, tak v prostředku jsem hltala řádky a u konce jsem se bála i nadechnout. Vše do sebe zapadlo (víceméně) a pochopila jsem, proč se postavy chovají tak, jak se chovají. Jen mě mrzí, že autorka chvílemi udělala z Feyre prostoduchou bytost, což si nezasloužila. Všiml si ještě někdo, že více vynikly vedlejší postavy než samotné hlavní?? Nebo je to jen můj dojem?

Bookgirl
19.01.2017 5 z 5

Tahle kniha byla rozhodně jedna z nejlepších, co jsem četla!!! Po několika stránkách jsem se do ní zamilovala a přečetla jsem ji jedním dechem. Určitě ji všem vřele doporučuji!

Terez313002
17.01.2017 5 z 5

Úplně TOP. Vůbec jsem nečekala, kdo je a jak se vybarví postava Rhyse. I když bych někdy hlavní hrdince nejraději dala pár facek, byla to nejlepší kniha tohohle žánru co jsem zatím četla (a to že jich bylo hodně). Naprosto úžasné, všem co mají rádi tenhle žánr DOPORUČUJI.

Trochu se bojím číst sérii Skleněný trůn, ale uvažuju o tom. Naposledy když mě takhle nadchla kniha, další dílo od stejné autorky, které jsem začínala číst s nadšením, mne silné sklamalo.

Aurorita
17.01.2017 3 z 5

Pro mě byla tato kniha seznámením s touto autorkou, a podle té chvály, co jsem o ní slyšela, jsem myslela, že to bude něco přeborného. Ale byl to spíš takový průměr v tomto žánru. Kniha plynula, plynula a najednou byl konec. Spousta nedomyšlených věcí, žádný pořádný zvrat se také nekonal. Pořád jsem čekala, kdy se začne konečně něco dít, ale ono to nepřišlo. Ne, že by byla kniha vyloženě nudná, ale nebyla ničím až tak zajímavá a rozhodně jsou v žánru YA mnohem lepší tituly.

Ivuše96
12.01.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou.. myslela jsem, že čtu skleněný trůn. :D ale vůbec nelituji, že jsem se přehmátla.. Příběh byl naprosto úžasný! láska, napětí, romantika, brutalita, nečekané situace.. Krásně zakompovaný příběh krásky a zvířete.
Rhys mě nepřestával překvapovat.
Už se těším na pokračování! jen doufám, že kvůli Rhysovi neopustí Tama!!!!

Viky007
11.01.2017 3 z 5

Na základě hodnocení jsem očekávala úžasnou fantasy s nádechem romantiky. Bohužel musím říct, že mě kniha celkem zklamala. Abych to uvedla na pravou míru, nápad s vílami byl skvělý. Líbilo se mi prostředí, příšery i zápletka. Co mi však neskutečně vadilo, byly charaktery postav. Hlavní hrdinka, které bylo v knize devatenáct let, byla na úrovni patnáctileté puberťačky. Na to, kolik si toho prožila, mi přišla až neskutečně hloupoučká, velmi slušně řečeno. Tamlin mě taky zklamal. Ze začátku jsem ho měla celkem v oblibě, ale pak mě začala rozčilovat ta jeho dokonalost. Je mi jasné, že kniha je určená spíše mladším čtenářům (teda hlavně čtenářkám), ale už mě unavují hrdinové, kteří jsou krásní, svalnatí, mají skvělý charakter... zkrátka jsou bez jediné chybičky. Tamlin neměl snad žádnou špatnou vlastnost, což mě hrozně zklamalo. Navíc se obě hlavní postavy chovaly naprosto nelogicky, někdy dokonce úplně pitomě.
Ještě mi celkem vadila předvídatelnost. Třeba hádanku na konci knihy jsem uhodla mnohem dřív, než hlavní hrdinka.
Jinak se kniha četla dobře. Pokud nehledáte nic náročného, je to skvělá volba.
Jednu hvězdičku dávám za nápad a další dvě za Luciena a Rhysanda.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

TOP!!! TOP!!! TOP!!!
Nádherná kniha.
Miluju sérii Skleněný trůn a myslela jsem si, že se jí nic nevyrovná (Ještě k tomu od stejné autorky), ale spletla jsem se! Tohle je knížka, která je skvělá! Má v sobě všechno napětí, lásku, nečekané situace a já jí zbožňuji!
Prostě TOP!! TOP!! TOP!!!

SBH
04.01.2017 2 z 5

Úžas jsem nad příběhem rozhodně pociťovala. Tolik brutality, násilností, nenávisti a utrpení umístit do milostného příběhu je skutečně umění. Hlavní hrdince chybí zásadním způsobem inteligence, smysl pro humor a glanc. Tamlin na několik set let starého a mocného vládce působí jako puberťák ze střední. Ústřední padoušce schází jakýkoli odlesk osobnosti. Nakonec jsou nejzajímavějšími postavami ty vedlejší (Lucien, Rhysand). Další zápory díla - strašlivé logické nesrovnalosti. Feyre neumí číst, ale tvrdí, že nemocné tetě předčítala. A tak dál. Všichni neustále pomlaskávají, čistí si nehty špičkou nože, Feyre setrvale zvrací. Kapku nechutné. Asi největší údiv vzbuzuje masivní úspěch autorky s podobným druhem textu. Nic moc.

sona8058
03.01.2017 5 z 5

Okamžitě se tato kniha zařadila mezi TOP! jsem nadšená a hned mě to nepustí... Prostě je vidět, že kdo umí -umí! A Sarah J. Maas umí! Styl psaní vás nenechá knihu odložit a vy jen hltáte větu za větou, slovo za slovem a nechcete přestat.

stepka3765
01.01.2017 5 z 5

Sarah je moje nejoblíbenější autorka, sérii Skleněný trůn miluji, takže po tomhle jsem ihned sáhla!
Nezklamalo mě to! Knížku řadím k mým nejoblíbenějším :)

LucieWiki
30.12.2016 5 z 5

Miluji knihy této autorky, bohužel však tím že mám přečtené již vydané díly skleněného trůnu, tak začínám pozorovat jistý stereotyp v charakterech hlavních hrdinů. Snad se autorka u dalších knižních sérií polepší. Přece jen si nemůže hlavní hrdinka stále vybírat pouze ty vysoké, svalnaté a ušlechtilé prince vílího rodu. Jinak skvělé čtení a za mě 5 hvězdiček.

lenus52
28.12.2016 4 z 5

Paneboze to byla uplne super kniha!!! Uz se tesim na druhy dil :o