Soutěž
Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X

Doktor Proktor a prdicí prášek

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí ...celý obsah knihy

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti...

Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103856/doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.2160

Doktor Proktor (1.)

Doktor Proktors prompepulver

Pro děti a mládež, Příběhy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
katusarosi16.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mě je 13 a tahle knížka se mi moc líbila :) Je vtipná a to já mám ráda :) Oni vystřelili bulíka prdem :D Teď čtu vanu času a chci si koupit i 2 další díly :)

Jirulle16.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

:-D já nějak nevím, co k tomu dodat. Rychle přečtená knížka, která mě celkem pobavila svoji jednoduchostí a vůbec tím - jak to mohlo někoho napadnou?! :-D ... Za mě: proč ne? :)

mamusha08.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá knížka pro děti. Byla jsem před pár lety ostražitá, když bylo Nesboa všude plno a nechtěla jsem jít s davem a kupovat všechno, co mi reklama strkala do košíku. Ale prdící prášek mě jako dětskou doktorku zaujal. Můj devítiletý syn onemocněl angínou a já mu chtěla udělat trochu radost. Koupila jsem prdící prášek a četla mu nahlas, jako když byli oba kluci malincí. Se starším synkem jsme se střídali ve čtení a do večera jsme měli knížku hotovou. Ale i my jsme byli smíchy úplně hotoví a vyčerpaní. Hádherný vystupňovaný příběh, pyramidka různých osudů nakonec vyvrcholí vítězstvím dobra nad zlem a při tom ještě spousta legrace. Nemohlo to dopadnout jinak než, že jsem nakonec dokoupila i další díly a Sněhuláka a další perly z pera úžasného seveřana. Doktor Proktor je u mě za 5 hvězdiček a víc.

Drak8420.11.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Milé, vtipné, zábavné a to i pro dospělé :)

trudoš12.10.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Jak je u spisovatelských hvězd zvykem, dřív nebo později usoudí, že přišel čas odpočinout si od literatury pro dospělé a vyprávět tentokrát něco dětem. Možná aby vypustily trochu páry a přebytek testosteronu, kdo ví.
Ztřeštěné dobrodružství holčičky Lízy, klučiny Bulíka (jenž je menší než si myslíte, ale opovažte se dělat si z něj legraci) a jejich souseda, „skorourčitěšíleného“ doktora, začíná pár dní před norským státním svátkem vynálezem speciálního prdícího prášku, jehož vlastnosti jsou více než působivé. Už jen vymyslet, jak celý projekt zpeněžit. Ovšem zlotřilá rodinka, obří hladová anakonda, ukradený patent a Cela smrti tenhle jednoduchý plán dost zkomplikují.
Doktor Proktor a prdicí prášek sice není knihou, která by uvedla do extáze, ale ani neotráví. Jo Nesbø má příběh dobře propracovaný, a přestože je trochu předvídatelný, skončí rychleji, než se člověk stačí začít nudit. Pobaví, rozesměje i okouzlí imaginací, za niž by se ani Roald Dahl nemusel stydět. A to se počítá.

Laputika_305.09.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Já to mám v knihovně už 4 roky a NIKDY mě to nebavilo. Problém je že to nejde vysvětlit našim, pořád mi kupují nové díly (ať už to skončí :P) :D

MarkétJJ19.07.2015

Je mi 13 a hrozně mě to nudilo :/

Roselunda 192816.06.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Kdybych to četla před pár lety, tak bych tímhle nápadem byla unešená. Fakt hezký. Ale strašně mě to nudilo a přečetla jsem to asi za sedm měsíců (kill me...). 2,7*

kilometr29.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu převelice zábavné a správně ulítlé.Další díly určitě nevynechám.101%.

Odehnalka25.04.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Klobouk dolů před panem autorem! Je neuvěřitelný, že dokáže psát napínavé detektivky pro dospělého čtenáře, ale i zároveň tak zábavné příběhy (nejen) pro děti! Skvěle jsem se bavila po celou dobu čtení a těším se, až si půjčím další díl.
Doktora Proktora doporučuji nejen dětem, ale i dospělým! Vždyť přeci dítě je v každém z nás.

pkweb.eu23.04.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Četl jsem dceři před spaním a musím říct, že jsem se i několikrát Bulíkovi od srdce zasmál. Nesbø nezklamal ani v tomto žánru..

KristýnaM04.04.2015

V této knize najdete snad vše. Zábavu, zápletku i poučení. Přečetla si ji i mamka, která četla jen detektivky tohoto spisovatele. Moc se jí líbila. Tato kniha zaručeně zvedne náladu.

Ddaannddaann09.03.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Zábavné a rozhodně ne nudné!!!! Zajímavá zápletka a nikdy nekončící zábava. Poprvé když jsem začal o této knize slýchat ( cca 3.třída ), když to spolužáci mívali na čtenářský deník, jsem si říkal: zní to jako pěkná blbost, akorát ztráta času. Když to ale už udělal snad každý druhý ze třídy a v každém knihkupectví to mělo výborný ohlas tak moje reakce byli jiné. Každý to hodnotil dobře a tak jsem si řekl že to teda přečtu. A od té doby si říkám: jak jsem mohl být takový debil???? Tento díl byl sice z celé série asi nejslabší ale i tak naprosto úžasný!!!!!!

Alisce21.02.2015Hodnocení knihy 5 z 5

V knihovně neměly knihy od Nesba na oddělení pro dospělé, tak jsem se vydala na oddělení pro děti a nelituji. Naprosto parádní oddechovka, kterou jsem přečetla během chvilky a chystám se i na další díly. Musím přiznat, že jsem si přišla trošku trapně, že čtu dětské knihy, ale kašlu na to. Za tu srandu to stojí a alespoň vím co budu číst jednou dětem. :)

Etej0108.02.2015

Milá a přitom zábavná knížka. Doporučuji !! :)

michaela815404.02.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Četla jsem synům (7 a 9 let) před spaním, kluci byli nadšení, já méně. Čekala jsem trochu víc. Na druhou stranu cílová skupina (tj. oba synové) byla velice spokojená, kluci se o knížce bavili i přes den a na čtení před spaním se velice těšili, smáli se, citovali z knih, rozhodně chtějí číst další díly.

Péťa8628.01.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Četla jsem jen tento díl Doktora Proktora a musím říci, že jsem nadšená. Moc pěkná pohádka, jen si nejsem jistá do jaké míry by jí ocenily děti... Ale rozhodně dospělák se u toho báječně odreaguje a přijde na jiné myšlenky. Krásný a vtipný příběh. Těším se, až si přečtu další.

teri-s01.01.2015Hodnocení knihy 5 z 5

První díl je nejlepší ty vostatní jsou dobrý, ale první díl mě zabil. :)

Arya2607.12.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Vtipný příběh plný vtipných situací doporučuj :D !!!

Roselunda 192820.11.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Jestli si spolužák ze mě nedělal srandu (jakože asi jo :)), tak mi tu knihu půjčí. Už se těším :D

Juki18.11.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka je vtipná, dětem se určitě bude líbit, protože se v ní "beztrestně" prdíííí :-)
Co ale povýšilo knížku ještě minimálně o jeden level výš je forma audioknihy v podání naprosto skvělého Davida Novotného, který knížku pouze nečte, ale brilantně vypráví!

bércoun25.09.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Zábavná kniha, kterou přečtete jedním dechem. Pobaví vás autorův smysl pro humor i bizarní postavičky. Nemá chybu, a tak hodontím 5 *.

tinka197422.08.2014Hodnocení knihy 1 z 5

Velké zklamání. Za mě slátatina, syn omítal číst a o Doktoru Proktoru už nechce ani slyšet.

kukurukuku21.04.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Bylo to velmi napínavé čtení s neočekávanými zvraty. Těším se na další pokračování knih s Doktorem Proktorem a jeho mladými přáteli.

binysek27.03.2014Hodnocení knihy 2 z 5

nechala jsem se napálit a koupila dvě, tuto a vanu času, tuto jsem přečetla, ale považuju ji z spíše podprůměrnou dětskou knihu, ovšem, nejsem dítě a koupila jsem ji dítěti, až se začne shánět po knihách. za mne. znám lepší

Weweuka08.03.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha! Je vtipná, zaujme originálními slovními obraty, nic jí podobné jsem doposud nečetla. Jakožto "dospělák" jsem se nemohla od příběhu odtrhnout a hned si zapůjčila pokračování. Doufám, že své příznivce najde i mezi dětmi.

Petr K.14.02.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Rozhodne mohu dat 5 hvezd. Super oddechovka. Pribeh je svizny, bez zbytecne marmelady okolo. Nesmite to srovnavat s Nesbovou thrillerovou tvorbou, tady jste uplne na jine vlne, ale i tak mi prisel pribeh propracovany (ve finalnim zuctovani). Me, jako priznivci prdeni, se nejvice libilo hlavni tema - prdici prasek. Ale super bylo i minitema domacich mazlicku a jejich myslenkove pochody, jako by byla lidska bytost :-) A velmi vydarene jsou i obrazky, dovedu si to predstavit cele animovane :-) Jedine, co je docela sila, ze serie s doktorem Proktorem je drazssi, nez serie s Harrym a pritom to jsou 200 strankove brozurky, takze to je asi jedine minus, ale jinak za me super zalezitost.

PS : pokud vas take zajima tema prdu, tak mohu doporucit ,,encyklopedii,, - Velka kniha o prdu - http://www.databazeknih.cz/knihy/velka-kniha-o-prdu-71414

Ankavi13.02.2014Hodnocení knihy 1 z 5

Nahlédnuto, započato - a nedočteno. Za mě propadák. Svým dětem jsem ji přesto podsunula (zda ti mladí nevnímají literaturu přece jenom jinak...) a dospěli k podobnému závěru. Vrátím se k autorovým knihám pro dospělé, tam mě nezklame :-)

Styblice07.02.2014Hodnocení knihy 3 z 5

První kniha, co jsem od tohoto autora četla. Dětem by se to určitě moc líbilo. Mne to pobavilo a odpočinula jsem si u toho. Přečetla jsem to za jeden den.

spookee01.02.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Ačkoliv jsem vyznavač Nesbových detektivek, kniha pobavila, lehká oddechovka, ÚŽASNÉ KRESBY. Už se těším, až budu mít děti a budu jim číst příběhy Doktora, Bulíka a Lízy.