Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor Proktor a prdicí prášek

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí ...celý text

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti...

Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103856/doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.2217

Doktor Proktor (1.)

Doktor Proktors prompepulver

Pro děti a mládež, Příběhy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více

poiu
09. listopadu

Taková milá moderní pohádka se zajímavými, přirozenými postavami... Líza i Bulík mě oba bavili a myslím, že pro děti fakt super čtení. :-)

Nielada

Knihu jsme si s dcerami (8 a 10) četly před spaním a vtípkům o prdění - ale pozor - také o jiných věcech (například lidské hlouposti), jsme se řechtaly všechny. Moc se mi líbily všechny výborně vykreselné postavy (jakoby karikatury) a nejvíc ze všeho Bulík - takové chytré a dobrosrdečné hrdiny prostě miluju.

Nielada

Knihu jsme si četli s mými dětmi (8 a 10) před spaním a řechtali jsme se u toho všichni. Když si odmyslím poněkud nechutné barvité popisy všeho okolo prdění, bylo to dokonalé. Ovšem - právě o to prdění tu šlo a právě toto ožehavé téma bylo zdrojem mnoha podařených vtípků. Jsem nadšená z Bulíka - chytré hlavičky, takové postavy miluju. A moc se těšíme na další díly.

jerry04

Velmi srandovní kniha. Pro ty, kteří mají rádi legraci je akorát.

katka_dv

Na tuto knihu jsem narazila, protože mám ráda sérii s Harry Holem. Chtěla jsem si ji přečíst jen ze zájmu a pro pobavení, rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, ale fakt mě nezaujala a ani nevím, jestli by mě bavila, kdybych byla mladší - prdící, krkací, zvracecí ani jiný tomu podobný "humor" ve mě nikdy nevyvolával salvy smíchu.

Ivan F

Prečítané zo zaujímavosti, ale nebolo to ono. Pôvodne som to chcel čítať synovi pred spaním, ale nudilo ho to, ani na prdení sa nesmial. Pre iné deti pravdepodobne okej, neviem posúdiť. Dočítal som to už len kvôli Nesbovi, od ktorého som čítal osem príbehov o Harym Hole. Mal pri ňom zostať.

lapagerie

Dcery byly z Doktora Proktora nadšené a téma prdicího prášku je uvádělo do výbuchů smíchu. Tak myslím, že pro mladší mládežníky dobrý tip.

jan-da

Vždycky jsem si chtěla přečíst nějakou knihu, která je psaná pro mládež.. Asi jsem měla začít dřív než ve 24 letech, protože mi to vtipné nepřišlo :-D a navíc příběh je vidět, že je psán pro mládež. Dnešní mládeži by se kniha mohla líbit, já jsem ráda, že to mám za sebou a mohu se vrhnout na svůj šálek kávy :)

allebra

Od mého oblíbeného autora jsem přečetla všechny knihy pro dospělé a byla jsem zvědavá i na jeho dětskou tvorbu, i když jsem nějakou dobu váhala. A protože detektivky jsem četla na přeskáčku, podle toho, jak u nás vycházely, tentokrát jsem chtěla začít postupně. Knížku jsem četla šestileté vnučce a obě jsme byly nadšené. Poslouchala, ani nedutala, musela jsem udělat krátkou pauzu jen při hlasitém výbuchu smíchu, kdy jsem se k ní s chutí přidala. Příběh byl sice poněkud potrhlý, ale originální, velmi dobře propracovaný a pro bujnou (nejen) dětskou fantazii jako stvořený! Dokonce nechyběla ani detektivní zápletka! Roztomilý Bulík, sympatická Líza i svérázný doktor Proktor si nás hned získali. Jako skvělý relax mohu jen doporučit! Těšíme se na další díly!

aLČAc

Úplně se mi do té knihy nechtělo, ale nakonec byla dobrá a chtěla jsem si přečíst další díly. Četla se rychle.

zuzi509

Skvělá a komická kniha. Popravdě se mi do ní vůbec nechtělo a říkala jsem si co to bude za blbost, ale kdybych si jí nepřečetla přišla bych o tak úžasné a oddechové počtení.
Výborně :D

Venny345

Když se zamyslím, co psát, musím se usmívat.
Báječně potrhlé čtení. ;)

Verajs

Na tuto knihu sem narazila náhodou, a jsem hrozně ráda, že mě ta náhoda potkala. Velmi vtipný, čtiivý, nápaditý a podivínský příbeh.

akšuram37

Chválím, vtipná a čtivá knížka, kterou zvládnete přečíst klidně za jeden den :)

dadan44

Dobrá kniha, dobře se čte.

helusa2

Velmi zábavná kniha :-) V Oslo mám rodinu, takže jsem ta místa vyloženě viděla před sebou! Myslím, že pobaví inteligentním humorem malé i velké :-)

pegascom

Prdiaci prasok - doslova "uleteny" napad. Pribeh podany tak, aby to deti putalo a rozosmialo, no pousmeje sa aj dospelak. Rozpravka odohravajuca sa v Norsku pobavi aj pouci.

evtap

Velmi vtipná oddechovka, a to i pro dospělé :-)

Zuzu23

super kniha

annamc

Tuhle knížku jsem četla už po 3 a ja pořád zábavná.Jak tohle někoho napadne?

katusarosi

Mě je 13 a tahle knížka se mi moc líbila :) Je vtipná a to já mám ráda :) Oni vystřelili bulíka prdem :D Teď čtu vanu času a chci si koupit i 2 další díly :)

Jirulle

:-D já nějak nevím, co k tomu dodat. Rychle přečtená knížka, která mě celkem pobavila svoji jednoduchostí a vůbec tím - jak to mohlo někoho napadnou?! :-D ... Za mě: proč ne? :)

mamusha

Skvělá knížka pro děti. Byla jsem před pár lety ostražitá, když bylo Nesboa všude plno a nechtěla jsem jít s davem a kupovat všechno, co mi reklama strkala do košíku. Ale prdící prášek mě jako dětskou doktorku zaujal. Můj devítiletý syn onemocněl angínou a já mu chtěla udělat trochu radost. Koupila jsem prdící prášek a četla mu nahlas, jako když byli oba kluci malincí. Se starším synkem jsme se střídali ve čtení a do večera jsme měli knížku hotovou. Ale i my jsme byli smíchy úplně hotoví a vyčerpaní. Hádherný vystupňovaný příběh, pyramidka různých osudů nakonec vyvrcholí vítězstvím dobra nad zlem a při tom ještě spousta legrace. Nemohlo to dopadnout jinak než, že jsem nakonec dokoupila i další díly a Sněhuláka a další perly z pera úžasného seveřana. Doktor Proktor je u mě za 5 hvězdiček a víc.

Drak84
20.11.2015

Milé, vtipné, zábavné a to i pro dospělé :)

trudoš
12.10.2015

Jak je u spisovatelských hvězd zvykem, dřív nebo později usoudí, že přišel čas odpočinout si od literatury pro dospělé a vyprávět tentokrát něco dětem. Možná aby vypustily trochu páry a přebytek testosteronu, kdo ví.
Ztřeštěné dobrodružství holčičky Lízy, klučiny Bulíka (jenž je menší než si myslíte, ale opovažte se dělat si z něj legraci) a jejich souseda, „skorourčitěšíleného“ doktora, začíná pár dní před norským státním svátkem vynálezem speciálního prdícího prášku, jehož vlastnosti jsou více než působivé. Už jen vymyslet, jak celý projekt zpeněžit. Ovšem zlotřilá rodinka, obří hladová anakonda, ukradený patent a Cela smrti tenhle jednoduchý plán dost zkomplikují.
Doktor Proktor a prdicí prášek sice není knihou, která by uvedla do extáze, ale ani neotráví. Jo Nesbø má příběh dobře propracovaný, a přestože je trochu předvídatelný, skončí rychleji, než se člověk stačí začít nudit. Pobaví, rozesměje i okouzlí imaginací, za niž by se ani Roald Dahl nemusel stydět. A to se počítá.

Laputika_3
05.09.2015

Já to mám v knihovně už 4 roky a NIKDY mě to nebavilo. Problém je že to nejde vysvětlit našim, pořád mi kupují nové díly (ať už to skončí :P) :D

MarkétJJ
19.07.2015

Je mi 13 a hrozně mě to nudilo :/

Roselunda 1928
16.06.2015

Kdybych to četla před pár lety, tak bych tímhle nápadem byla unešená. Fakt hezký. Ale strašně mě to nudilo a přečetla jsem to asi za sedm měsíců (kill me...). 2,7*

kilometr
29.04.2015

Opravdu převelice zábavné a správně ulítlé.Další díly určitě nevynechám.101%.

Odehnalka
25.04.2015

Klobouk dolů před panem autorem! Je neuvěřitelný, že dokáže psát napínavé detektivky pro dospělého čtenáře, ale i zároveň tak zábavné příběhy (nejen) pro děti! Skvěle jsem se bavila po celou dobu čtení a těším se, až si půjčím další díl.
Doktora Proktora doporučuji nejen dětem, ale i dospělým! Vždyť přeci dítě je v každém z nás.