Chcete si vést seznam "přečtených knih", "chci si koupit" apod.? Začněte zde X
Hodnotit

Doktor Proktor a prdicí prášek

od: Jo Nesbø

Doktor Proktor a prdicí prášek
Doktor Proktor a prdicí prášek

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí ...celý obsah knihy

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze.

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti...

Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují. méně textu

http://img.databazeknih.cz/images_books/10_/103856/doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.1140
Série:

Doktor Proktor (1.)

Originální název:

Doktor Proktors prompepulver

Žánr:
Pro děti a mládež - Příběhy
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2007 ...více
Nahrávám...

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Drak8420.11.2015

Milé, vtipné, zábavné a to i pro dospělé :)

trudoš12.10.2015

Jak je u spisovatelských hvězd zvykem, dřív nebo později usoudí, že přišel čas odpočinout si od literatury pro dospělé a vyprávět tentokrát něco dětem. Možná aby vypustily trochu páry a přebytek testosteronu, kdo ví.
Ztřeštěné dobrodružství holčičky Lízy, klučiny Bulíka (jenž je menší než si myslíte, ale opovažte se dělat si z něj legraci) a jejich souseda, „skorourčitěšíleného“ doktora, začíná pár dní před norským státním svátkem vynálezem speciálního prdícího prášku, jehož vlastnosti jsou více než působivé. Už jen vymyslet, jak celý projekt zpeněžit. Ovšem zlotřilá rodinka, obří hladová anakonda, ukradený patent a Cela smrti tenhle jednoduchý plán dost zkomplikují.
Doktor Proktor a prdicí prášek sice není knihou, která by uvedla do extáze, ale ani neotráví. Jo Nesbø má příběh dobře propracovaný, a přestože je trochu předvídatelný, skončí rychleji, než se člověk stačí začít nudit. Pobaví, rozesměje i okouzlí imaginací, za niž by se ani Roald Dahl nemusel stydět. A to se počítá.

Laputika_305.09.2015

Já to mám v knihovně už 4 roky a NIKDY mě to nebavilo. Problém je že to nejde vysvětlit našim, pořád mi kupují nové díly (ať už to skončí :P) :D

MarkétJJ19.07.2015

Je mi 13 a hrozně mě to nudilo :/

Roselunda 192816.06.2015

Kdybych to četla před pár lety, tak bych tímhle nápadem byla unešená. Fakt hezký. Ale strašně mě to nudilo a přečetla jsem to asi za sedm měsíců (kill me...). 2,7*

kilometr29.04.2015

Opravdu převelice zábavné a správně ulítlé.Další díly určitě nevynechám.101%.

Odehnalka25.04.2015

Klobouk dolů před panem autorem! Je neuvěřitelný, že dokáže psát napínavé detektivky pro dospělého čtenáře, ale i zároveň tak zábavné příběhy (nejen) pro děti! Skvěle jsem se bavila po celou dobu čtení a těším se, až si půjčím další díl.
Doktora Proktora doporučuji nejen dětem, ale i dospělým! Vždyť přeci dítě je v každém z nás.

pkweb.eu23.04.2015

Četl jsem dceři před spaním a musím říct, že jsem se i několikrát Bulíkovi od srdce zasmál. Nesbø nezklamal ani v tomto žánru..

KristýnaM04.04.2015

V této knize najdete snad vše. Zábavu, zápletku i poučení. Přečetla si ji i mamka, která četla jen detektivky tohoto spisovatele. Moc se jí líbila. Tato kniha zaručeně zvedne náladu.

Ddaannddaann09.03.2015

Zábavné a rozhodně ne nudné!!!! Zajímavá zápletka a nikdy nekončící zábava. Poprvé když jsem začal o této knize slýchat ( cca 3.třída ), když to spolužáci mívali na čtenářský deník, jsem si říkal: zní to jako pěkná blbost, akorát ztráta času. Když to ale už udělal snad každý druhý ze třídy a v každém knihkupectví to mělo výborný ohlas tak moje reakce byli jiné. Každý to hodnotil dobře a tak jsem si řekl že to teda přečtu. A od té doby si říkám: jak jsem mohl být takový debil???? Tento díl byl sice z celé série asi nejslabší ale i tak naprosto úžasný!!!!!!

Alisce21.02.2015

V knihovně neměly knihy od Nesba na oddělení pro dospělé, tak jsem se vydala na oddělení pro děti a nelituji. Naprosto parádní oddechovka, kterou jsem přečetla během chvilky a chystám se i na další díly. Musím přiznat, že jsem si přišla trošku trapně, že čtu dětské knihy, ale kašlu na to. Za tu srandu to stojí a alespoň vím co budu číst jednou dětem. :)

Etej0108.02.2015

Milá a přitom zábavná knížka. Doporučuji !! :)

michaela815404.02.2015

Četla jsem synům (7 a 9 let) před spaním, kluci byli nadšení, já méně. Čekala jsem trochu víc. Na druhou stranu cílová skupina (tj. oba synové) byla velice spokojená, kluci se o knížce bavili i přes den a na čtení před spaním se velice těšili, smáli se, citovali z knih, rozhodně chtějí číst další díly.

Péťa8628.01.2015

Četla jsem jen tento díl Doktora Proktora a musím říci, že jsem nadšená. Moc pěkná pohádka, jen si nejsem jistá do jaké míry by jí ocenily děti... Ale rozhodně dospělák se u toho báječně odreaguje a přijde na jiné myšlenky. Krásný a vtipný příběh. Těším se, až si přečtu další.

teri-s01.01.2015

První díl je nejlepší ty vostatní jsou dobrý, ale první díl mě zabil. :)

Arya2607.12.2014

Vtipný příběh plný vtipných situací doporučuj :D !!!

Roselunda 192820.11.2014

Jestli si spolužák ze mě nedělal srandu (jakože asi jo :)), tak mi tu knihu půjčí. Už se těším :D

Juki18.11.2014

Knížka je vtipná, dětem se určitě bude líbit, protože se v ní "beztrestně" prdíííí :-)
Co ale povýšilo knížku ještě minimálně o jeden level výš je forma audioknihy v podání naprosto skvělého Davida Novotného, který knížku pouze nečte, ale brilantně vypráví!

bércoun25.09.2014

Zábavná kniha, kterou přečtete jedním dechem. Pobaví vás autorův smysl pro humor i bizarní postavičky. Nemá chybu, a tak hodontím 5 *.

tinka197422.08.2014

Velké zklamání. Za mě slátatina, syn omítal číst a o Doktoru Proktoru už nechce ani slyšet.

kukurukuku21.04.2014

Bylo to velmi napínavé čtení s neočekávanými zvraty. Těším se na další pokračování knih s Doktorem Proktorem a jeho mladými přáteli.

binysek27.03.2014

nechala jsem se napálit a koupila dvě, tuto a vanu času, tuto jsem přečetla, ale považuju ji z spíše podprůměrnou dětskou knihu, ovšem, nejsem dítě a koupila jsem ji dítěti, až se začne shánět po knihách. za mne. znám lepší

Weweuka08.03.2014

Výborná kniha! Je vtipná, zaujme originálními slovními obraty, nic jí podobné jsem doposud nečetla. Jakožto "dospělák" jsem se nemohla od příběhu odtrhnout a hned si zapůjčila pokračování. Doufám, že své příznivce najde i mezi dětmi.

Petr K.14.02.2014

Rozhodne mohu dat 5 hvezd. Super oddechovka. Pribeh je svizny, bez zbytecne marmelady okolo. Nesmite to srovnavat s Nesbovou thrillerovou tvorbou, tady jste uplne na jine vlne, ale i tak mi prisel pribeh propracovany (ve finalnim zuctovani). Me, jako priznivci prdeni, se nejvice libilo hlavni tema - prdici prasek. Ale super bylo i minitema domacich mazlicku a jejich myslenkove pochody, jako by byla lidska bytost :-) A velmi vydarene jsou i obrazky, dovedu si to predstavit cele animovane :-) Jedine, co je docela sila, ze serie s doktorem Proktorem je drazssi, nez serie s Harrym a pritom to jsou 200 strankove brozurky, takze to je asi jedine minus, ale jinak za me super zalezitost.

PS : pokud vas take zajima tema prdu, tak mohu doporucit ,,encyklopedii,, - Velka kniha o prdu - http://www.databazeknih.cz/knihy/velka-kniha-o-prdu-71414

Ankavi13.02.2014

Nahlédnuto, započato - a nedočteno. Za mě propadák. Svým dětem jsem ji přesto podsunula (zda ti mladí nevnímají literaturu přece jenom jinak...) a dospěli k podobnému závěru. Vrátím se k autorovým knihám pro dospělé, tam mě nezklame :-)

Styblice07.02.2014

První kniha, co jsem od tohoto autora četla. Dětem by se to určitě moc líbilo. Mne to pobavilo a odpočinula jsem si u toho. Přečetla jsem to za jeden den.

spookee01.02.2014

Ačkoliv jsem vyznavač Nesbových detektivek, kniha pobavila, lehká oddechovka, ÚŽASNÉ KRESBY. Už se těším, až budu mít děti a budu jim číst příběhy Doktora, Bulíka a Lízy.

sachista07.01.2014

Byl jsem zvědavý, zda Jo Nesbo dokáže napsat stejně výtečné knihy pro děti a mládež jako detektivky, s nimiž pobláznil celý svět. Podle obsahů všech dílů o doktoru Proktorovi mě první díl příliš nezaujal, proto jsem jeho četbu odkládal. A moje očekávání se naplnila. Je to příjemné a poměrně vtipné čtení, zajímavé je však jen do první poloviny, druhá půlka mi připadla nudná a otřepaná. Přesto se těším na druhý díl. A taky by mě zajímalo, co mají znamenat ty narážky na Finsko. Že by Finsko bylo v severní Evropě považováno za zvláštní stát?:-)

hlina01.01.2014

Kniha mě naprosto zklamala. Příliš mnoho slov...

MarieAnnaSarah13.12.2013

Sestra chtěla obdarovat touto knihou našeho prcka k Vánocům, ale nebyla si zcela jistá, tak mi ji nejdříve dala k posouzení. To dopadlo tak, že jsem knihu prckovi všema deseti doporučila a rovnou si pořídila vlastní výtisk :)

Zpočátku jsem byla rozpačitá. Nevěděla jsem, zda-li mě tentokrát můj oblíbený spisovatel nezklame, a jestli je vůbec dobré to riskovat. Po přečtení prvních pár stran jsem si však byla jistá, že o šlápnutí vedle, se zcela jistě nejedná.
Dobrodružství osamělé holčičky Lízy, malinkatého kloučka Bulíka (napadá vás k tomu něco? :D) a skoro šíleného profesora Proktora je svižné, vtipné a nenásilně výchovné.
Avšak ani v této knize Nesbø nedokázal zakrýt svou zálibu v detektivních příbězích, kterou si výtečně vykompenzoval v sekundárním příběhu o chlapečkovi, co byl zlý na svá zvířátka, který vyústil v nečekané rozuzlení a jako vždy akční, drastický konec. :)

Děti jistě ocení spád, přímost a zábavu ve formě prdění. Já ocenila především některé brilantní vtípky, které dle mého názoru, mladším uniknou, za to dospělým, jež jim budou předčítat, vykouzlí minimálně úsměv na tváři.

Bulík si odkašlal: ,,Paní Strobeová, nemůžeme přijít na to, čím to je, že ženy jako Líza a vy jsou mnohem chytřejší než my muži. Podle mého názoru byste měly převzít vládu nad světem, sprovodit z něj všechny muže, zmrazit spermie na dělání dětí a usmrtit všechny chlapečky hned po narození."
Paní Strobeová se na něj zaraženě dívala.
,,Ale to mě jen tak napadlo. A protože jsem muž, byl to pravděpodobně dost hloupý nápad. Takže na to celé raději zapomeňme, paní Strobeová, a já tímto děkuju za pozornost. Klidně, prosím, pokračujte, kde jste skončila."

Ač knížka pro děti a já už mírně odrostlá, chichotala jsem se u ní jako puberťačka. Což mí spolujezdci v autobuse opláceli zmatenými pohledy. O to více byly zmatené, když do přítmí večerního spoje svítily z mého tabletu výborné obrázky prdících lidí :)

Dávám všech pět hvězdiček a doporučuji knihu nejen těm, kteří mají doma dítka :)