Soutěž

Doktor Proktor a prdicí prášek / Doktor Proktors prompepulver

Autor: Jo Nesbø

Doktor Proktor a prdicí prášek

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí ...celý obsah knihy

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti...

Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují. (méně textu)

http://img.databazeknih.cz/images_books/10_/103856/doktor-proktor-a-prd-103856.jpg 4.181
Série: Doktor Proktor (1.)
Žánr:Pro děti a mládež - Ostatní
Rok vydání:2012, rok vydání originálu: 2007 ...více
Štítky:děti, dobrodružství, humor, nebezpečí, norská literatura, přátelství, pro děti od 9 let, vynálezy a objevy

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
tinka1974 22.08.2014

Velké zklamání. Za mě slátatina, syn omítal číst a o Doktoru Proktoru už nechce ani slyšet.

kukurukuku 21.04.2014

Bylo to velmi napínavé čtení s neočekávanými zvraty. Těším se na další pokračování knih s Doktorem Proktorem a jeho mladými přáteli.

binysek 27.03.2014

nechala jsem se napálit a koupila dvě, tuto a vanu času, tuto jsem přečetla, ale považuju ji z spíše podprůměrnou dětskou knihu, ovšem, nejsem dítě a koupila jsem ji dítěti, až se začne shánět po knihách. za mne. znám lepší

Weweuka 08.03.2014

Výborná kniha! Je vtipná, zaujme originálními slovními obraty, nic jí podobné jsem doposud nečetla. Jakožto "dospělák" jsem se nemohla od příběhu odtrhnout a hned si zapůjčila pokračování. Doufám, že své příznivce najde i mezi dětmi.

Petr K. 14.02.2014

Rozhodne mohu dat 5 hvezd. Super oddechovka. Pribeh je svizny, bez zbytecne marmelady okolo. Nesmite to srovnavat s Nesbovou thrillerovou tvorbou, tady jste uplne na jine vlne, ale i tak mi prisel pribeh propracovany (ve finalnim zuctovani). Me, jako priznivci prdeni, se nejvice libilo hlavni tema - prdici prasek. Ale super bylo i minitema domacich mazlicku a jejich myslenkove pochody, jako by byla lidska bytost :-) A velmi vydarene jsou i obrazky, dovedu si to predstavit cele animovane :-) Jedine, co je docela sila, ze serie s doktorem Proktorem je drazssi, nez serie s Harrym a pritom to jsou 200 strankove brozurky, takze to je asi jedine minus, ale jinak za me super zalezitost.

PS : pokud vas take zajima tema prdu, tak mohu doporucit ,,encyklopedii,, - Velka kniha o prdu - http://www.databazeknih.cz/knihy/velka-kniha-o-prdu-71414

Ankavi 13.02.2014

Nahlédnuto, započato - a nedočteno. Za mě propadák. Svým dětem jsem ji přesto podsunula (zda ti mladí nevnímají literaturu přece jenom jinak...) a dospěli k podobnému závěru. Vrátím se k autorovým knihám pro dospělé, tam mě nezklame :-)

Styblice 07.02.2014

První kniha, co jsem od tohoto autora četla. Dětem by se to určitě moc líbilo. Mne to pobavilo a odpočinula jsem si u toho. Přečetla jsem to za jeden den.

spookee 01.02.2014

Ačkoliv jsem vyznavač Nesbových detektivek, kniha pobavila, lehká oddechovka, ÚŽASNÉ KRESBY. Už se těším, až budu mít děti a budu jim číst příběhy Doktora, Bulíka a Lízy.

sachista 07.01.2014

Byl jsem zvědavý, zda Jo Nesbo dokáže napsat stejně výtečné knihy pro děti a mládež jako detektivky, s nimiž pobláznil celý svět. Podle obsahů všech dílů o doktoru Proktorovi mě první díl příliš nezaujal, proto jsem jeho četbu odkládal. A moje očekávání se naplnila. Je to příjemné a poměrně vtipné čtení, zajímavé je však jen do první poloviny, druhá půlka mi připadla nudná a otřepaná. Přesto se těším na druhý díl. A taky by mě zajímalo, co mají znamenat ty narážky na Finsko. Že by Finsko bylo v severní Evropě považováno za zvláštní stát?:-)

hlina 01.01.2014

Kniha mě naprosto zklamala. Příliš mnoho slov...

MarieAnnaSarah 13.12.2013

Sestra chtěla obdarovat touto knihou našeho prcka k Vánocům, ale nebyla si zcela jistá, tak mi ji nejdříve dala k posouzení. To dopadlo tak, že jsem knihu prckovi všema deseti doporučila a rovnou si pořídila vlastní výtisk :)

Zpočátku jsem byla rozpačitá. Nevěděla jsem, zda-li mě tentokrát můj oblíbený spisovatel nezklame, a jestli je vůbec dobré to riskovat. Po přečtení prvních pár stran jsem si však byla jistá, že o šlápnutí vedle, se zcela jistě nejedná.
Dobrodružství osamělé holčičky Lízy, malinkatého kloučka Bulíka (napadá vás k tomu něco? :D) a skoro šíleného profesora Proktora je svižné, vtipné a nenásilně výchovné.
Avšak ani v této knize Nesbø nedokázal zakrýt svou zálibu v detektivních příbězích, kterou si výtečně vykompenzoval v sekundárním příběhu o chlapečkovi, co byl zlý na svá zvířátka, který vyústil v nečekané rozuzlení a jako vždy akční, drastický konec. :)

Děti jistě ocení spád, přímost a zábavu ve formě prdění. Já ocenila především některé brilantní vtípky, které dle mého názoru, mladším uniknou, za to dospělým, jež jim budou předčítat, vykouzlí minimálně úsměv na tváři.

Bulík si odkašlal: ,,Paní Strobeová, nemůžeme přijít na to, čím to je, že ženy jako Líza a vy jsou mnohem chytřejší než my muži. Podle mého názoru byste měly převzít vládu nad světem, sprovodit z něj všechny muže, zmrazit spermie na dělání dětí a usmrtit všechny chlapečky hned po narození."
Paní Strobeová se na něj zaraženě dívala.
,,Ale to mě jen tak napadlo. A protože jsem muž, byl to pravděpodobně dost hloupý nápad. Takže na to celé raději zapomeňme, paní Strobeová, a já tímto děkuju za pozornost. Klidně, prosím, pokračujte, kde jste skončila."

Ač knížka pro děti a já už mírně odrostlá, chichotala jsem se u ní jako puberťačka. Což mí spolujezdci v autobuse opláceli zmatenými pohledy. O to více byly zmatené, když do přítmí večerního spoje svítily z mého tabletu výborné obrázky prdících lidí :)

Dávám všech pět hvězdiček a doporučuji knihu nejen těm, kteří mají doma dítka :)

Jojo4 09.12.2013

Tato kniha se mi líbila byla pěkná a vtipná

vorenus 17.10.2013

Nesbo je bůh a dokázal, že umí psát i knihy pro děti.Sám jsem se přistihl, že při předčítání mé malé se sám těším na další kapitolu.

Evik30 22.08.2013

Občas je dobré proložit thriller nebo detektivku něčím oddechovým. U této knížky si odpočinete a zároveň se i pobavíte. Líza a Bulík u mě jednoznačně vedou. A "šílený" doktor Proktor a jeho prdící prášek je něco co si dovedu živě představit! :o))

mySaints 27.06.2013

Přečetla jsem knihu, ve které se v každé kapitole nejméně 10x vyskytují slova "prd, prdět, prdění, prdící, prdonautí", mimo jiné se zde setkáme s větami jako například "na zdi okolo vyšplouchla hnědá voda, tampony a použitý toaletní papír". Co mě ještě čeká? :D
No a protože se ve mně stále skrývá malé děcko, které rozesměje představa malého trpaslíka, který se dobrovolně nechá spláchnout do záchodu, moc jsem se u téhle knížky bavila. Ovšem hodnocení by se zde mělo přenechat především dětem, protože ti si musí Doktora Proktora a spol. zamilovat, narozdíl od některých dospělých:)

Sisi74 26.06.2013

Byla jsem zvědavá, co můj oblíbený autor napíše pro děti a musím říct, že jsem byla spokojená. Místy pohodička, místy i zajímavé myšlenky...Dnes jsem si z knihovny přinesla další - Doktor Proktor a konec světa...Možná. Tak uvidíme:-)

Pauline_Kau 26.05.2013

Nenáročná oddechovka, co zabaví, pobaví, takže naprosto splňuje svůj účel, pokud nebudete hledat nic tolik duchaplného ovšem... :D

kuky921 30.04.2013

Knížku jsem poprvné asi po 20 stránkách odložila, ale podruhé už jsem jí s chutí dolouskla až do konce.

mikraf 20.03.2013

I když už nejsem dítě tato knížka mě zaujala... a je tam celkem dost srandy, myslím si, že by zaujala i děti ve škole co třeba neradi čtou...

binysek 18.03.2013

syn ještě číst neumí, uvidíme, mne tedy nezaujala

Silvina 09.03.2013

Já myslím, že tohle se celkem povedlo - u mých dětí měla knížka úspěch...

Kakajko 15.02.2013

Vzhledem k tomu, že se v knize velice často vyskytují slova prd a prdící, předpokládám, že mezi dětmi bude mít úspěch. Mně bavila moc :)

ypetray 13.01.2013

Kniha mi nijak zvlášť vtipná nepřišla. Stále jsem čekala na něco, co mě opravdu pobaví. Svým způsobem mi kniha dost připomíná příběhy o "Poseroutkovi". Proto je mi jasné, že doktor Proktor nadchne většinu dětských čtenářu.

wally 05.01.2013

Může současná hvězda severských krimi románů napsat i zábavnou knihu a navíc pro děti? Ano může...byly pasáže u kterých jsem se vážně pobavil a hlasitěji se i rozesmál. Klobouk dolů nad tou všestranností...

Katuska001 23.12.2012

Zábavná knížka pro děti.

martousek 03.12.2012

Nenáročná, oddychová, zábavná kniha. Dobře se čte. Občas je dobré si čtení trocu zpestřit jiným žánrem literatury.