Denik Ostravaka 1

Denik Ostravaka 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23298/mid_denik-ostravaka-1-65c8df567bd1e.jpg 4 429 125

Denik ostravaka série

Tištěná podoba internetového deníčku v ostravštině. Po velkém úspěchu nejen na internetu, ale i v tištěné podobě se dočkal denik ostravaka svého dalšího pokračování. Především úžasná lehkost jeho vyprávění a vtip jsou tím, po čem prahnou jeho pravidelní i příležitostní čtenáři.

Ferry9
21.07.2019 4 z 5

Tož ze začátku jak jsem to četl, tak mě to moc nebavilo. Pak jsem si to stáhl jako audio a smál jsem se o dost víc.

HelenBarbora
17.07.2019 5 z 5

Neskutečná strandaaaa :D:D:D

Eridan
15.07.2019 3 z 5

Dá sa. Lehce kanální humor s občas dobrou pointou proložený kupou ostravského dialektu.

Tantalis
14.07.2019 3 z 5

Humorné oodechové letní čtení.

hajrys
11.07.2019 2 z 5

Posloucháno jako ekniha v rámci čtenářské knížky. Takto dobré, čtení bych asi nedala :-(

Gilnien
10.07.2019 odpad!

Bohužel i já se ke knize dostala díky čtenářské výzvě. Styl psaní dobrý, to se přežít dalo. Ale "hlavní postava" mě neskutečně krkala a už od 10. strany jsem se musela do čtení nutit. Vážně doufám, že to není skutečný obraz společnosti, protože pokud ano, tak potěš koště.

Modrásek16
09.07.2019

Tak tohle opravdu ne. Nedalo se to.

Sasha001
04.06.2019 4 z 5

Jako u většiny původně čtené jen kvůli čtenářské výzvě, nicméně musím uznat, že zábava to byla. :)

burg
28.05.2019 4 z 5

V rámci čtenářské výzvy 2019... Deníky jsem zaznamenal samozřejmě už v době vydání. V té době jsem je i přečetl, ale dneska se k nim rád vrátil. A pořád je to i po těch deseti, (téměř patnácti??) letech stejná sranda.

minde
28.05.2019 5 z 5

To bylo fajne jak cyp:-) Hned mě to chytlo od začátku a aniž bych tušila, přečetla jsem všechny díly najednou, protože jsem to měla stažené komplet v mobilu jako jednu knihu. Žiju v tomto kraji, a tak mi je tohle "po našymu" hodně blízké. Cesty pěšobusem z roboty a do roboty hned byly veselejší:-)

Veveerka_123
27.05.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila hlavně díky humoru, nadhledu a vtipným přirovnáním. Dávám bonusové body za nářečí.

mia.com
18.05.2019 1 z 5

Jako asi většina jsem po knize sáhla kvůli výzvě, hlavně proto, že ji má táta v knihovně. Můj táta je ostravák a díky bohu, že mluví normálně (nepočítám různé ostravské výrazy), protože v knížce jsem se dostala na stranu 18 a musela ji zahodit, neboť jsem to nebyla schopná louskat a lezlo mi to děsně na nervy. A těch pár událostí, ke kterým jsem se prolouskala, za moc nestálo.

Phoenix16.cz
13.05.2019 1 z 5

Nudné a pořád to samé dokola. Jako x lidí přede mnou jsem četla do Čtenářské výzvy a bohužel jsem tomu nepřišla na chuť ani trochu. Nejvíc mě vadily dvě věci. První byl pravopis. Nemám nic proti ostravskému nářečí, ale to se ve škole učí i/y obráceně než ve zbytku republiky? A druhá byl obsah a především to, jak to bylo o ničem. O týpkovi, který se rád napije, kouká po ženských a dělá asi někde ve fabrice. Jako blog asi snesitelný, ale opravdu nevidím důvod, proč to vyšlo knižně.

Hana62
10.05.2019 4 z 5

Líbilo se, hlavně kvůli "chacharštině" :-)
Už jsem ledacos zapomněla (už 38 let bydlím v Čechách), ale naskočilo to zase.

wotana
07.05.2019 3 z 5

Četla jsem kvůli výzvě. Zábavná, ale musela jsem číst postupně třeba s jednodenní pauzou, protože to ostarvské nářečí je šílený.

viki77
05.05.2019 5 z 5

Zajímavé humorné příběhy ze života.

Suzynka29
03.05.2019 1 z 5

Knihu jsem si půjčila kvůli čtenářské výzvě a nebavila mě, asi proto, že nejsem z Ostravy nebo nevím. Hlavně se mi to strašně špatně četlo, přiznávám, že jsem nedočetla, neměla jsem na to nervy. Možná něco vtipného tam bylo, ale jinak vopruz prnvího řádu. Odškrtnuto v čtenářské výzvě, ale toť vše. Zajímavé je, že všichni známí z Ostravska jsou, narozdíl od knížky, naprosto skvělí!

Atlantis
29.04.2019 3 z 5

Denik Ostravaka je velice specifická kniha. Rozhodně nejde o něco, co bych vyhledával a zvracení a dalších tělesných tekutin je tady více, než bych chtěl. Styl psaní vás bude zpočátku hodně bolet. Ale potom do sebe všechno podivných způsobem zapadne a tyto rádoby deníkové zápisy začnou bavit. Divným způsobem, ale pobaví. Nebýt výzvy, tak bych ale po Deniku nesáhl.

Eremites
28.04.2019 3 z 5

Ač místopisně skoro Ostravák, přiznám se, že tohle dílko jsem vzala na milost čistě z důvodu splnění jednoho puntíku Čtenářské výzvy. Nejsem prostě ten správný čtenářský terč pro tuhle prostořekou ostravskou taškařici.
Což o to, nářečí mi problém nedělá - ba naopak, během čtení se mi v kotlíku mé hlavy a přítomném myšlenkovém guláši vynořovalo mnoho (takřka prehistorických) vzpomínek na známé či dávné kamarády z období dětství a dospívání, kteří jsou tímhle dialektem odjakživa postižení, takže čtení nakonec nebylo až tak bolestné. Ba naopak - často jsem se přistihla, že koukám kamsi do pryč a s úsměvem vzpomínám...
Ovšem, když nemilosrdně ořežeme ostravský dialekt, nezbyde toho z knihy moc, je jaksi bez obsahu a chuti.

Ale co už - puntik splněn a jako bonus spousta nalezených vzpomínek.

Schamila
27.04.2019 4 z 5

Dobre to bylo...., jelikož doma mluvíme tak trochu "po našem", tak se čtením jsem problémy neměla. Bylo to fakt něco opravdového ze života tady u nás, co naděláme, nemůžeme být všichni dokonalí, že jo! Na odpočinkové čtení a kus srandy - fakt dobre!!!