Denik Ostravaka 1

Denik Ostravaka 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23298/mid_denik-ostravaka-1-65c8df567bd1e.jpg 4 429 125

Denik ostravaka série

Tištěná podoba internetového deníčku v ostravštině. Po velkém úspěchu nejen na internetu, ale i v tištěné podobě se dočkal denik ostravaka svého dalšího pokračování. Především úžasná lehkost jeho vyprávění a vtip jsou tím, po čem prahnou jeho pravidelní i příležitostní čtenáři.

Karola050716
27.04.2019 2 z 5

Knihu jsem četla do čtenářské výzvy. Nijak mě nenadchla, několikrát jsem se zasmála, ale pokračování rozhodně shánět nebudu.

dadako
26.04.2019 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohl začíst. Po pár stránkách se to zlomilo a nakonec jsem přečetl všech šest dílů a pěkně se pobavil.

Toriel1
25.04.2019 4 z 5

Geniální a nezapomenutelné :)

Aliii
17.04.2019

Deník mě úplně nenadchnul. Za sebe musím říct, že ostravština se mi mnohem lépe poslouchá než čte. Párkrát jsem se zasmála, ale nic k popukání to nebylo, i když ve své době to byl asi hit.

hana22097
12.04.2019 4 z 5

Kniha přečtena v rámci čtenářské výzvy. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst (ostravština byla pro mě občas celkem oříšek), ale pak jsem si jí celkem oblíbila. :)

Sarajana
11.04.2019 4 z 5

Po této knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy, normálně bych si jí nepřečetla, není to můj šálek čaje, ale zasmála jsem se.

Zorka
10.04.2019 2 z 5

Myslím, že Ostravak Ostravski může děkovat Čtenářské výzvě, protože díky ní mu "stoupne sledovanost". Přečetla jsem, stačilo, můj šálek kávy to úplně není, ale pár humorných hlášek jsem si našla i já.

postrach
07.04.2019

Pustila jsem se do něj v rámci čtenářské výzvy a stačilo!To není čtení pro mě!

Kristy78
06.04.2019 2 z 5

Chvíli vtipné, ale stačilo ;)

Messilina
31.03.2019 5 z 5

U prvního dílu jsem se ohromně bavila. Příjemné čtení na dovolenou. Bohužel s těmi dalšími díly jsem čím dál tím víc získávala pocit, že čtu stále to samé dokola. Fakt je, že Deniky nejsou vymyšlené jako kniha, kterou čtete na jeden zátah. Původně to byl internetový deník.

Bublanina
25.03.2019 odpad!

Hospodské historky... jediné, co bych tomu přiznal je, že to jazykem připomíná Opraski sčeskí historje

martina.culik
22.03.2019 2 z 5

Četla jsem v rámci výzvy - zajímavé (ačkoli do Ostravy to mám daleko, neměla jsem problém rozumět), ale je to prostě jiný typ humoru, než mě baví.

kika 13
12.03.2019 2 z 5

Do výzvy super čteníčko.Ten jeho humor je super no ni?

monte
12.03.2019 3 z 5

Také jsem knihu přečetla v rámci výzvy. Vtipná oddechovka, ale další díly číst nebudu

Weweuka
08.03.2019 3 z 5

Knihu jsem si zapůjčila díky ČV. Další díly Deniku číst nebudu. Chápu, že i taková literatura najde své příznivce, já však děkovala za to, že to šlo přečíst během jednoho večera, že už se další den nebudu "trápit" :)

aalma
25.02.2019 2 z 5

Knihu jsem četla díky ČV. Je pravda, že někdy jsem se zasmála,ale přesto není to můj šálek kávy.

knihomolkajanca
20.02.2019 2 z 5

Kniha přečtena v rámci výzvy. S jazykem jako takovým jsem problém neměla, jsem sama z kraje. Občas tam byl nějaký vtípek, ale celkově mě kniha příliš nezaujala. Ale i tak aspoň vím, o co se jedná a tak to asi nebyla úplně ztráta času :)

Terez9119
20.02.2019 3 z 5

Ale jo, vtipný to je, párkrát jsem se zasmála i na hlas. Kdyby nebylo Výzvy, nikdy bych se k tomu nedostala, ale o tom to je. Už se k tomu asi nikdy nevrátím, ale pro zajímavost dobrý.

efka.saf
14.02.2019 3 z 5

Ze všech knih, odehrávajících se v Ostravě, které bych mohla zařadit do Čtenářské výzvy 2019, mi Denik Ostravaka přišel jako nejmenší zlo. Ostravak sice nejsem, ale mám k tomuto městu stále blízké vazby, tak jsem si říkala, že se aspoň trošku zasměju. A ano, zasmála jsem se. Trošku :). Ze začátku jsem tento ostravský češtin vůbec nedávala, pak jsem si zvykla a stále více si to užívala. Ke konci už toho ale zase bylo nějak moc. Některé zápisky byly opravdu vtipné, ale celkově jsem i přes malinký počet stránek řešila problém, který často cítím při čtení knih vzniklých na základě blogu. Když se texty nedávkují postupně, ale máme je všechny najednou, od určité chvíle začínám být přesycena.
Takže za mě fajn jednohubka, zajímavý zážitek i rozšíření knižních obzorů, ale další díly číst nehodlám.

PetraBery
13.02.2019 3 z 5

Knížka byla mezi vrácenými kousky v knihovně, takže po přečtení názvu jsem si jí půjčila domů, že se hodí i do výzvy. A nelituju, oddechové, celkem i vtipné čtení deníkových zápisků jednoho chachara z Ostravy.