Denik Ostravaka 1

Denik Ostravaka 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23298/mid_denik-ostravaka-1-65c8df567bd1e.jpg 4 429 125

Denik ostravaka série

Tištěná podoba internetového deníčku v ostravštině. Po velkém úspěchu nejen na internetu, ale i v tištěné podobě se dočkal denik ostravaka svého dalšího pokračování. Především úžasná lehkost jeho vyprávění a vtip jsou tím, po čem prahnou jeho pravidelní i příležitostní čtenáři.

verunb
18.11.2019 5 z 5

O existenci knížky vím už dlouho, ale nikdy se mi do ní nechtělo, protože bydlím v Ostravě a trošku jsem se bála, že to bude nějaký laciný pokus o vtip. Omyl! Naprosto super dílo obyčejného Ostravaka, který krásně a neuvěřitelně vtipně popisuje obyčejně neobyčejný život v městě razovitym. Pecka jak cyp!

Martiiiik
12.11.2019 4 z 5

Mno... jak začít.. :-D začátky byly krušné.. :-D ostravské nářečí je pro podkrkonošáka poněkud oříšek k rozlousknutí, ale jak se říká, když to nejde silou, jde to větší silou :-D ze začátku jsem si i pár slov dohledala, protože kobzoly u nás prostě nemáme :-D ale postupem času, když jsem si zvykla a odpoutala se od takových drobností, jako je úplně jiné používání "i" a "y" :-D, jsem se i začala bavit a některé příběhy byly opravdu dobré.. :-D na mikrovlnku a vánoční stromeček jentak nezapomenu :-D je to prostě jen taková knížečka pro trochu pobavení a nějakou velkou literární kvalitu nečekejte, i když i tohle má své kouzlo a mnoho čtenářů to jistě ocení :-)

lenka7348
10.11.2019 3 z 5

Taková prostě cypovina ze sekce, kterou já osobně nazývám "záchodová literatura". Ideální na onu místnost, když chce člověk trochu zabít čas. Bez ostravštiny by to nebylo ono, takže zvolený jazyk mi v tomto případě vůbec nevadil.

mazlak
08.11.2019 4 z 5

Konečně kniha, kdde se člověk odprostí od každodeních starostí a přečte si o těch druhých. Místy humorné povídky. To, že je kniha psaná v Ostravském nářečí je ještě záživnější.

icezero
04.11.2019 2 z 5

Kdysi jsem sledoval jeho blog a tak jsem přečetl i tištěnou podobu příběhů. Vlastně mi ani nevadily ty příšerný očirvoucí kombinace písmen, které jinde než v Ostravě považují za hrubky... třeba slovo řyzek mě vyloženě rozesmálo.
Jenže co jiného čekat od takhle lehkého čtení, takže vlastně úplně v pohodě. Docela by mě zajímalo, kdo za tím blogem ve skutečnosti stál

Jessica007
02.11.2019 3 z 5

Docela jsem se zasmála, je to vtipné. Nářečí mi nevadilo - naopak, sem patří. Ale raději mám jiné knížky.

Monika_cz
25.10.2019 4 z 5

Musela jsem si opravdu zvyknout, ze začátku se mi kniha velice těžce četla. Trochu mi vadilo velké množství přirovnáních, neustále se opakovalo, že je JAKO něco, atd. Ale musím uznat, že je to odlehčené čtení plné humoru, opravdu jsem se několikrát od srdce zasmála.

konicekbily
10.10.2019 4 z 5

"Ostravaka" jsem nejdříve sledoval před lety na blogu, tam byla veliká návštěvnost a každá nová historka měla na tehdejší dobu obrovskou sledovanost. Jeho popisované příběhy navozovaly takovou atmosféru, že s ní každý, kdo někdy delší dobu žil na Ostravsku musel setkávat a tak tyto epizody navozovaly spoustu vzpomínek! Ihned poté bylo knižní vydání - a to takový ohlas nemělo. Bylo by dobré vydat knížku příběhů napsanou třeba brněnským hantecem, abychom si my NEBRŇÁCI rozšířili slovní zásobu a brněnský styl života.

lucifess
09.10.2019 3 z 5

Místy velmi vtipné, místy je z textu cítit prvoplánovitost být za každou cenu vtipný.
Za mě se kniha číst "nedá" - ty spousty hrubek a psaní slov, tak jak se čtou a říkají je pro mě vizuálně nepřekonatelné. Díky tomu se mi kniha četla velmi pomalu a necítila jsem se u toho komfortně. Velmi mi pomohlo, když jsem knihu dokončila jako audioknihu. Jinak bych možná ani "nedočetla".
Žánr je mi lehce vzdálen a primárně bych po knize sama od sebe nesáhla. Své příznivce ale určitě má nebo si je získá.

Gweny
07.10.2019 2 z 5

Na jednu stranu příjemná změna oproti všem románům a detektivkám. Na druhou stranu kniha tak specifického charakteru, že ji snad ani nelze k žádné jiné přirovnat.
Chvílemi jsem se bavila, hlavně všemožnými přirovnáními a možná nezamýšlenými metaforami, ale chvílemi jsem se také nudila. Asi už jsem na podobný druh literatury stará. Puberťáky bude jistě bavit více.

Miliarda
27.09.2019 1 z 5

K ocenění této knihy je pravděpodobně třeba specifického humoru, který já osobně nemám. Chápu, že se tato kniha mnohým lidem líbí, nicméně můj šálek kávy to nebyl a další díly rozhodně vynechám.

Teron
11.09.2019 1 z 5

Hmm...tak asi nejrychlejší kousek v letošní výzvě, protože už od první stránky mi bylo jasný, že tohle nebude můj šálek a další obsah to jen potvrdil. Celkem esence nucené vtipnosti pendlující mezi nákupama v Kerfuru, chlastáním, sraním a cypama. Adventura Agent Mlíčňák měla sympatickou hlášku, kterou postava hodnotila bezobsažnost: "Jenom tři králičí bobky a použitý toaletní papír, nezájem."

IYv
02.09.2019 4 z 5

...a já to ráda vidím napsané, mě to rozhodně pobaví, ale vyzkouším i to audio.

Ťapulka
29.08.2019 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem si tuhle knížečku četla při procházkách s kočárkem a lidi se za mnou otáčeli, čemu se tak nahlas směju :-)

svetlanava
21.08.2019 4 z 5

Opravdu velmi vtipné, smála jsem se většinu času.

Edeltruda
17.08.2019 2 z 5

Vím, co se mnoha lidem na Ostravakovi líbí, já mezi ně ale nepatřím. Odloženo na straně 16.

koki.veru
05.08.2019 3 z 5

Přečetla jsem pár stránek a musela jsem knihu odložit. Potom jsem si tady ale přečetla, že jako audio kniha je to lepší, tak jsem si poslechla audio a musím říct, že docela legrace. Ale můj šálek kávy to rozhodně není.

Disinka
04.08.2019 5 z 5

Tak tady jsem se paradne nasmala, ostravsky dialekt je naproato bozi a kolikrat ty prirovnani co tam byly staly za to... :-)

Lsouska
28.07.2019

Sice se to hůř četlo, ale jinak v pohodě, líbil se.

verka5083
26.07.2019 3 z 5

Kvůli jazyku jsem knihu nemohla dočíst. Ale když jsem si poslechla audio, bylo to o ničem jiném. Kniha je vtipná a velmi pobaví.