Denik Ostravaka 1

Denik Ostravaka 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23298/mid_denik-ostravaka-1-65c8df567bd1e.jpg 4 429 125

Denik ostravaka série

Tištěná podoba internetového deníčku v ostravštině. Po velkém úspěchu nejen na internetu, ale i v tištěné podobě se dočkal denik ostravaka svého dalšího pokračování. Především úžasná lehkost jeho vyprávění a vtip jsou tím, po čem prahnou jeho pravidelní i příležitostní čtenáři.

dillemik
10.01.2012 5 z 5

Musím zcela upřímně přiznat, že se mi do téhle knihy vůbec nechtělo. To víte, člověk má před maturou a jesi bych začala mlít cosik z nesrozumitelné ostravštiny...no nevim, nevim, jestli by mi výmluva, byť na knihu pomohla. Každopádně o 2 roky později jsem se konečně odhodlala začít číst a udělala jsem správnou věc. Sice se furt bojím, že začnu psát i mluvit nespisovně, jelikož já si na gramatiku velice potrpím, ale stejně... za tu prču to stoja no ni? :D

pet-kyval
26.07.2011 3 z 5

[074/11] Docela jsem se té knížky i obávala. Ostravština mi nevadí, ale tak nějak jsem v podvědomí cítila, že to bude ztráta času, která přijde vtipná jen určité skupině lidí. Omlouvám se. Zasmála jsem se několikrát a nahlas. Ale žádný literární objev to rozhodně není a kdyby to autor nesepsal nic by se nestalo, protože takových zážitků má každý druhý kvanta, jen je nepíše hezky lidově. A právě a jedině ta lidovost tomu dodává ten opěvovaný šmrnc.

Psát si deník je do jisté míry velmi osobní záležitost a člověk se tam vyjadřuje tak, jak mu zobák narostl a snad právě proto mi autorův text připadá ve stylu velmi jednoduchého a ne zrovna bystrého člověka. Ovšem, jde o humor a kdo ví, jestli to není i trochu zkrášlené pro potěchu čtenáře. První půlku knihy jsem se docela i bavila, ale pak už kouzlo přestalo působit a já se jen těšila, až to celé zaklapnu a odškrtnu si další položku na předlouhém seznamu.

Hodně mi vadila malá slovní zásoba, která se neobešla bez neustálého opakování tuž, bo a nebo cyp v každé druhé větě, ale za to vulgarismy jsem přešla naprosto s klidem, protože to k hospodské literatuře prostě patří a navíc to text nijak nenarušovalo. Přála jsem autorovi/hrdinovi, že si vrznul, ale docela mi vadil ten prostý fakt, že nebýt chlastu, asi by neměl o čem psát, což je docela smutné a navíc nás to připravuje o výsledek noci s kuželkami a blonďatými sestřičkami u kulečníku, který se ztratil v nenávratno v opilecké mlze.

pajunček
31.03.2011 4 z 5

Od první do poslední stránky jsem se výborně bavila, totéž u ostatních dílů.

motycek
30.11.-0001 5 z 5

lol,z paměti vyberu úryvek,přesně to nebude:Posledne domace kino vzal jakysyk čobol.........no něvim něvim jestli mu k čemusyk bude ta zmačkana bedna kteru mu vsteki poskakala ta tlustoprdka co stala za nim

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Četla jsem nejdříve blog a pak ještě znovu knížky. Je to pro mne vždy příjemné setkání s líbeznou rodnou ostravštinu :o)