Cujo

Cujo https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29680/bmid_cujo-ouH-29680.jpg 4 2242 321

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Cujo , 1981

Denny456
20.01.2022 3 z 5

Stephena Kinga čtu celkem dost a i Cuja jsem někdy v osmnácti přelouskal. Zkusil jsem znovu a trochu to vyvanulo. Je hodně vidět, že jsme na začátku psaní jinak super autora. Je tam hodně balastu, které má oddalovat napínavější čtení. Ale zápletka a zpracování finalní části knihy je pořád na tři až čtyři hvězdy.

Mona-Lisa
19.01.2022 5 z 5

Geniálně pracuje s atmosférou a postupně gradovaným napětím. Malý prostor využitý maximálně. Pro mě ty mistrovi starší věci mají specifické kouzlo a užívám si je víc.

Luis_Lambo
12.01.2022

Od Kinga jsem četl Mrtvou Zónu od které jsem nemohl odtrhnout oči, jak to bylo napínavé a zajímavé čtení. U Cuja jsem se prvních 100 stran tak strašně trápil, že jsem knihu nakonec nedočetl. Strašně pomalý rozjezd, mnoho jmen a jejich příběhů mě donutilo knihu odložit. Mrzí mě to Kingu. Mám nachystané ještě Osvícení, tak snad mě do třetice nezklameš!!!

hellena1523
21.12.2021 3 z 5

Na Cuja mě nalákala kolegyně s tím, ze se po přečtení budu bát vlastního psa. Bohužel mě kniha příliš nenadchla a o strachu se vůbec mluvit nedá. Toho Bernardyna mi bylo hrozně líto a postavy mě spíš štvaly, než ze bych s nimi nějak soucitila... Zkrátka jsem čekala podstatně víc...

pakoshka
13.12.2021 3 z 5

První knížka, kterou jsem od Kinga zvládla přečíst celou, ale stejně mě nenadchla. Chci viiiiic strachu. A Cuja mi bylo líto.

Corso
16.11.2021 4 z 5

Pekny priklad komorneho hororu z pociatkov Kingovej tvorby. Minimum postav, husta atmosfera, situacia do ktorej sa kludne mozete dostat aj vy, staci zaparkovat niekde na vidieku kdekolvek. Besny pes, s ktorym aj trosku sympatizujete. (Inak, film som nevidel, ani po troch precitaniach neviem ako sa psie meno vlastne spravne vyslovuje, Kudžo, Kadžo, Kucho, Kacho, Čucho? :) . Vnutorne prezivanie postav tak ako je Kingovym zvykom, rozpitvane do detailov. Veru veru, hroza sa odohrava v hlavach. Nadhera. Nie najlepsia autorova kniha, ale vyborna a oproti neskorsim jeho megadielam, priam jednohubka.

Kortez
07.11.2021 3 z 5

Audiokniha.
Vyslechnuto v autě, takže klidnější úvod do příběhu utekl jak voda a pak už napětí jenom vzrůstalo. Trochu mi to připomnělo Dolores Clayborneovou, kde je taky podobně nudnější start. Cujovi jsem držel palce at z toho vyvázne živý a ať ho vyléčí, zbytek jsem bral jak to přišlo. A to mám doma místo psa kocoura :-)

Lenka.Vílka
04.11.2021 4 z 5

Kniha, kterou si ani Mistr nepamatuje, že napsal. Já si rozhodně ale budu pamatovat, že jsem jí četla. A ne v moc dobrém...

Kniha sice dost dlouho připomíná epizodu Velmi křehkých obvodů, ale to mi nevadilo. Přeci jen, je to King. Buď vás to baví nebo ne. A to je fakt. Jenže...

...jak se postupně temnota probublává životy našich hrdinů, byla jsem stále víc otrávenější. Protože je to napsaný fakt dobře. Jenom já se s autorem nesešla ve shodný náladě. A jenom jsem si přála, ať ten pes už chcípne. Že bych se s láskou vrátila na začátek k VKO.

Tentokrát jsme se s Mistrem moc nesešli  :( a knihu jsem četla až moc dlouho na své poměry. Nějak to do mě nelezlo...

3,5 / 5

pupopony
26.10.2021 2 z 5

Není to můj styl

evaval
06.10.2021

King mě baví, jeho popisy postav, postupné dávkování napětí, nemám co dodat. S každou další ho mám ráda víc a víc. Prostě super čtení.

iLuciferie
06.10.2021 3 z 5

Ano, knížka měla vše, co lze od pana Kinga očekávat, ale i přes to mi tam nějak něco chybělo..

radkanin
29.09.2021 5 z 5

King me proste bavi. Styl a jazyk psani, linie pribehu, trocha ta fantazie, velka davka tajemna a napeti, kdy se bojite, co prijde dalsiho, ale zaroven nemuzete prestat cist dal. Za me spokojenost :-) Knihu jsem objevila diky Vyzve, takze diky Databaze ;-)

Raddkaa
24.09.2021 5 z 5

Příběh o jednom chlupatém miláčkovi, který se změní v zabijáckou bestii. Bravurně zde autor naladil atmosféru hned od prvních stránek. Knihu jsem zhltla jedním dechem až jsem litovala, že kniha nemá více stran. Konec příběhu mně fascinován.

evvva
21.09.2021 5 z 5

Tak tohle ku.... Joo. To je starý dobrý King. A víte co? Fandila jsem Cujovi,celou dobu.

tetanurae
24.08.2021 4 z 5

Na začátek bych rád připomněl, že Cujo je nesmrtelná klasika od krále horrorů Stephena Kinga. Je to kniha, která si získala chválu čtenářů, a to prakticky během jediného dne.
Rozebírá příběh dvou zdánlivě cizích rodin, jejichž osudy svede do jedné dějové roviny úplná banalita.

Cujo je stokilový bernardýn, hodný a poslušný, nicméně pouze do doby, než se při honbě za králíkem nakazí vzteklinou. A stvůra z šatníku malého Tada Trentona rázem ožívá.

Stephen King je neuvěřitelný v prolínání dějových rovin a zakomponovávání úplných banalit.
Děj se rozjíždí velice pomalu, takže nesmíte se nechat odradit nudou prvních stopadesáti stran. To pravé přijde.
Nejde o klasický horor, spíše je nám servírován krutý thriller z povážlivě povědomé každodenní reality. Vše do sebe krásně zapadá, jinými slovy Stephen King odvádí dobrou řemeslnou práci. Co se týče atmosféry, tak ta není přehnaně silná, pročež celé dílo staví do průměru Kingovy rozsáhlé tvorby. Celkové hodnocení 80%."

Hakate
08.08.2021 4 z 5

Cujo příběh, který mám ráda a ráda se k němu vracím.

framil
29.07.2021 odpad!

Omlouvám se milovníkům Kinga, ale větší kravinu jsem nečetl. Některé jeho knihy mám rád, ale další jsou splácaniny, že si člověk myslí, že je autor placen od počtu písmen. Jo, jsou tam napínavé pasáže, ale pak se tam mele o všem. A samozřejmě spousta reklamy typu.. měl auto značky to, jedli sýr od firmy té, náhradní díly zasílal firma ta a ta... Dám si od Kinga nějaký čas klid, i když třeba "Ústav" není vůbec špatný.

Ginosaji
19.07.2021 4 z 5

Dějová linka Ad Works mě osobně moc nezaujala, místy jsem i musela přeskakovat řádky. Kromě toho však nemám žádnou výtku. Nepřišlo mi to zbytečně natažené. Rozhodně jde o méně traumatizující knihu, než třeba Řbitov zviřátek.

IvcaSammet
12.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Cujo je spíš vztahové drama než pořádný Kingovský horor, proto mě knížka celkově moc nebavila. Strašně moc "omáčky" naprosto přehlušilo ty lepší dramatické části, kterých bylo opravdu málo. Závěr mi přišel příšerně přitažený za vlasy, 330 stránek se čtenář nudí až na posledních stránkách se všechno důležité odehraje ve stejnou dobu. Chápu, že (ZNOVU VAROVÁNÍ - SPOILER!) smrt Tada byla pro většinu čtenářek daleko emotivnější než smrt kohokoliv jiného, na mě to ale zapůsobilo úplně opačně. Kdyby Donna umřela a Tad se musel o sebe postarat sám, určitě by ve mě kniha zanechala hlubší dojem. Takto jí nejen že prošla nevěra, ale ještě z ní hrdinka. Fuj. Spíš slabší průměr, ale na dvě hvězdy to zase úplně nebylo.

andrea7191
29.06.2021 5 z 5

Velmi jednoduchý děj s velmi nejednoduchým příběhem.