Cizinka

Cizinka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2345 617

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

tigrislinda
29.05.2015

Nádherné počteníčko!!!!

Devorah
27.05.2015 5 z 5

Řekla bych, že Cizinka a Mořeplavec jsou nejlepšími knížkami z celé série, mohu tedy hodnotit jen ty, které u nás vyšly česky. V angličtině je to na mne příliš velké sousto - autorka je velmi narativní, takže já pouze česky. Nicméně Cizinku vřele doporučuji všem, které rády romantiku, napětí. Občas je děj možná až příliš do historických podrobností, ale kdo rád historii, rozhodně to na ději nijak neubírá. CO se týče českého překladu, nikdy nezapomenu na červenou tužku, kterou jsem měla poblíž :-) Nejhorší asi byly gramatické chyby, které byly snad na každé stránce a kdy zaměnili pana Butlera s Hitlerem na večerním soaré, to byla opravdová bomba.

Paja85
24.05.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla za 4 dny, bylo by asi na místě napsat, že se mi líbila. Skutečně ano, myšlenka, že se hlavní hrdinka přesune v čase byla zajímavá. První 2/3 knihy se mi líbily moc, ale konec byl na mě až moc supermanovský a vlastně nevím, zda mám moc chuť do pokračování. Navíc neustálé výbuchy vášně a lásky byly po čase ohrané.

Acheron
23.04.2015 4 z 5

četla jsem v angličtině, poté, co jsem viděla první díl seriálu.. Z českého překladu mi pak nebylo moc veselo. paní Sassenachová a korektura.

martiiinkajjj
19.04.2015 5 z 5

Knížku jsem se rozhodla číst po zkouknutí seriálu a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla. Je to opravdu velice silná knížka, která nelze jen tak odložit a jít spát;-) proto jsou 4 hodiny ráno a já ještě nespím ;-). Neustále se něco děje a konec knížky naprosto šokuje. Už vím co zítra budu dělat, nevíte? Číst hned další díl :-D.

AylinLeto
07.04.2015 5 z 5

Eleanor65: To není další série, to je druhá polovina té první.

Eleanor65
01.04.2015

Viděla jsem seriál a další série má odstartovat již 5.4. tak se nemůžu dočkat. Mám knihu - 1.díl a už se strašně těším, jaká bude.

kvetinkabrno
21.03.2015 5 z 5

jo....skvělá zábava

Miane
20.03.2015 5 z 5

K této sérii mě, jako asi spoustu z vás, přivedl seriál Outlander, a bylo to jedno z nejlepších literárních setkání v mém životě! Ano, knihy od Diany Gabaldon jsou červená knihovna, nicméně sofistikovaná a velmi propracovaná a to je přesně ten typ oddechové literatury, který mám ráda. Odpustím jí tedy i určitou repetitivnost děje a nepravděpodobné zvraty (ano, už samotné hlavní téma cestování časem je nepravděpodobné, ale že Claire je zrovna zdravotní sestra a její manžel je zrovna historik, a zrovna se zálibou v dějinách jakobitského hnutí? How convenient!), protože číst Dianu Gabaldon je skvělá zábava.

(Jenom prosím, pokud vládnete angličtinou, udělejte sami sobě laskavost a přečtěte si knihu v originále. Do českého překladu jsem jen letmo nahlédla v knihovně a chtěla jsem si vyškrábat oči.)

Smiragl
19.02.2015 3 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál, který mně naprosto uchvátil, pak jsem si sehnala knihy. Přečetla jsem první díl a jsem zklamaná. Čekala jsem, že knížka bude detailnější, než seriál, ale není v tom zas až takový rozdíl. Celkově mi to přijde poněkud ploché (možná je to způsobeno překladem, mrzí mě, že jsem si nesehnala originál) a hlavně - tolik hrubek jsem v knížce snad ještě nikdy neviděla! Nějaká chyba se najde snad na každé druhé stránce! Neznat seriál, odložila bych to (právě kvůli překladu). Takhle si ale při čtení představuju seriálové postavy a jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál.

Edona
15.02.2015 4 z 5

Nejprve jsem objevila seriál, který mě zaujal tak, že jsem si ihned musela sehnat knižní předlohu. Musím však říct, že mě kniha oproti seriálu docela zklamala. Něco málo tomuto skvělému příběhu ubírá překlad a chybějící korekce v prvním vydání, za to však autorka nemůže, a tak nad tím přivřu očka. Co jsem naopak od příběhu vůbec nečekala, byly nějaké, jak to jen říct, zvrácenosti? I přesto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, seriál odpovídá knižní předloze (což je super), ale nejsem si jistá, zda se kdy pustím do pokračování...

barvarm
12.01.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha, asi ji ani žádná jiná nepřekoná. Miluji tento žánr a tuto autorku. Konečně se také dočkala seriálového zpracování, které je dle očekávání také úžasné.

Tez_Tanzer
21.12.2014 5 z 5

Já osobně jsem knihou naprosto uchvácená, musím ale podotknout, že to není literatura pro každého - člověka buď naprosto pohltí, že se nemůže odtrhnout, nebo zůstane mimo děj, pokrčí rameny a nechá knihu být. A rozhodně - spíše pro dámské osazenstvo.
Pro mě ale úžasné. Ze začátku mě zalekl počet stran a dílů, ovšem stojí to za to. Nikdy mě kniha nezačala nudit, děj rychle postupuje, zároveň ale není ošizený nebo uspěchaný, každé scéně je dáno tolik času, kolik je třeba. Velice čtivě napsané, nádhera.
A příběh, paráda! Autorce se podařilo sloučit na první pohled neslučitelné, zároveň je vše vyvážené a nic není navíc. Příběh je dokonale promyšlený, některé scény, které jsou prve nejasné se vysvětlí v pravou chvíli.
Celá série mě naprosto odrovnala. Nebyla jsem schopna se od knih odtrhnout a dokud nebylo přečteno, přemýšlet nad něčím jiným. Rozhodně hodlám zařadit do vlastní knihovny a vrátit se k ní. Pro mě pět hvězd bez debat,

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Tato kniha mne uchvátila! Přečetla jsem ji jedním dechem. Naprosto předčila má očekávání. Ač bezmála sedmisetstránková, ani na vteřinu mne nenudila! Milostný příběh plný vzrušujících momentů a silných emocí, který mne dokázal rozbrečet. Chvílemi jsem četla až s jistou dávkou hysterie, nadskakovala v křesle a vykřikovala, že Jamie přece nemůže zemřít! Bez přemýšlení jí dávám 100% a nemohu se dočkat dalších dílů!!! Diana je pro mne PANÍ SPISOVATELKA!

Henriette
27.11.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, ve kterých se prolíná současnost s minulostí. Už se nemůžu dočkat dalších dílů a nechápu, proč jsem tak dlouho nad jejím čtením váhala.

Smuggi
25.11.2014 2 z 5

Jako první jsem shlédla seriál a řekla si: joo to vypadá celkem dobře, zajímavý děj. Pak jsem zjistila, že je natočen podle knihy. Tak jsem si ji přečetla.. Čekala jsem od toho hrozně moc, těšila jsem a chtěla vědět, co se bude dít.. No musím přiznat, že mě kniha zklamala. Přišlo mi, že napínavý děj byl na pár stranách a já se těšila, co bude dál a pak přišla další pauza nudy a to se střídalo po celou dobu.. Námět se mi velmi libí, ale zpracování není moc zdařilé. Kdyby autorka zkrátila knihu na 300 stran plných zvratů, tak by to bylo lepší a četlo by se to parádně. Je to opravu taková červená knihovna s velmi malým nádechem historie.. chyby v textu už jsem nějak přestala vnímat, i když jsem si říkala, že když jsou tam takové chyby, jak je to vlastně přeložené z originálu?? Takže bych to hodnotila na 50%. Kniha není zlá, ale ani to není kvalitní literatura..

AylinLeto
17.11.2014 5 z 5

Ke knize mě přivedl seriál, jako to mívám skoro s každou takovou sérií, za což jsem ale vždycky nesmírně vděčná. Cizinka je nádherný příběh o lásce a Skotské krajině. Upřímně závidím Claire Jamieho.

Ditules
13.11.2014 5 z 5

I přes to, že je v knížce spousta chyb v tisku, je tohle láska na první pohled! Magie, Skotsko, historie, Jamie, dobrodružství, láska, Jamieho jsem již zmiňovala, že? :D :D :D Všem doporučuji seriál, který je dokonalost sama a drží se věrně knihy. A Jamie je tam ú-ž-a-s-n-ý!

Dani3
31.10.2014 1 z 5

Do knížky jsem se začetla hned od první stránky. Bohužel čím dál jsem se dostávala, tím hůř se mi kniha četla. A nebylo to chybami v tisku, kterých tam bylo opravdu hodně, ale spoustou hluchých míst a dějem, který se často opakoval.

Lenny33
25.10.2014 4 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivá a prakticky od první stránky mě vtáhla do děje. Na začátku knihy jsem zaznamenala v ději pár nepřesností, ale Cizinka je ten typ knihy, kdy se mi to nechtělo řešit a toužila jsem po tom, jen si úžívat příběh. Bohužel po nějaké 400 straně už mi přišlo, že se v knize děje pořád to samé dokola. I tak si moc ráda přečtu o dalších dobrodružství Claire a Jamieho. Hodnotím 4*. Pokud chcete oddechové čtení, směle se do knihy pusťte. Ovšem pokut máte tendenci v knize hledat chyby, tak se Cizince raději vyhněte. :)

Strašně mě rozčilovalo velké množství chyb v textu! Jak něco takového mohl někdo pustit do tisku?!?