Cizinka

Cizinka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2342 617

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

pavla9879
19.02.2016 5 z 5

Velice miluji Skotsko a jeho historii, proto jsem se bez váhání pustila do prvního dílu a nedokázala se od něj odtrhnout.
Úžasný příběh na pozadí úžasné krajiny.
Nemůžu se dočkat, až shlédnu seriál a vrhnu se na další knižní díl.

Vyllandra
16.02.2016 5 z 5

Ať už je to tím, že miluji Skotsko nebo příběhem něco na té knize prostě něco je, co nedovolí ji jen tak odložit, i přes enormní počet stran. Skvěle vykreslená krajina a prostředí, přesně jako by se člověk procházel po skotských vřesovištích. Odkazy na historické události, které opravdu odpovídají realitě a nejsou upravované pro potřeby příběhu. Zajímavé postavy i příběh.

Plus je, že i seriálová verze se velmi přesně drží knížní předlohy, čili i na ní je vidět hodnota příběhu. Nikoliv, jako u spousty jiných zfilmovaných děl, které v závěru postrádají veškerou podobnost.

barbora2863
16.02.2016 4 z 5

lepších 3,75*

Už dlho som nečítala knihu tak dlho. Vážne. A to ma zabíjalo. Pomaly a po kúskoch. Nechcem tým povedať, že to bolo strašné, otrasné, zlé a celé na prd. Len som sa na ňu tak strašne tešila, tak dlho chystala, robila som si chúťky, že to bude jedno WAU čítanie, no... ako nerozumejte ma zle, ja knihy podobného typu priam milujem! Som na nich odchovaná, sú súčasťou mojich srdcoviek, lenže Outlander si k nim nepridám, zatiaľ, neviem... možno časom, ak sa odhodlám prečítať si ju znova a v menšom časovom intervale. Asi ten jej u mňa uškodil.

Príbeh samotný bol premyslený, prepracovaný do detailov, krásny, prekvapivý, fakt si autorka dala záležať (preto má asi toľko strán, že áno?) a právom je od svojho vydania taký vyhľadávaný, predsa len 14 rokov úspešne na trhu je výkon!
Claire aj Jamie mi boli sympatickí, občas mi prišlo, že Claire si až príliš ľahko zvykla na nové životné podmienky, Jamie mi občas pripadal ako "superhero" čo toho veľa znesie, občas ako nevybúrený pubertiak (sorry, je to fakt).
Keby bola kniha o 100 - 150 strán kratšia, neubralo by jej to na príťažlivosti, vôbec. Zbytočne dlhé naťahovanie deja, situácie napchaté ako vata, ktoré ma len odpútavali od hlavnej dejovej linky a myšlienky knihy, keby boli niektoré vynechané, kľudne by som to prijala.

Neviem, kedy sa pustím do Vážky v jantaru po tomto veru neviem... ale raz možno, jej hrúbka ma už teraz trošku odrádza.

NikaV
15.02.2016 4 z 5

"Jelikož jsem neměla ve tvářích důlky, což je u ženy obzvlášť rozkošné, vycenila jsem alespoň zdravé zuby."
Tahle a jí podobné věty mne dokázala během četby slušně vykolejit. To by přece seriálová Claire nikdy neřekla! :-)
Zatímco seriál byl nabitý emocemi, kniha mi přijde místy plochá a křečovitá. Je čtivá, to ano, a i z toho důvodu se pouštím do Vážky v jantaru. No a taky proto, že do dubna, kdy se konečně bude vysílat další série v TV, je ještě dlouhá doba.... :-)

Hajka1712
14.02.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala k vánocům, do té doby jsem o ní neslyšela. Musím říct, že dárek to byl skvělý. Ze začátku mě sice odrazoval vysoký počet stran, protože nejsem žádný velký čtivec, ale děj byl tak dobře napsán, že jsem měla knížku brzy přečtenou. Nápad s cestováním v čase se mi velmi líbil, porovnání života v současnosti s životem o dvěstě let dříve bylo velmi zajímavé. Romantický příběh i téměř každodenní boj o přežití byly báječně vykresleny. Knížku mohu vřele doporučit dalším čtenářům.

LenkaMacak
12.02.2016 5 z 5

Stejně úžasná, nebo dokonce lepší než seriál, který miluju :-)

zuzepka
09.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a příjemně mě překvapila.Historicky laděné sladkobolné příběhy většinou odkládám,ale přes nezáživný začátek jsem se prokousala a s chutí dočetla do konce.Čekala jsem sice nějaké větší rozuzlení příběhu,ale když jsem zjistila,že je to spíš seriál tak už to chápu.Jen se obávám,aby další knihy nebyly jen ohřívanou nastavovanou kaší.

milunka21
08.02.2016 5 z 5

Miluju knihy ktery ve vas dokaz vzbudit vseljake pocity.U Cizinky jsem kolikrat od srdce zasmala
:-D
dost casto i pobrecela protoze se zivot s Clare a Jamiem nemazlil.Dost se mi libilo jak jak se s tema situacema poprali.

rencovav
07.02.2016 5 z 5

Jak už jsem napsala v recenzi na blogu i pro nakladatelství Omega, jak už jsem nesčetněkrát řekla svým přátelům a prohlásila, kdykoliv se to hodilo, tahle knížka, potažmo série, je skvělá a úžasná a já se jen těším na další díly. :) ♥

kdu
06.02.2016 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla pořádně začíst, ale pak mě kniha pohltila neskutečným způsobem. Knihu bych doporučila i lidem, kteří příliš nemají rádi historii, zde tvoří příjemné pozadí příběhu a přitom nenudí. Zápletka mě naprosto uchvátila a milostné dilema jakbysmet. Seriál jsem neviděla, takže nemůžu porovnat. Za mě má tahle kniha ale každopádně palec nahoru.

TerkaM
05.02.2016 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila vážně dost dlouho, a když mi konečně dorazila, dočetla jsem jinou knihu a pak se vrhla na Cizinku a... začátek s Frankem mi připadal slabší, ale když se v ději konečně objevil Jamie a Claire se posunula časem nazpátek, knihu jsem si zamilovala. Je sice pravda, že jsem pořád nějak doufala, že na mě ještě cosi vykoukne, nějaké překvapení, ale mohu říct, že se mi kniha velmi dobře četla. :)
(A už se můžu s čistým svědomím vrhnout na seriál.)

HankaHail
03.02.2016 5 z 5

Na tuto knížku jsem se celkem těšila, protože jsem na ni ze zahraničí slyšela dobré recenze a vykukovala na mě z skoro každého knihkupectví. A musím říct, předčila veškeré mé očekávání. Je to nejlepší román, který jsem četla za poslední 1,5 roku a to je co říct. Málo kdy se stane že mě knížka upoutá hned od začátku. Většinou mě pohltí až po pár kapitolách, tady se stalo hned v první a to se mi nikdy nestalo. 18. století z pohledu ženy, která pochází ze století 20. bych úžasný. A nejoblíbenější postava? Jde nemilovat Jamieho? :-)

Dorrinka
23.01.2016 3 z 5

Čekala jsem asi něco jako pseudohistorický román, a tak jsem byla chvilku rozčarovaná, že vlastně čtu normální červenou knihovnu, ale když jsem si zvykla, musím říct - na červenou knihovnu dost dobré. Čtivé, napínavé a v rámci žánru originální. Pravda, osobně bych nemusela konzumovat feministické názory hlavní hrdinky v tak vysoké koncentraci, ale krom tohoto po obsahové stránce příjemná oddychovka, skvělé čtení ke kojení. Jen vám kniha nesmí upadnout na dítě :-)

Liduka
21.01.2016 3 z 5

Uff. Nemám ráda knihy, které jsou hodně tlusté a téměř o ničem a tohle je přesně jedna z nich. Hlavní hrdinové mě nijak neuchvátili. Jediné proč dávám tři hvězdičky je, že se dobře četla. Kdyby autorka knihu zkrátila na polovinu a držela se pouze zásadních momentů, tak by se mi kniha líbila víc.

ASIM27
18.01.2016 5 z 5

Jsem teď někde v polovině knihy a moc mě baví. Ze seriálu jsem viděla asi 6 dílů, ale na mě byl seriál maličko brutální :D tak jsem ráda, že si to můžu přečíst - tady je to vyloženě na mé fantazii :-) Každopádně jsem nadšená, nemůžu se od ní odtrhnout :)

Vé-Vé
11.01.2016 3 z 5

Už jsem četla lepší porno.

Kniha se na první pohled tváří naprosto fantasticky, úžasně a propracovaně, ale někdy po 150. stránce vám dojde, že je to jenom balamucení. Je to nekonzistentní a zmatený.

Claire je slepice a k Jamiemu sem si nedokázala vytvořit žádný vztah krom toho, že bych ho taky ráda osouložila.

Jako červená knihovna asi dobrý, ale nic víc čtenář nedostane.

Howgh

Albina
10.01.2016 1 z 5

Zaujal mě první díl seriálu, a tak jsem sáhla po knize. A to jsem neměla dělat. Kniha je plná nelogičností, které mě mátly hned zkraje. Diana Gabaldon se neobtěžovala studiem doby a místa, kam děj své knihy umístila. Například netuší, kdy skončila druhá světová válka - podle ní to byl duben, hrdinka v té době obdivuje obchody plné zboží, i když v Británii byl ještě dlouho po válce přídělový systém. Dále hrdinka se ocitne v 17. století a je únor, načež šest týdnů poté jde ve Skotsku do sadu trhat broskve .... Kameny přenesou člověka o dvě stě let zpátky, ale ona potká ženu z roku 1967, která je tam už dlouho před ní ...
Kniha je plná prázdných, zbytečných dialogů a dějové vaty, autorka se vyžívá v popisu násilí a sexu.
První díl jsem taktak dočetla a o další nemám zájem.

Petule.k93
09.01.2016

Zajímavý příběh :)

Sabča92
02.01.2016 5 z 5

Četla jsem ji bohužel až po shlédnutí seriálu, to ale neměnilo nic na tom, že tato kniha je skvělá. Seriál se velmi držel knihy. Jako většina lidí, jsem si i já oblíbila Jamieho. Diana je skvělá spisovatelka, která se nebála napsat román, ve kterém spojila více žánrů. Moc všem doporučuji :-)

Lidka73
01.01.2016 5 z 5

Nejdřív jsem viděla seriál a začala poté pátrat i po předloze. A jsem nadšená, 5. dílů, které vyšly v češtině jsem zhltla hned - už to čtu po třetí.
Před Vánocemi se dotočila poslední klapka druhé sezony - Vážka v jantaru. Moc se těším na jaro, kdy bude premiéra.
Sága není vhodná pro puritány a lidi co nedokáží pochopit život v době poloviny 18. století.