Cizinka

Cizinka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2345 2345

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

trynitrix
17.12.2015 5 z 5

Kniha super. Napnutá jak kšandy, každou chvíli jsem čekala co se stane :-D
Hned po dočtení jsem mrkla na seriál a ty postavy hrůza měla jsem lepší představu.

Heyhey
03.11.2015 2 z 5

První polovina knihy nebyla sice o ničem, ale perfektně se četla. Druhá polovina byla křečovitá a jako by k předchozí části ani nepatřila. Dočetla jsem jen ze zvědavosti. Hrůza. Dohromady slabý průměr.

akdar72
27.10.2015 5 z 5

Jsem ráda, že jsem neviděla seriál. Prostě nádhera......

justynka
25.10.2015 5 z 5

Na další díly Cizinky zatím nemám sílu. Čekala jsem od knihy víc,

Petra de Valo
17.10.2015 3 z 5

Obvykle býva kniha lepšia ako film, je v nej zachytených viac udalostí i emócií, proste kniha je prvá, film z nej iba vytiahne to najlepšie. Cudzinka je prvá kniha, u ktorej to neplatí.
Všetko to čaro, tá láska, ktorú sme mohli vidieť v každom pohľade Claire a Jamieho v seriáli, mi v knihe chýbala. Akoby tam tá esencia lásky ani nebola, hoci seriál ňou priam prekypoval. Zato mi čítanie často pripomínalo hodiny biológie v siedmej triede, autorka nič neponecháva na fantázii čitateľa a je až naivné, aké veci sa tam často zmieňujú. Hlavní hrdinovia sa pri každom rozhovore šialene hlúpo smejú alebo zo žartu bijú, akoby som čítala literatúru pre dospievajúcu mládež. Pre mňa dosť veľké sklamanie. Hoci seriál ma chytil za srdce a dlho ma držal v očarení, kniha sa ho, žiaľ, ani nedotkla - ako keby som čítala iný príbeh, pre mňa to postrádalo emócie a hĺbku.

danipos
06.10.2015 3 z 5

Vzala jsem to opačně, nejdřív jsem viděla seriál, který mě naprosto uchvátil ... Jamie je dokonalý:)) a teprve potom jsem si přečetla knihu ... asi je to hodně způsobeno nekvalitním překladem (jsou tam chyby, překlepy, chybí uvozovky apod.), ale knížka za mě osobně poslabší. Zatímco seriálu bych s čistým svědomím dala 5 hvězdiček, kniha ode mě dostane pouze tři.

Zmitko.m
05.10.2015

Kniha se mi velice líbila, měla snad všechno.... A vše bylo vyprávěno z pohledu ženy, což je pro mne vítaná změna oproti ostatním knihám, co jsem kdy četl. Nic podobného jsem ještě nikdy nečetl, opravdu není moc knih psaných pohledem ženy..Zajímavé....navíc historický román, takže něco pro mne....prostě jedině mohu doporučit :-)

narcisonanis
01.10.2015 5 z 5

Chybí Cizince vůbec něco? Charismatické postavy, záporák, kterého budete nenávidět, poutavý a napínavý příběh, velké morální dilema, láska a sex, boj a dobrodružství, nespoutaná divokost skotské Vysočiny... takhle bych mohl ve výčtu pokračovat dlouho. Pokud hledáte po všech směrech zajímavou knihu, která vám i chvíli vydrží, určitě sáhněte po Cizince. Zklamaní rozhodně nebudete! A pokud ano, napište mi a já vám koupím pořádného panáka whiskey :D

seredomi
29.09.2015 4 z 5

Po přečtení jsem si řekla, že je to moc pěkný, originalni příběh, ale že bych ji asi nemohla doporučit... Jenže pak jsem se rozhodla číst další díl a přidala seriál a byla jsem ztracená... Nyní není dne, kdy bych na Jamieho a Claire nemyslela. Já rozhodně vytrvám číst až do konce série!! A mimochodem - Doporučuji všem! :-)

aliali
15.09.2015 4 z 5

Hezky se četla, ale zbytečně rozvláčné. Nicméně se těším na další díl.

Odehnalka
11.09.2015 4 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál a během pauz mezi díly jsem zjistila, že je natočen podle knihy. Takže jsem neváhala a knihu si půjčila. Jak seriál, tak kniha vás vtáhnou a vy se od nich neodtrhnete, dokud to buď nedokoukáte, nebo nedočtete. Děj vás prostě vtáhne, je totiž něčím vyjimečným a má své vlastní kouzlo. Krásný zážitek!

stepka3765
03.09.2015 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem přečetla za rok 2015, a možná vůbec! I když mi trvalo nějaký čas se knihou prokousat, nikdy jsem se nenudila! A ten konec! :3 :D

zoew
21.08.2015 2 z 5

Přiznám se, že jsem knihu nedočetla ani do půlky. Když jsem na straně 270 zjistila, že se tam v podstatě zatím ani nic pořádného nestalo (kromě přesunu v čase a sňatku), nabyla jsem dojmu, že je to jen ztráta času. Nejspíš by úplně stačilo, kdyby knížka byla poloviční. Čte se sice dobře, ale to je asi tak vše.

Babo
19.08.2015 3 z 5

MOC JSEM SE NA TUTO KNÍŽKU TĚŠILA. MÁM RÁDA HISTORICKÉ A PĚKNĚ TLUSŤOUČKÉ KNIHY A PŘI PŘEDSTAVĚ DALŠÍCH DÍLŮ JSEM BYLA OPRAVDU NATĚŠENÁ. ZE ZAČÁTKU TO CELKEM ŠLO,ALE KDYŽ JSEM BYLA ASI V POLOVINĚ , NAJEDNOU JSEM SI UVĚDOMILA,ŽE SE TAM VCELKU NIC NEDĚJE. A ŽE ZAČÍNÁM MÍT POCIT,ŽE ZTRÁCÍM ČAS . PROTO JSEM KNIHU NEDOČETLA . NECHCI DALŠÍ ČTENÁŘE ODRADIT , ASI BUDE PROBLÉM VE MNĚ ,PŘESTO CHCI KNIHU OHODNOTIT.

Ben Nevis
19.08.2015 4 z 5

Na ženskou autorku se tam toho dělo celkem hodně, i když zkrácení počtu stránek by knize přidalo akčnosti. Seriál pak některé scény vylepšil.

Co říci o ději? Je to samozřejmě romantika nejčistšího zrna, kdy hrdinka vymění relativně pohodlný život za přespávání v přírodě vedle páchnoucích domorodců a ještě si v tom libuje. Jenže splašeným hormonům neporučíš, takže i když v reálu by příběh dopadl jinak, v románu se vše děje ve jménu lásky.

Na kvalitě knize ubírá překlad. Čekala bych překlad skotštiny/buranštiny nějakým dialektem. Sassenachová mi taky lezla krkem. Příští díl čtu raději v originále i za cenu, že nebudu všemu rozumět.

Taky jsem se ztrácela v ročních obdobích. Schválně jsem si ověřila na wikipedii, jak je to s teplotami. Hluboké sněhy jsou nesmysl, stejně jako sběr meruněk a broskví. Hlavně že má autorka titul z ekologie.

Přes chyby jsem se však bavila, hlavně se mi líbila postava jednoduchého (ne intelektuálně) Jaimeho a Claire taky nebyla otravná, jak někdy hlavní postavy bývají. Doporučuji seriál, hlavně pro ty, kteří váhají, jestli knížku přečíst.

soltera
30.07.2015 4 z 5

Prečítala som štyri knihy série Outlander a myslím si, že pokiaľ niekto v tejto historickej ságe D. Gabaldon vidí len "červenú knižnicu", je mi ho úprimne ľúto. Pre mňa to bolo veľmi zaujímavé čítanie o nádhernej zemi a živote hrdých Škótov - horalov v 18. storočí na Škótskej vysočine aj ich osídľovanie Novej zeme vo vyhnanstve so všetkými radosťami a strasťami tej doby. Uvedomila som si, že to, čo robili Angličania Indiánom urobili aj Škótom. Vzali im zem, majetky, kultúru, vyvražďovali celé klany a tým čo ostali zakázali ich jazyk, kilty, klany, ale hlavne im vzali slobodu. To, že je sága obohatená o legendy, mýty a cestovanie v čase, jej dodáva na zaujímavosti aspoň v mojich očiach. Samozrejme tu nechýba ani vášnivý a nádherný príbeh lásky, ktorý bol v spracovanom televíznom seriály zbytočne znaturalizovaný. Je pravda, že D. Gabaldon využila v príbehu lásku, erotiku, zradu, vášne, nenávisť, homosexualitu, násilie, rebéliu, liečiteľstvo a mágiu, ale toto všetko k životu ľudí v tej dobe patrilo, len sa o tom práve v červenej knižnici nepíše. Myslím, že v tejto ságe možno nájsť mnoho zaujímavého, ale ak to niekto číta len ako dobrodružný alebo ako ľúbostný román a nezaujíma sa o iné, je to na jeho škodu. Pre mňa to bol zážitok.

Tesset
05.07.2015 5 z 5

Nejprve jsem shlédla seriál Outlander, který mě naprosto uchvátil a hned jsem si musela koupit knihy, podle kterých byl natočen. Po přečtení prvního dílu jsem byla vážně překvapená, že se seriál drží knihy. Cizinka ve mně probudila zájem o Skotko, jeho historii a legendy. Tuto sérii můžu jenom doporučit, i přes špatnou korekturu, určitě stojí za to si knihy přečíst :) Teď se nemůžu dočkat až přečtu další knížky a uvidím další řadu seriálu.

LilianaFalcon
03.07.2015 4 z 5

První díl se mi fakt líbil. Mělo to spád, bylo to napínavé, oblíbila jsem si poměrně hodně postav, popisy v žádném případě nebyly na škodu.
Sem tam něco postrádalo logiku, hrdinka se občas chovala dosti prapodivně... ale celkově jsem si to vážně užila.
Z dalších dílů jsem se přemohla jen ke druhému a pak už jsem na to prostě neměla. Takovéhle umělé šroubování děje není pro mě ;-)

Pidulka
23.06.2015 5 z 5

Musím se přiznat, že tentokrát to u mě šlo naopak. Nejprve jsem shlédla seriál a až potom jsem zjistila, že je natočen podle knižní předlohy. Tak jsem si to prostě musela přečíst. A jsem okouzlena. Nevím jak jinak svůj pocit nazvat. 600 stran jsem přečetla jedním dechem, během dvou dnů (sláva prokrastinaci, měla bych se učit na zkoušky ;-)). Ale tahle kniha za to "F" prostě stála. Celý příběh má své osobité kouzlo, opravdu jsem se cítila, jako bych se sama ocitla v 18. století kdesi ve Skotsku. Někoho možná odradí ony dlouhé historické popisy, ale nebojte se toho. Já na dějepis nikdy moc nebyla a teď si zjišťuji vše o Jakobitech apod. Vážně vás to vtáhne do děje a nepustí, dokud nedočtete do konce. :)

gatear
15.06.2015 4 z 5

dost mě ovlivňují komentáře o knihách - prostě takové tipy co bych si mohla přečíst. Tak jsem sáhla po této knize, no zprvu jsem měla nutkání knihu odložit "prostě není to tvůj šálek čaje" ale pak mě vtáhla do děje a já se těším na další knihu od této spisovatelky