Cizinka

Cizinka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2334 614

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

monte
28.09.2013 5 z 5

Uf, to bylo úžasné čtení, jsem nadšená. Teď se dám do shánění dalších dílů

MOJMIR
22.09.2013 5 z 5

Uz ctu v poradi treti dil teto sagy-"Moreplavec"..a ctu ji se stejnym zaujetim jako predchozi dily..clovek by rekl,ze po 2000 strankach uz to bude trochu nuda..ale opak je pravdou..je to skvele napsany pribeh.Mam historicke romany ze Skotska a Anglie rad..a tento se povedl.I kdyz je hodne znat,ze autorkou je zena..(popisy bitev a milostnych scen jsou ve velikem nepomeru)...u teto sagy mi to zase az tak nevadi-protoze pribeh je vypraven zenou...davam 5 hvezdicek -doporucuji vsem kteri maji radi "sve postavy"popsany do podrobna ..a tesim se na dalsi dily.

kneslova
06.09.2013 5 z 5

Tato kniha mě zcela nadchla a byla by jednou z mých velmi oblíbených, nebýt podrobných popisů násilí, a to mi nedělá dobře, zvlášť u takového typu příběhu, přesto 5 hvězdiček, jinak je úžasná...

MariaWoody
22.07.2013 5 z 5

Knihu jsem si koupila trochu omylem, ale přečetla ji jedním dechem. Opravdu moc povedená. Už jsem si koupila i další dva díly.

Michaela91
28.06.2013 4 z 5

Skvěle napsaný příběh, napínavý a zajímavý. Moje první kniha od autorky, ale určitě si přeštu i jiné knihy. Doporučuji těm co mají rádi historické romány.

danca044
27.05.2013 5 z 5

Diana Gabaldon se po přečtení této knihy zařadila mezi mé oblíbené spisovatelky. Cizinka má duši a originální příběh. Hlavní hrdinka, Claire, je přesně taková jaká by měla být a proto jsem si ji tak zamilovala. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a těším se na pokračování.

Andulienka
01.02.2013

Neviete niekto prosím vás, niečo o knihách Hořící kříž a Ledový dech od tejto autorky ? Ide o pokračovanie tejto série ? Dakujem

Selinute
27.11.2012 3 z 5

Některé knížky od Barbary Erskinové mám mezi oblíbenými. Proto jsem byla hodně zvědavá na "Cizinku", která měla být údajně v podobném duchu. Četla jsem ji dlouho. Hodně násilí, hodně sexu ale i láska. Rozhodně jsem od románu čekala víc. Moc se mi líbil popis skotské vysočiny a života tehdejších obyvatel. Zajímavý příběh, který si své čtenáře určitě získá, ale já už další díl číst nebudu.

Kate84
02.10.2012 odpad!

Hrozná kniha, bez špetky logiky, rozumu a sympatií. Čte se špatně, na každé straně je několik překlepů a hrubek, není tam žádný zvláštní děj. Pouze jediná zápletka a všude láska... růžová knihovna pod rouškou fantasy. Nedoporučuji.

nebojimsa
28.08.2012 5 z 5

Túto knihu už čítam 2krát a "milujem" Jamieho :)) ..

ugisha
16.08.2012 5 z 5

Knihu jsem dostala v lednu k narozeninám, přečetla pár stran a hned ji zase zavřela, neboť jsem se u ní nudila. Teď o prázdninách jsem se rozhodla dát jí druhou šanci a musím říct, že to bylo dobré rozhodnutí :) Přesně na tom místě, kde jsem tehdy skončila, se to rozjelo a od té doby mě to nepustilo. Je pravdou, že jsem očekávála spíše něco ve stylu B.Erskinové, avšak autorka mile překvapila, bylo to zase něco jiného a o to zajímavějšího. Přečetla jsem za tři dny, sem tam si pobrečela, sem tam Claire záviděla...ale hlavně byla nadšená, příběh mě vtáhl tak, že už čtu Vážku v jantaru a zřejmě se pustím i do Mořeplavce ;) Nechci se s Claire a Jamiem loučit ;) Vynikající čtenářský zážitek, doporučuju :)

Márinka
09.08.2011 4 z 5

Půjčila jsem si ji na mnohá doporučení a také proto, že mi děj připomněl podobnou knihu Barbary Erskinové Žila jsem již před staletími - a ta se mi líbila. Cizinka je skutečně fenomén. Na mne sice trochu "tlustá" a taky mi vadila skutečně odfláknutá práce redakce - úzká pistol bodovala :o), ale asi neodolám a do Vážky v jantaru určitě alespoň nakouknu.

Accionna
23.06.2011 4 z 5

Tahle knížka mi přišla úžasná. Protože je tak obsáhlá s postavami jsem se opravdu "spřátelila". Je pravda, že překlepy tam byly, ale to nemá na kvalitu příběhu vliv, je to jen špatná korektura....
Je to jedna z mála knih, kde je propad do minulosti opravdu propracován a hrdinka se na konci neprobudí na nemocniční posteli s otázkou "copak se mi to jen zdálo?"
Začínám číst druhý díl Vážka z jantaru a musím říct, že to pro mne byl šok... nechci nic prozrazovat, ale láska Jamieho a Claire mě dojímala a vyústění příběhu mne celkem ranilo...

katynais
28.02.2011 5 z 5

Tato kniha mě hodně překvapila. Když jsem ji dostala, tak sem myslela, že tak tlustou knihu nikdy nepřečtu a obsah mě také moc nenadchl, ale vtáhlo mě to do děje, bylo to napínavé a velmi dobře se to četlo, takže za týden bylo dočteno:)jediné co bych vytkla, tak to mohlo zkončit dříve, byly tam pasáže, které byly o ničem, jako by autorka už nevěděla co psát, takže mohly být vypuštěny.