Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5086 662

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

smejzla
30.11.-0001 4 z 5

Na zabití tak dvou hodin před spaním ideální :-)
Stejně jako v sedmidílné sáze o dospívajícím čaroději, i zde se snaží o morální apel na čtenáře, což se jí docela dobře daří. Pro nás starší tak 18ti let se však jedná spíše o roztomilé a čtivě napsané (zejména tedy panem Medkem přeložené) dílko.
Na závěr bych snad jen vyjádřil touhu, aby příště bylo věnováno více místa samotným bajkám a méně plytkému výkladu, který vnímám spíše jako daň, kterou musela autorka podplatit potterovských souvislostí chtivé čtenářstvo.
Ale pokud máte zbytečných 250 Kč, určitě je tohle jeden z lepších způsobů, jak je utratit.

luciekla
30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter definitivně skončil a aby to jeho fanouškům nebylo líto, napsala JKR tuhle knížku bajek. No, co říct...na Harryho Pottera to nemá, ale četlo se to příjemně, mám ráda styl, jakým JKR píše. Kniha obsahuje pět bajek společně s poznámkami Brumbála, není zrovna moc dlouhá, takže za necelou hodinku ji máte celou přečtenou a můžete stejně jako já doufat, že snad JKR zase brzy něco napíše.