Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5094 665

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Megii
16.02.2012 5 z 5

Tak... bajkám nemám absolutně nic vytknout. Lépe jsem porozuměla relikviím smrti a konečně jsem se dozvěděla celý příběh jejich vzniku. A podle mě Brumbálovy komentáře knihu oživily a ukázaly, jak se na to dívá on, což bylo velmi zajímavé. 5 hvězdiček je podle mě málo.

pufina
27.01.2012 5 z 5

Pouhých 5 pohádek. Příběh Tří bratří jsem zkrátka musela mít v knihovně, kde má čestné místo vedle Harryho Pottera. I když "postřehy a výklady" Brumbála mohly být kratší nebo dány až na samotný záběr, tak jsou příběhy opravdu moc hezké a jsou neskutečně čtivé.

MajaG
26.01.2012 5 z 5

Přečetla jsem tuto knihu během hodinky (ani ne). Vzhledem k tomu, že miluji pohádky a bajky(ačkoliv už jsem téměř dospělá) a také příběhy Harryho Pottera, tak jsem nadšená. Myslím si, že v pohádkách se skrývá veliká moudrost a u těchto čarodějných máme navíc ještě poznámky a výklad profesora Brumbála. Netvrdila bych, že je otravné číst po přečetní pohádky hned její výklad. Pro mě to bylo jako doplnění informací. Nejen o Bradavicích, ale i o lidech, kteří se v knihách JKR neobjevovali(např. Beatrix Bloxamová), ale také i o životě Brumbála(mimochodem jedním z mých oblíbených hrdinů). Jsem ráda, že tu knhu mám a že si ji budu moci kdykoliv znovu přečíst.

sBety
02.01.2012 4 z 5

Taková fa(j)n bonusovka pro všechny, kteří žerou Pottera (jako třeba já).
Bajky samy o sobě docela dobré, ale kouzelném světě se toho moc nového nedovíte. Jako vánoční dárek to není špatné dostat.

Miisha
11.09.2011 4 z 5

Je to docela povedená kniha pohádek pro kouzelnické děti :). Samozřejmě, že nejvíc mě zaujala Kletba tří bratří. Kniha je nádherně graficky zpracovaná (prostě každým coulem máte pocit, že v ruce držítě něco magického:)). Jediné, co bych vytkla (a s chutí vyškrtla) jsou pohledy Albuse Brumbála za každou bajkou. Jsou nudné a tak nějak kazí dojem z celé knihy.

Skallarix
03.09.2011 3 z 5

Dodatek do světa Harryho Pottera, do knihovničky fanoušků, avšak jako povídky sami o sobě, pro ty mudly, kteří by neznali Harryho Pottera (jestli ještě takoví jsou), by nemusely oslovit.
Dodatky k povídkám "od Brumbála" mají více vtáhnout a vrátit, či připomenout již zmíněný svět, však podle mne jsou až skoro... Zbytečné.

Kris
20.08.2011 4 z 5

Knížka pro mě jakožto šílenýho fanouška naprosto nezbytná. Bajky jsou moc pěkný a určitě se k nim budu vracet, i když nepopírám, že je to jen kvůli nálepce „Harry Potter“. Brumbálovy komentáře slouží jen k natažení, ale dají se číst, a jen co bude moje sestra ve věku, kdy příběhy pochopí, s radostí jí je vnutím. :)

Hanyuu-hime
12.08.2011 4 z 5

Řekla bych, že kniha má význam jen a pouze pro fanoušky série HP, ostatním nejspíš přijde zbytečná. Já si jí kupovala už jen proto, abych ji měla doma. Samotné bajky byly pěkné - některé sice více, některé méně povedené, ale jako oddechové čtení to je ideální.
Poznámek Brumbála jsem se trochu děsila, ale nakonec to nebyla taková hrůza, jako jsem čekala...Naopak, alespoň se čtenáři dozvědí ještě něco málo navíc, co o kouzelnickém světě nevěděli.

azeret
30.07.2011 4 z 5

skoro nejvíc se mi líbily Brumbálovy poznámky :-) A úplně nejvíc poslední věta celé knížky :-)

studentik
22.07.2011 4 z 5

Naprosto super knížka ,která nás vžije do toho jaké mají v kouzelném světě bajky...Možná by nemuseli být proslovy Brumbála které mě nebavili...:)

Tytyna
09.06.2011 3 z 5

Pro skalní fanoušky pěkná kniha...přečetla jsem jí, ale taková bomba jako Harry Potter to rozhodně není.

Addie
28.03.2011 3 z 5

Bylo uvolňující si přečíst těch pár příběhů, to se musí nechat.
Nedá se ale říct, že by ve mně vyvolávaly to, co od knihy očekávám.
Doufám tedy, že splnily aspoň svůj (dobročinný) účel, přestože si myslím, že účel knihy je zapůsobit na čtenáře, ne zajistit výdělek, byť pro dobročinné účely.

Meii
02.03.2011 2 z 5

bajky samy o sobě se mi docela líbily.. ale musím přiznat že doprovodní několika-stránkový komentář Dumbledora byl dost nudný x) ten do této knihy moc nepatří.. to je zas jiná kapitola xP myslím že jediný záměr bylo vybrání peněz pro charitu.. měla jsem tuto knížku půjčenou z knihovny a jsem si jistá, že ji ve své potterovské sbírce oželím x)

Honey0105
23.02.2011 3 z 5

Tady se mi hodnotí docela obtížně.
Myslím si ale, že tři hvězdičky budou asi tak akorát i když bych nejraději dala možná 50% (2,5 hvězdy), ale to už jsou jen hloupé dohady.
Abych začla, tak ke knize jsem se dostala docela náhodou. Zašla jsem do školní knihovny a trochu sem se okolo této knihy ochomítala a nakonec jsem si jí půjčila.
Myslím si, že přečístu tuto knížku je otázka minut, maximálně hodiny. Nechci říct, že to bylo odfláknuté, ale..
Vlastně bajky se mi velice líbili. Ty bych si mohla přečíst i vícekkrát, ale.. Byli velice krátké a podle mě jich bylo velice málo! Myslím si, že když už se vydává kniha měla by mít trochu rozšířenější obsah.
Brumbálovi poznámky byly poměrně zajímavé, ale asi bych je tam mít vůbec nemusela. Je to sice takové zpestření, ale když čtu bajku a pak hned navazuji na poučný výklad, tak mě to tolik nebere a spíše jsem se u toho nudila.
Myslím si ale, že kdyby měla kniha aspoň o sto stránek více, tak by to byla jedna z mých oblíbených, protože bajky mě opravdu zaujaly. Škoda, že se našlo i mnoho chyb, které mé hodnocení značně snížily.

pistalka
07.01.2011 2 z 5

Tak jsem si konečně přečetl dílko, které celou ságu zakončuje. Abych se přiznal, všech sedm dílů se mi líbilo a ještě před několika léty to byly jedny z mých nejoblíbenějších knížek.
Tady jsem cítil velké zklamání: Samotné bajky zabírají asi třetinu ze 120 stránkové publikace. Zbytek vyplňují nudné a zbytečné komentáře Albuse Brumbála, popřípadě ilustrace samotné autorky (bez jakékoliv umělecké hodnoty). Možná bych nad tím zavřel obě oči, kdyby samotné bajky byly dobré. Jenže nejsou. Snad jen poslední příběh - o třech bratřích a Smrti (který je znám už z Relikvie smrti) je mírně nadprůměrný. Zbytek je jen vata, která vznikla proto, aby vydělala peníze charitě (rád tomu budu věřit).
Každopádně - kdybych tušil, že mi k přečtení celé knihy bude stačit 45 minut, nejspíš bych se do toho pustil daleko dřív, abych měl tento poslední dluh vůči Potterovi splacen.

Petrvs
30.11.-0001 2 z 5

Sběratelská záležitost pro zkompletování potterovské série a charita. Nic víc, nic míň.

pet-kyval
30.11.-0001 2 z 5

[025/10] Nemyslím si, že se jedná o nějak nadčasové dílo, ale na druhou stranu to možná leckomu občerství pohádkovou sekci vyhrazenou v domácí knihovničce. Samotné "bajky" jsou vcelku slušně napsány, i když nepřekračují čistokrevnou průměrnou a cena je opravdu nehorázná bez ohledu na to, jestli se jedná o charitu a nebo nikoliv. Je to čistokrevné vyděračství, které jen těží ze jména Harry Potter, které je podle mého názoru docela přeceňované.

Hodinku času jsem se tomu ale nebála věnovat. Pouze mám výtky k poznámkám "velemága", které jsou naprosto zbytečné a informativně chudé a proto mě dodatek autorky, že to milovníkům HP rozšíří dosavadní znalosti, spíše rozčílil, protože i takový Potterovský ignorant jako já má nejspíš o světě kouzelníků větší potuchy, než kdejaký náruživý čtenář. Jinak si nemohu vysvětlit proč ty dodatky vznikly. Být nahrazeny dalšími bajkami, třeba by to dopadlo lépe a dalo by se i mluvit o ceně odpovídající obsahu, ale takhle mi spíše připadá, že autorka vyhořela a nedokázala to dotáhnout do konce.

Navíc se mi potvrdilo tušení, že se tato dáma na psaní velkých věcí nehodí. Pro jednoduchého čtenáře a nebo začátečníka ano, ale pro někoho, kdo hledá více rozhodně, ne.

Fiona
30.11.-0001 3 z 5

Přečetla jsem to celé v angličtina a opravdu vřele doporučuji začátečníkům. Bajky byly milé, Brumbálova poučení mi přišla jaksi navíc, velké dítě je nepotřebuje, protože podstatné pochopí z příběhu, malé dítě, co nepochopí z příběhu, nepochopí ani s Brumbálovou "pomocí", ale i tak se to četlo dobře.

Wishkah
30.11.-0001 5 z 5

Malá a roztomilá knížečka s pěknýma pohádkama a zajímavýma poznámkama profesora Brumbála. Nelituju tohoto nákupu jednak protože se jedná o pěkné a oddechové čtení a jednak, že výtěžek půjde na dobročinné účely

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Příběhy byli krásné a jako pohádka na dobrou noc docela oddechové čtení
velice se mi líbili, škoda, že jich nebylo více.

Brumbálovy poznámky byli velice zajímavé a člověk se dozvěděl zase o něco více o tomto kouzelném světě.

Cena byla sice vyšší, i když jsem knihu koupila se slevou, nějak mi už nevadí kolik stála, mám i dobrý pocit z toho, že výtěžek z predeje jde na dobročniné účely CHLG :))