Bajky barda Beedleho

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340830/bmid_bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4 5094 665

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Sice je v knize příběhů méně než jsem čekala, stejně si ji čas od času vytáhnu na noční stolek a nikdy ji neodložím zklamaná. Zvláště Brumbálovy komentáře jsou úžasné!

Kampino
02.07.2013 2 z 5

Tato kniha mě zklamala, očekávala jsem že všechny příběhy budou stejně propracované jako Příběh tří bratří.

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Rowlingová mě potěšila, že napsala Bajky barda Beedleho i pro nás mudly a tak nějak jsme se mohli podívat, jaké pohádky čtou rodiče svým dětem v kouzelnické říši. U mě stoprocentně vítězí Příběh tří bratří a Mágovo chlupaté srdce. Ovšem, všechny povídky jsou netradiční a plné nápadů.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Pro ty z vás, kteří čtou stejně rychle jako já, se jedná o hodinovou záležitost. Pohádky jsou opravdu velmi kraťoučké, ale hezky vymyšlené. Nejvíce se mi líbí Mágovo chlupaté srdce, i když se jedná o relativně drsnější příběh o kouzelníkovi, který uzavřel své srdce do truhly, aby nepropadl lásce a poté známá pohádka o třech bratrech, se kterou už jsme se mohli seznámit v knihách o HP nebo ve filmu.
Kdybych měla děti, dovedu si představit, že bych jim četla takové pohádky na dobrou noc. Je to také dobré čtení pro malé čtenáře, kterým je tahle útlá knížečka převážně věnována.
Samotné pohádky obsahují ponaučení a vtipnými jsem shledala i Brumbálovy poznámky k jednotlivým bajkám.

BooksLucyKing
12.06.2013 4 z 5

Už je to nějaký ten rok, co jsem přečetla posledního Harryho Pottera, celá jedna dlouhá etapa mého života doprovázena těmito knížkami, kus dětství a dospívání a tak bylo hezké se ještě jednou vrátit k starým dobrým jménům a tomu kouzelnému světu, i když ne úplně přímo. Bajky barda Beedleho jsou moc pěkné, poutavé, četli se dobře a k tomu se mi velice líbil právě komentář profesora Brumbála a právě jeho prostřednictvím ještě jednou vstoupit do světa čar a kouzel a dozvědět se něco víc z dějin tohoto světa, který očaroval celou jednu generaci. Knížka určitě stojí za přečtení a fanoušek HP by ji měl přečíst určitě.

Snow-White
03.06.2013 2 z 5

Jako fanynka HP jsem si chtěla ještě rozšířit obzory o jeho světě. Bohužel kniha mě dost zklamala. Jediná skutečně povedená bajka byla podle mě ta o třech bratřích, kterou však Rowlingová měla rozpracovanou už pro "relikvii smrti". Ostatní (včetně pro mě naprosto zbytečných Brumbálových komentářů) byla pouze omáčka. I počet bajek dokládá, že se jedná spíše o dílko psané na koleni, které slouží pouze k vydělání peněz. Škoda.

RosMeggie
16.05.2013 5 z 5

Pěkné pohádky, ikdyž Mágovo chlupaté srdce je trošku kruté, jediné co mi někdy vadilo byly Brumbálovy komentáře ty mě v některých pasážích i nudily...

Zlá-Ňufie
21.03.2013 5 z 5

Mrzí mě, že tam není více bajek.. Ale i tak.. Velmi dobrá kniha :3

Ajaiwik
11.03.2013 4 z 5

Doporučuju, fakt bezvadný pohádky ;)

MARSgirl
01.03.2013 4 z 5

Stejně jako Brumbálovi jsou mi čteny bajky před spaním.

Lothorien
22.01.2013 5 z 5

Krásné pohádky a opravdu je nejkrásnější o třech bratřích.

Layss
10.12.2012 4 z 5

Jsem fanoušek HP, takže jsem si přes tyto stránky sehnala i bajky z prostředí HP. Knížka nebyla špatná, četla jsem si v podstatě pohádky před spaním :D

Em.
17.10.2012 4 z 5

Krásné pohádky, pěkně jsem v knize pochopila význam relikvií smrti :)

Teii-hime
22.09.2012 3 z 5

Mám trošku pokušení říct něco jako "No, to se teda Rowlingová zrovna nevytáhla, má to být uzavření její potterovské ságy a ona příijde s několika primitvníma příběhama na těžce amatérské úrovni, úplně vařila z vody, kam se to hrabe na předchozí knížky..." Ale, koneckonců, jsou to vlastně celkem milé příběhy s dětinskou jednoduchostí a umím si představit, jak je předčítají kouzelíci a čarodějky svým ratolestem, stejně jako my slýchali Perníkovou chaloupku a Budulínka. Mají ponaučení, někdy snad i hlubší, než se může jevit dětským uším, což je ostatně pro pohádky příznačné.
Popravdě ale tyhle pohádky nejvíc šlechtí fakt, že výtěžek z jejich prodeje jde na charitu.

KellyH
29.08.2012 4 z 5

Pro zapálené čtenáře záležitost sotva na hodinu, nicméně i během té hodiny nezbývá nic jiného než se nechat okouzlit pěti krátkými čarodějnými příběhy. Ačkoliv uznávám, že by tam pár příběhů klidně ještě mohlo být, myslím, že Bajky barda Beedleho jsou vskutku povedeným dílkem. Nadšeně jsem hltala Brumbálovy poznámky, narazila jsem tam i na pár věcí, o kterých jsem neměla v souvislosti s čarodějným světem ani tušení.
Skoro samozřejmě se mi nejvíce zamlouval Příběh tří bratří, o tom žádná. Nadále mě však zaujala i bajka Fontána příznivé sudby. Ani ostatní však nebyly špatné a pokud jednou budu mít děti, kromě Mágova chlupatého srdce jim ty ostatní rozhodně budu předčítat (nejen) na dobrou noc :)

Missys17
17.08.2012 4 z 5

Krásně bajky, i když někdy mi přišli dost drastické jako například Mágovo srdce.

Kikušák
26.07.2012 4 z 5

Úžasné bajky...takové menší pohádky pro dospívající :)

Verousek
15.06.2012 3 z 5

Co jiného říct než že jsem čekala víc. Na tuto knihu jsem se opravdu těšila, ale moc mě nenadchla. Bajky byly sice pěkné, ale celkem krátké a Brumbálovi komentáře mi nic neříkali...spíš mi to přišlo jen jako vsuvka, aby kniha nebyla v konečné fázi tak krátká. Obsahuje to sice pět bajek, ale v konečné fázi jen čtyři, protože každý, kdo četl nebo viděl Harryho Pottera například Příběh tří bratří zná...takže prostě čekala jsem víc :(

kniholka
01.06.2012 5 z 5

Takhle si představuji knížku, kterou můžou rodiče číst dětem před spaním.

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

Magické, milé, s myšlenkou! =)