Popsugar výzva 2015-2018

DISKUZE » Volná diskuze


volejnicka
volejnicka 01.12.2017 v 20:01

Už jsem tu psala tip na text písně. Našla jsem Lolitu a Tři přání

denib
denib 02.12.2017 v 13:01

Neporadili byste mi prosím, jak správně přeložit jeden bod z letošní výzvy?
A book you have read before that never fails to make you smile
Děkuju

MichelleS
MichelleS 02.12.2017 v 13:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

denib
denib 02.12.2017 v 13:50

MichelleS: moc děkuju

rysavas
rysavas 02.12.2017 v 22:30

Tak jsem si hledala něco k tématu a book about a villain or antihero a narazila jsem na tuhle: https://www.goodreads.com/work/editions/51298490-snape-a-definitive-reading Nevíte náhodou někdo, zda má u nás vyjít? Nebo kde bych to tak zjistila? :)

gleti

makynka911
makynka911 05.12.2017 v 07:02

Koukám, že jste se tu pěkně rozjeli za tu dobu co jsem tu nebyla :) Měla jsem chvilku čas, tak jsem s i pročetla komentáře a dosadila do výzvy pár knih, co si chci přečíst. Ještě mi dělá problém téma Feminismu. Prozatím mě upoutala podle štítků jen jedna kniha a to https://www.databazeknih.cz/knihy/svet-podle-garpa-1053
Nějaký jiný nápad?

A ještě oprava, problém bude i kniha o sportu, je myšleno opravdu o sportu, třeba o Messim nebo Jádrovi? Nebo jen kniha, kde se vyskytuje sport, třeba https://www.databazeknih.cz/knihy/pekac-buchet-206146 ?? A popř. i když to sem nepatří tak mohl by Pekáč buchet být knihou o jídle do Výzvy z DK?

Text příspěvku byl upraven 05.12.17 v 07:08

Lina_S
Lina_S 05.12.2017 v 07:22

Jako knihu o sportu bych si chtěla dát soubor povídek Oty Pavla Výstup na Eiger.
https://www.databazeknih.cz/knihy/vystup-na-eiger-19237
Je to soubor povídek se sportovní tématikou o československých sportovcích, mám to už nějakou dobu rozečtené. Ale uznávám, že pro lidi, kteří se o sport nezajímají, to nemusí být moc čtivé.

makynka911
makynka911 05.12.2017 v 07:30

No jako já se teda přiznám, já prostě nesportuju, vrchol mé sportovní kariéry je v létě badminton :D :D ale když teď tak čtu co jste napsala tak se mi v hlavě vykreslil obraz Zátopka a mám takový pocit, že v Šifře byla o něm kniha :)

rysavas
rysavas 05.12.2017 v 09:25

makynka911: Já si ohledně sportu brousím zuby na "Medvědín" od Backmana a ohledně feminismu jsem objevila Potíže se ženami od Fleminga.

Mimochodem na ten Pekáč buchet také koukám, že bych ho zařadila do výzvy na DK do knihy o jídle :)

MichelleS
MichelleS 05.12.2017 v 09:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Maanna
Maanna 05.12.2017 v 09:53

Myslím, že od Beckmana by ke sportu prošla i "Tady byla Britt-Marit" nebo tak nějak - tam je fotbal:-)

Ajrad1981
Ajrad1981 05.12.2017 v 11:12

Já myslím, že kniha o sportovci taky de facto zahrnuje sport, takže proč ne.
Mně na tohle téma nejdřív napadla Klapzubova jedenáctka nebo Dukla mezi mrakodrapy, ale příští rok je olympiáda, slavíme krásné dvacáté výročí od naší první (a poslední) zlaté hokejové olympijské medaile, tak si znovu přečtu o Naganu :-)

Marion16
Marion16 05.12.2017 v 11:43

Já nejspíš vsadím na Fotbalové deníky od Hájíčka. Co jsem četla anotaci, tak by to mělo být spojené se sportem.

gleti
rysavas
rysavas 06.12.2017 v 13:07

ahoj všem, co jste objevili jako knihu s aliterací v názvu? A berete originál název a nebo český překlad? Já na nic nemůžu narazit a tipy, ktere se uvádí na goodreads mě zatím moc nezaujaly.

Ajrad1981
Ajrad1981 06.12.2017 v 13:45

Mě zatím napadlo jen Prachy, prachy, prachy od McBaina, Knihy krve nebo Mistr a Markétka. Ale nedávno jsem si dokoupila chybějící knihy ze série Eva Dallasová od J.D. Robb a v téhle sérii je aliterací několik - Smrtící sláva, Smrtící soud, Smrtící svědectví, Smrtící stvoření... A protože potřebuji hlavně přečíst knížky, co mám doma, mám jasno.

Také si myslím, že je úplně jedno, jestli se použije originální název nebo překlad, žádná výzva tohle nespecifikuje. A my máme aspoň širší výběr :-D. Do databázové výzvy k tématu Kniha s ročním obdobím v názvu budu číst Vlka v pasti (v originále The wolf in winter).

Maanna
Maanna 06.12.2017 v 14:43

rysavas, Ajrad1981: Určitě by se dal započítat i Cit slečny Smily pro sníh, Projekt potomek nebo Jak se krotí krokodýli - co mě tak napadá...

makynka911
makynka911 07.12.2017 v 07:13

Krásné dobré ráno, myslíte, že se jako kniha o halloweenu počítá i tato: https://www.databazeknih.cz/knihy/videla-jsem-vrazdu-53270 ??? Nic jiného jsem nenašla, a navíc jsem ještě nic od A.Ch. nečetla, takže je to pro mě další výzva :)


Jinak problém budu mít ještě s tématem 14., 16., a 36. K ostatním už mám přiřazeno, takže kdyby se někdo budil a napsal mi tip na tyto témata tak se zlobit nebudu :)

makynka911
makynka911 07.12.2017 v 07:16

ještě prozradím věk, protože kniha odehrávající se v dekádě roku 1991 mi taky nedá spát :D

rysavas
rysavas 07.12.2017 v 08:38

makynka911: k tématu Halloween mám vybranou úplně stejnou knížku, tj. Viděla jsem vraždu, takže určitě se počítá :)
Jinak k tématům, co vám ještě chybí, tak já mám vybrané tyto:
14.) Vypálená nenávist od Angie Thomas
16.) Chlapec, kterého chovali jako psa nebo Přelet nad kukaččím hnízdem (tady ještě nejsem rozhodnutá
a 36.) také ještě tápu, já jsem rok 1982 :) - na druhou stranu je to podobné téma tomu, jako kniha z roku ve kterém jste se narodili - tak jsem i chvíli polemizovala nad tím, že to téma vyškrtnu :)) Ale ještě uvidím, záleží, kolik témat mi zůstane z těch dalších výzev.

rysavas
rysavas 07.12.2017 v 08:39

Jo, a včera mě také napadla aliterace a to když jsem holkám četla knížku a došlo mi, že je to aliterace v názvu jako vyšitá :) Kubula a Kuba Kubikula :) čímž mě napadá i Bob a Bobek.

Ajrad1981
Ajrad1981 07.12.2017 v 08:54

rysavas: Já jsem rok 1981! :-)
makynka911: Závidím, že už máte téměř u všech témat vybrané knihy, já jsem se ještě nestihla pořádně zamyslet :-) U autora, který je odlišného etnika, jsem zatím jen vyškrtla židovské autory. Tedy ne že bych proti nim něco měla, ale i tak se chystám na Hermanna Ungara a Chaima Potoka. Opravdovou výzvou by pro mě byl Murakami, vzhledem k tomu, jak těžce mě nebavilo Norské dřevo :-)

A k aliteraci mě večer napadly ještě dvě knížky, Král Krysa - a tu druhou jsem přes noc zapomněla ;-) Tak až mě napadne znovu, tak ji sem napíšu :-D

Maanna
Maanna 07.12.2017 v 08:57

makynka911 - K autorovi jiného etnika najdete i celkem dost Afroameričanů - včetně mé oblíbené Toni Morrison. Barva nachu od Alice Walker také není špatná...

A k aliteraci ještě zcela ideální název: Bajky Barda Beadlyho:-)

makynka911
makynka911 07.12.2017 v 10:13

Rysavas - mě teď napadá, že jsem letos zařadila do výzvy knihu od Frýborta - PowerPlay a mám takový pocit, že se odehrávala kolem roku 1987, ale vzhledem k tomu kolik jsem toho letos četla, tak si nejsem úplně jistá, ale mám ji doma tak se případně můžu podívat a docela se mi mimochodem líbila na to,že nečtu detektivky :)

Maanna - škoda těch Bajek, četla jsem je letos :( ale jak už tu proběhlo, tak já si přečtu Mistr a Markétka, když už je to moje jmenovkyně :D

A ten autor jiného etnika, na doporučení Liny_S jdu do knihy Stín Banyánu :)



Vložit příspěvek