Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Katerina.Gabrie
Katerina.Gabrie 24.10.2017 v 17:00

Ahojte, pátrám po jméně autora (autorky) detektivek z amerického prostředí, jejichž hrdinkou je žena indiánského původu, která pomáhá lidem zmizet - změnit identitu.

Dál po jméně knihy nebo autora detektivek z prostředí Anglie, jejichž hrdinkou je doktorka-patoložka. V jedné z nich hrál při vyřešení roli jakýsi druh břečťanu.

Kdo pomůže? :) Děkuju

Charli37
Charli37 25.10.2017 v 22:38

Zdravím, hledám novější scifi/urban fantasy a tenhle žánrový směr. Šlo o civilizaci, kde byli ze zemřelých lidí tvořeni bojovníci a jména získávali podle toho, kolik minut byli po smrti, než je probudili. Čím vyšší číslo, tím byli považování ze lepšího bojovníka. Příběh vyprávěl o holce, která měla jedno z nejvyších čísel a vyučovala kluka s nízkým, o kterém nevěřila, že je možné aby vůbec přežil.
Ve výsledku šlo o romantickou knížku alá aktuální americké teen story, ale hodně mě zaujal nápad a byla to série a ráda bych si dočetla pokračování, už to pár let bude, co jsem ten první díl četla.
Vím, že se to jmenovalo nějak s tím číslem spojené - něcco jako třeba "Devítka" nebo tak nějak.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.10.2017 v 22:48

Charli37: nečetla jsem, je to toto?
https://www.databazeknih.cz/knihy/reset-reset-165301

Charli37
Charli37 26.10.2017 v 17:16

Haa, jméno jiné než jsem myslela ale je, děkuju

Kisinka
Kisinka 26.10.2017 v 20:22

Dobrý den,
marně se snažím dohledat knihu Války bohů a lidí - Zecharia Sitchin. Chtěla bych ji dát jako vánoční dárek, ale nikde není k sahnání. Bohužel ani tady na databázi už není inzerát na prodej aktuální. Jsem ochotna za ni zaplatit zlatem, takže pokud by ji náhodou někdo měl, napište mi do prosím zpráv.
Kristýna

natan22
natan22 28.10.2017 v 18:50

Dobrý den,nevíte náhodou jestli je další díl knihy od Hana Marie Körnerová-Hodina po půlnoci?Někde jsem slyšela,že je o jejich synovi.Ovšem nějak asi špatně hledám.Nikde nic nevidím.
N.


SophieseS
SophieseS 29.10.2017 v 17:03

Dobrý podvečer,
hledám knihu o dívce, co se snaží vydat svůj příběh, který napsala během měsíce. Kvůli tomu se odstěhovala do velkoměsta (asi New York) a tam se sbližuje s celým systémem od hledání vydavatele atd. Její knížka se odehrává při nějakém útoku a řadila by se mezi fantasy.
Nejde mi ji najít a už jsem zoufalá.

barca1011
barca1011 29.10.2017 v 22:08

Kisinka: něco jsem našla, doufám, že ti to pomůže
http://www.jcsoft.cz/bazar/nabidka.asp?typ=filozof&;sm=autorknihy&jmeno=Zecharia+Sitchin

martina103
martina103 29.10.2017 v 22:55

Ahoj, sháním knihu pro manžela-četl ji jako malý-jde o pravdivé příběhy z moře-jeden je např. že se námořník při plavbě zraní na ruce, ta se mu podebere a když už si ji na poslední chvíli chce useknout tak se mu to nepodaří, omdlí a když se probere zjistí že mu z ruky vytekl hnis. Tak si ji ošetří a v pořádku dopluje. Další příběh je o několika námořnících kteří ztroskotají a někteří z nich přežijí díky veliteli který jim přiděluje vodu.
Díky

natan22
natan22 31.10.2017 v 19:32

martina103
nemyslíte toto?
https://www.databazeknih.cz/knihy/v-srdci-more-266797
Jo Vy píšete jako malý,tak to asi není ona.
Napadla mne ještě tahle
https://www.databazeknih.cz/knihy/taipi-60726

Text příspěvku byl upraven 31.10.17 v 19:35

martina103
martina103 31.10.2017 v 20:51

to asi nebude ani edna z nich :(
bude to nějaké starší vydání, ale děkuji za tipy

saninka
saninka 01.11.2017 v 15:59

Dobrý deň dostala sa mi do rúk kniha:Rodičia sa vzdali dievčaťa v štyroch rokoch aby sa mohli venovať handycapovanej sestre a po rokoch príde nazad domov, žáner thriler, neviem si spomenúť ani nazov ani autor, zabudla som si uložiť.Ďakujem

Baushka
Baushka 01.11.2017 v 16:09

saninka: Ta druhá

saninka
saninka 01.11.2017 v 18:08

Ďakujem, to je ona.

P_E_T
P_E_T 01.11.2017 v 22:15

Hledám knížku pohádek, o které si nepamatuji víc, než že desky byly s tělem knihy slepeny vpředu i vzadu dvoulistem pomalovaným barevnými "kaťaty". Jako kdyby to byla různě barevná X, červená, žlutá, zelená nebo modrá, která ale byla propojená zhruba v horní třetině, ne uprostřed. Pamatuju si, že v ní byly zajímavé pohádky, ne ta běžná klasika, ale asi už si žádnou nevybavím. Netuším, z jakého mohla být roku, ale pokud byla pro moji mamku a její bráchy, tak určtě z 50. let, možná i válečná či předválečná. Desky byly světlé, taková ta klasická asi slonovinová.

Lie
Lie 04.11.2017 v 15:42

ZuzankaDK: J, je to ona. To je škoda. Holt to bude muset počkat až se moje angličtina zlepší. Dík za odpověď

Megii
Megii 04.11.2017 v 21:52

Zdravím, hledám knížku, kterou jsem četla před nějakou dobou, když jsem byla mladší :D Pamatuji si přibližně děj, kdy hlavní hrdinku srazilo auto či cyklista a zemřela, čímž se dostala do "nebe", kde postupně všichni mládnou a pak jsou jako nemluvňata po řece posíláni zase zpět na Zemi. Ještě si pamatuji, že tam měli dalekohledy, kterými mohli koukat na život na Zemi. Netušíte, co by to mohlo být za knížku?

JAnD
JAnD 06.11.2017 v 21:53

V jednom velkém domě
žije velmi skromně
čtyřiačtyřicet čížků zpěváčků....

hledám toto oblíbené leporelo, nenacházím ani jak by se mohlo jmenovat :-(

pajaroh
JAnD
JAnD 07.11.2017 v 22:02

Super :-)

Kisinka
Kisinka 08.11.2017 v 20:05

barca1011: děkuji moc, zkusila jsem majitele knihy kontaktovat a uvidíme jak to dopadne.

iuca
iuca 09.11.2017 v 08:23

Milí čtenáři, prosím Vás touto cestou o radu. Kdysi jsem četla působivou knihu u které si bohužel po letech nejsem schopná vybavit název ani autora. Příběh se odehrává v rumunské Bukurešti, za druhé světové války a objevuje se zde nadpřirozená postava (pravděpodobně upír), která se zamiluje do hlavní hrdinky a pomůže jí proti Němcům.Napadne někoho z vás o jakou knihu by se mohlo jednat?

kristyna0572
kristyna0572 09.11.2017 v 15:24

Zdravím, sháním knihu Partyzánské hnutí v Jižních Čechách, tedy takto mi byl její název sdělen, ovšem nemůžu jí pod ním nikde vyhledat. Měla by být o bojích v 2.sv.válce na jihu Čech. Nevíte někdo jestli se nejmenuje jinak? Popřípadě kde by se dala sehnat? Moc děkuju

Edda
Edda 09.11.2017 v 16:22

kristyna0572: není to náhodou tato kniha?

http://www.antikwariat.cz/?59,cz_zzz42-partyzansky-odboj-v-jiznih-cechach-jizni-cechy-budejovice-partyzani-tank-partyzanska-skupina-sumava-ii

http://aleph.nkp.cz/F/6XND7MCMTL9YLV8ID5QYMHIK7AYCTNTESAYBHAURMCBIR3YNXK-28353?func=find-b&;find_code=WTL&request=PARTYZ%C3%81NSK%C3%9D+ODBOJ+V+JI%C5%BDN%C3%8DCH+%C4%8CECH%C3%81CH&adjacent=N&x=37&y=6

Text příspěvku byl upraven 10.11.17 v 07:23

Arylen
Arylen 10.11.2017 v 15:04

18. století, mladá šlechtična je se svou služebnou na cestě lodí z Anglie do Ameriky, kde se má vdát za bohatého muže, který se v Americe již usadil. Jenže je nemocná a po cestě umírá. Předtím ještě poprosí tu služebnou, zda by se nevydávala za ni, takže ona převezme její identitu a nikdo na nic nepřijde. Vdá se tedy místo ní, žije myslím na nějaké bavlníkové plantáži nebo tak něco, kniha popisuje její život tam, samozřejmě do toho vleze další chlap, takže je rozpolcená v citech, navíc někdo pojme podezření, že není ta za koho se vydává, takže ji tam někdo nějak vydírá. Taky je v ději nějak vykreslena americká válka za nezávislost. Nakonec ta dotyčná přijde na to, že její manžel je homosexuál, on je pak asi zabit a ona začne žít s tím druhým, už si to ale přesně nepamatuju.
Kniha měla vínový obal a na titulní straně nějaký přírodní obrázek nebo tak něco. Ráda bych přečetla znovu. Neznáte někdo?



Vložit příspěvek