Knihy, po kterých pátrám - poraďte


terymedvidek
terymedvidek 10.11.2017 v 17:46

hledá se kniha název i autor je pro dívky a je o dívce, matka jede do nemocnice na operaci s vředy a ona doma zjistí že je adoptovaná. Najde si pravou matku a zjistí že má sourozence. Matka se o ně moc nestará tak ta dívka jim vaří,uklízí... pozná se s chlapcem Tomášem bere je na výlety a je moc hodný. Její matka ji nabídne kamarádovi za peníze a ona uteče k Tomášovi ten jí pomůže dá jí oblečení po zesnulé jeho matce a odveze k té adoptivní matce zoufale prosím o název

JAnD
JAnD 11.11.2017 v 20:34

Hledám: Dětská kniha, pravděpodobně německého původu, hlavní hrdinka se stane strašidlem ve škole. Je zde několik dalších strašidel, například plastový kostlivec z kabinetu.

InaPražáková
InaPražáková 11.11.2017 v 20:41

JAnD: Mohlo by to být tohle? https://www.databazeknih.cz/knihy/skolni-strasidlo-154782

tinuschen
tinuschen 15.11.2017 v 07:15

Mili knihomoli, v ktorej knihe,z mladosti,teda tak pred 30-35 rokmi,sme mohli citat o zazvorovom pive? Myslim,ze to bola nejaka kniha pre mladez. Vdaka.

woodward
woodward 15.11.2017 v 10:28

hm, takových bylo asi víc, záleželo na zvyklostech a na překladateli. ale v sedmdesátých letech už se to snad moc neobjevovalo. Já si pamatuju na předválečnou knížku o anglickým klukovi, kterej o prázdninách někam putuje na kole se stanem a hospodyně na nějaký farmě, kde se zastavil, mu nabízí zázvorové pivo. ale třeba vlaštovky a amazonky pijou důsledně zázvorovou limonádu (přezdívanou pirátský grog). Pak mám doma Tři muže ve člunu, vydání z roku 1957, tam se taky vyskytuje zázvorové pivo, ale v pozdějších překladech už je to limonáda.

Daněka
Daněka 15.11.2017 v 12:17

Mně to vždycky mátlo ve Správné pětce, ale to bude mladší.


dadako
dadako 15.11.2017 v 14:48

Prosím o radu. Pátrám po knize, která by měla být napsána ženou (snad američankou), která pracovala v léčebně (nebo domově důchodců nevím), kde poslouchala příběhy starých lidí a ty poté sepsala do knihy.

JAnD
JAnD 15.11.2017 v 20:05

Zázvorové pivo bylo i v Dětech z Bullerbynu

eva3206
eva3206 17.11.2017 v 21:46

Hezký večer všem, moje babička se zmínila, že jako malá měla ráda knížku, která se měla jmenovat Kapitán Xavers. Nemůžu knížku ale nikde vypátrat, ani zmínku o ní. Už bude dost stará - babičce je 80 a prý knížku měl už její tatínek. Neznáte prosím někdo tuhle knížku? Moc děkuju

soukroma
soukroma 17.11.2017 v 23:32

A není to náhodou Kapitán Iks (Gaston Leroux), vydáno u nás 1923?
https://www.databazeknih.cz/knihy/kapitan-iks-107186

KubaNěco
KubaNěco 19.11.2017 v 13:10

Dobrý den,

rád bych požádal všechny knižní znalce a zároveň rodiče o pomoc s nalezením knihy, kterou hledám několik let. Indicií není mnoho.

- Jsem ročník 88 a knihu jsem měl jako dítě. Kniha musela být vydaná před více jak dvaceti lety

- Kniha byla stejného formátu jako Velký atlas zvířat, možná o 1 cm větší/menší.
https://www.databazeknih.cz/bazar-knih-detail/velky-atlas-zvirat-776395

- Kniha pojednávala o plyšových zvířátkách, která jednou v noci ožila díky ... padající hvězdě? Sám nevím.

- Zvířátka si poté žila vlatním životem, jezdila, bydlela.

- Na konci příběhu se z nich staly opět plyšáci(tuším).

- Textu nebylo příliš, ilustrace byly vždy přes celou stránku.

- Kniha měla buďto modrý, fialová, nebo modro červený obal. Nakonec jsme s bratrem došli k závěru, že mohla být zepředu modrá a zezadu červená.

Nikdy jsem jí nečetl, ale usínal jsem na ní každý večer. Kdyby se náhodou poštěstilo a někdo bude mít rovnou odkaz na eshop, velice ochotně zaplatím za radu. Řekněme 500Kč?

Sám nejsem žádná myslivna a pokud se najde ochotný knihomol, nebudu mu rovnocenným partnerem při hledání vodítka. Děkuji moc za ochotu.

Kuba

PS: Na doporučení jednoho z uživatelů(děkuji) jsem překopíroval text z mého původního vlákna.

https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/hledam-knihu-z-mych-detskych-let-3859/str-1#new

dady25
dady25 24.11.2017 v 12:22

Mornštajnová: Hana
Pokud jste stejně jako já marně sháněli, mám dobrou zprávu. Je dotisk a kniha je opět k dostání.

marci1976
marci1976 01.12.2017 v 15:48

Dobrý den,moc prosím o pomoc..asi před 15 lety jsem četla knižku jak se do sebe zamilovali dívka z vyšších vrstev a maurský chlapec, její otec na to přišel a nechal ho vykastrovat potkali se pak v harému ,ona jej poznala .....víc si nemohu vzpomenout ,pomůžete mi ji někdo prosím najít???děkuji

Cross
Cross 05.12.2017 v 15:34

Zdravím. Mám menší problém. Za boha i nemůžu vzpomenout na jednu knihu. Bylo to něco jako lehčí horror. Bylo to o klukovi, který studoval medicínu ( myslím, že jsem jmenoval Sebastian,nebo Dan) a jednou se vydal se skupinou dospělých do lesa, kde hráli takovou hru, kde žili jako ve středověku, pak se ale začli z těch skupin ztrácet, nakonec to bylo tak, že to všechno zorganizoval bratr toho kluka, kterej byl nemanželský dítě jeho otce.
Budu moc ráda, pokud mi pomůžete, děkuji moc.

trevize
trevize 05.12.2017 v 16:22

Ursula Poznanski - Saeculum - https://www.databazeknih.cz/knihy/saeculum-219584

Cross
Cross 05.12.2017 v 21:17

trevize: děkuji moc!

Hanča094
Hanča094 06.12.2017 v 11:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, neprodává tady někdo knihu Apač, který chtěl být orlem? Mám o tuto knihu velký zájem, chtěla bych ji dát jako dárek k vánocům a všude na internetu je kniha vyprodána. Nemůžete mi prosím pomoct? Děkuji

pavel6752
pavel6752 10.12.2017 v 16:57

Ahoj. Prosim Vas, hledam knizku Zelezna Sparta 3. vydani. Nema nekdo, nevi nekdo kde ji sehnat? Hledal sem na netu snad uz uplne vsude a nic.

NO.C
NO.C 10.12.2017 v 18:26

Dobrý den, neznáte obrázkovou dětskou knihu, ve které žije chlapec a šest (možná pět :) ) slepic na pláži u moře? Děkuji!

Keliska98
Keliska98 19.12.2017 v 20:24

Dobry den kdysi jsrm četla knihu bohužel si nepamatuji název jen kousek děje. Je to o divce co se zamilovala do kluka jsho rodina vlastnila sad s mandarinkami . Otec chlapce byl truhlář a urizll si ruku bouzel s tim nedokazal žít a spachal sebevraždu. Nevite někdo jak se kniha jmenuje ????

kenedu
šneki
šneki 20.12.2017 v 19:53

Dobrý den, jako mladší jsem četla knihu, kde se dva teenageři zamilovali na na letišti/v letadle a tuším, že měla modrou obálku a na ní bílá oblaka, ilustrovaná. A ta holka letěla na svatbu svému nevlastnímu tátovi.

Dusik15
Dusik15 21.12.2017 v 17:29

Dobrý den , pátrám po dvou knihách , které jsem četl zhruba před osumnácti lety a za nic na světě si nemůžu vzpomenout na název ani na autora . Tu první napsala žena o ženě a možná píše o sobě jak putuje s domorodým kmenem pravděpodobně to byla Australská poušť nebo buš kde popisuje jejich vijímečnost , jejich schopnosti , každodení starost najít něco k jídlu ( Bílá Masajka to není ) . A druhou knihu napsal autor , rybář kde popisuje jak jezdí vlakem pravděpodobně z Brna na Vranovskou přehradu lovit velký kapry ( 50 - 80 léta ) nevím přesně . Nevíte někdo název těchhle knich ? Děkuji .

Makropulos
Dusik15
Dusik15 21.12.2017 v 22:31

To je ona , díky .



Vložit příspěvek