Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Seraphin
Seraphin 03.05.2013 v 23:06

Jé děkuju :o)

fanciulla
fanciulla 12.07.2013 v 19:02

Tiež hľadám názov knihy. Bol to román zo starovekej Kréty, hlavný hrdina sa volal Asterios, syn krétskej kráľovnej, splodený pri rituálnej súloži. Bol to románovo spracovaný mýtus o Minotaurovi a kniha končila výbuchom sopky na Santoriny. Autorkou bola žena.

nightlybird
nightlybird 12.07.2013 v 23:37

Tohle téma zpracovala hezky http://www.databazeknih.cz/autori/mary-challans-renault-2749, ve svém dvojrománu http://www.databazeknih.cz/knihy/kral-musi-zemrit-byk-prichazi-z-more-35715 = není to ale to, co hledáš, jsou rozdíly mezi knihami a tebou uváděnými údaji. Pokud to ale nenajdeš, zkus mnou uvedené, snad se ti to bude líbit.

dsrnka
dsrnka 13.07.2013 v 19:26

Dobrý den všem a prosím, jde o vzpomínku na dětství - kniha měla červenou plátěnou vazbu a měla formát cca A4. Vzpomínám si, že byla o dívčině, která trávila léto (prázdniny) v Kamýku nad Vltavou u (snad lesního), který se jmenoval Smrž a jeho paní. Bohužel si víc nepamatuji. Tu knihu jsem tehdy četla opakovaně a moc se mi líbila, tak bych si ji chtěla připomenout. Jestli to někomu něco říká, budu ráda, když mi napíše název a autora. Děkuji dsrnka

Mako123123
Mako123123 24.07.2013 v 21:39

poradíte mi? hladám (nie pre seba) nekonkrétnu knihu na tému záhad, šifier, kryptologie, vraždy, konšpiračných teorii... atd... niečo medzi Apokalypsou (Giordano) alebo Danom Brownom. Nech to je situované do súčasnosti a nech to je beletria. skúšal som použiť štítky no v tomto prípade mi to moc nepomohlo... dakujem :)

HTO
HTO 25.07.2013 v 23:44

Mako123123: zkuste třeba knížky Philippa Vandenberga, například http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/pate-evangelium-38894

A nebo http://www.databazeknih.cz/knihy/dumasuv-klub-15571


Mako123123
Mako123123 26.07.2013 v 00:10

HTO: skusím, dekuji moc :)

HTO
HTO 26.07.2013 v 00:14

Rádo se stalo. P. V. má knih na toto téma povícero, stačí si tady pročíst obsahy.

Takovýchto knih bude jistě mnoho, sám jsem před chvílí narazil (hledaje sv. Františka z Assisi) na tuto knihu: http://www.databazeknih.cz/knihy/frantiskanske-spiknuti-12477

mi-nul-o
mi-nul-o 02.08.2013 v 07:50

Poradíte, prosím? Byla tady v novinkách, je to tak půl roku až rok zpátky. O dívce, která přežila tuším ztroskotání letadla. Nebo tsunami? Něco jako Já, její jméno, a pak nevím. Snažím se to vyhledat, ale nedaří se.
Brala bych i cokoliv jiného na toto téma, ale dobře napsané.

Agi
Agi 02.08.2013 v 08:02

S podobnou tematikou vyšla tento rok kniha Na ostrově od Tracey Graves, je to celkom slušná oddychovka.

Elor
Elor 07.08.2013 v 14:08

Ahoj, hledám dětskou knihu - pro kluky - polského autor / autorky, jehož jméno neznám, bohužel ani název není stoprocentní - Prázdniny. Vypráví o klucích, kteří po 2. světové válce plachtí na jezerech, v Polsku je v této době nouze, prázdné obchody... Neznáte autora, název? Díky!

fanciulla
fanciulla 12.08.2013 v 15:29

Tak tá kniha sa volá Palác modrých delfínů.

Cristine
Cristine 28.08.2013 v 20:02

Ahoj, hledám jednu knihu. Myslela jsem si, že je od F.S. Fitzgeralda, ale nemohu ji najít. Příběh je o mladém páru a děj se odehravá ve Francii/Španělsku. Mladík je spisovatel, užívají si života a neustále pijí whisky se sodou. Dívka má psychické problémy, ostříhá si vlasy a začně předstírat, že je chlapec. Nakonec se mezi ně připlete další dívka, do které se mladík zamiluje. Jestli někdo ví, jaký je název této knihy napište mi prosím. Děkuji. :)

Liina
Liina 06.09.2013 v 19:27

Také hledám.... ale knížky dvě. Byly to dětské knihy, obě jsem četla před cca 35 lety. Jedna byla kniha pohádek o autech a jediné, co si z ní pamatuji je to, že jedna z těch pohádek byla o Dacii.
Z druhé knihy si pamatuji, že se hlavní hrdina dostal do lesa, kde potkal různé více, či méně strašidelné postavy. Mezi nimi i Lucii a to byla ta Lucie, která noci upije. Jenže Lucie se jednou napila příliš mnoho a ta vypitá noc ji celou obarvila na tmavomodro a také se stala pěkně protivnou. Hlavní hrdina jí pomůže se té modré zbavit, takže potom mám barvu čajové růže a ano, podle všeho se vezmou...:-) Dokážete mi někdo poradit, jak se ty knihy jmenovaly, případně i autory? Díky za všechny rady.

anomiska
anomiska 11.09.2013 v 20:54

Ahoj všem... jako malá holčička jsem milovala knižku o holčičce, kterou potkala stará paní s kouzelným deštníčkem (paraplíčkem)... marně přemýšlím, jak se knížka jmenovala, moc bych si přála knížku sehnat. Bohužel ani moje maminka si nemůže vzpomenout, jak se knížka jmenovala, prosím, nezná někdo tuto knížku?
Jsem ročník 1985 - jen pro představu, kdy jsem byla malá holčička.
Děkuji předem všem

Kristys
Kristys 11.09.2013 v 22:01

No, malé děti a kouzelná chůva s paraplíčkem, to je Mary Poppins (http://www.databazeknih.cz/knihy/mary-poppinsova-116839), stáří by sedělo.. Ale pokud to byla jen jedna malá holčička, tak to nevím.. :)

anomiska
anomiska 11.09.2013 v 22:04

Děkuju moc, ale to bohužel není ona.
Byla to hnědovlasá holčička, na jednom obrázku ležela v bílém povlečení s plyšovou opičkou.
Na konci z té malé holčičky byla taky stará babička, která ten deštníček dávala jiné holčičce. :-) Tohle všechno si pamatuju, ale ten název ne.

klarkys
klarkys 15.09.2013 v 13:32

Ahoj všichni, kdysi jsem četla knížku (nejsem si úplně jistá, jestli to nebyla povídka:-( ), děj si moc nepamatuju, ale vystupovala tam žena, která si nechala vyholit hlavu a tělo si nechala potetovat vosami včetně hlavy. Měla tuším přítelkyni, spolu šily oblečení. Vím, že jsem toho o knize moc nenapsala, ale třeba si někdo na název vzpomene:-) Díky moc:-)

tobi122t
tobi122t 23.09.2013 v 18:16

Zdravím všechny.V televizi na prima cool jde seriál Záblesk budoucnosti.Nevíte někdo,zda je to podle nějaké knížky nebo jestli by někdo neporadil knihu s podobným námětem.Díky za pomoc.Vendula

Gabetka
Gabetka 26.09.2013 v 09:09

Pro tobi122t: Jestli se nemýlím, tak je seriál Záblesk budoucnosti natočen na námět knihy Flashforward od Roberta J. Sawyera.

Grossberg1
Grossberg1 30.09.2013 v 17:54

mi-nul-o : ta kniha se jmenuje Zázraky se dějí od Juliane Koepckeové.Byl natočen i stejnojmenný film.

lasi
lasi 15.10.2013 v 21:24

Ahoj, jednou nám učitelka četla knihu, kde puberťák balil holku, ale načapal je otec, jelikož měla na krku cucák. Myslím, že to byl český autor, ale nejsem si jistý. Děkuji moc.

Hiro
Hiro 18.10.2013 v 15:22

Dobrý den, dávno tomu, jsem slyšel v rozhlase dramatizaci jednoho scifi příběhu. V podstatě tam šlo o záchranu kosmonautů, kteří nějak někde ztroskotali. Podstata příběhu byla v tom, že hlavní hrdina ze země se při této misi zamiluje do ženy z jiné planety. Problém byl v tom, že životní prostředí těchto mimozemšťanů bylo někde kolem mínus třiceti, čtyřiceti stupňů, možná míň. Na konci, když se loučili, poté co ji dopravil na její domovskou planetu, tak si sundal rukavici a pohladil ji po tváři, čímž ji způsobil popáleninu.
Takhle nějak si to pamatuji.
Nevíte někdo náhodou o co jde?
Druhá
Jako náctiletý jsem četl jednu knížku - opět motivem láska, on + ona, nakonec zjistí, že ona je posel jiné civilizace, jeden z těch co nás tady mají připravit na jejich příchod. Odehrává se to v prostředí Zoo mám dojem. Nakonec ona odletí, protože on nenajde odvahu ji říct ať zůstane, přestože ona na to čeká.

Moc vám děkuji za pomoc.
Petr S.

valentýna
valentýna 19.10.2013 v 19:54

Zkuste se zde podívat na knihu Tajemný hlas z vesmíru a potom také na knihy Václava Semeráda .....

HTO
HTO 20.10.2013 v 13:54

Ta druhá by mohla být tato, podívejte: http://www.databazeknih.cz/knihy/pristani-21407



Vložit příspěvek