Knihy, po kterých pátrám - poraďte


lucybee
lucybee 12.02.2014 v 16:25

Před 10 lety jsem četla knihu, která mě velmi zaujala, ale bohužel jsem si nenapsala ani autora ani název a teď bych si ji chtěla přečíst znovu. Pamatuji si, že hlavní postavou byl muž, děj se odehrával buď v Řecku nebo na některém z řeckých ostrovů, muž je na návštěvě-dovolené u kamaráda ve vile, kde se mu objevují a mizí různé ženy, on neví, zda se mu to jen zdá a potom se tam ještě v druhé rovině objevují události druhé světové války v Řecku. Pomůže mi někdo najít tu knihu? Díky předem.

lukasresl
lukasresl 17.02.2014 v 21:39

Ahoj, když jsem chodil na tábory (cca 1990) byla hodně oblíbená knížka - spíš tenký komiks, kde podle hodu kostkou nebo rozhodnutí (např. jestli žebráka zabiju/ušetřím/dám peníze) jste se dostali na číslo stránky, kde děj pokračoval. Rád bych jí nějak získal a budu vděčný za jakékoliv tipy...

vladceTyran
vladceTyran 21.02.2014 v 10:35

Ahoj, drve sem cetl knizku, ale nemuzu si vzpomenou na název. Byla to serie knizek (malé knizky), podle předlohy byl natocen i film. Zacinalo to tim ze se rodina nastehovala do velké vily a děti našli skřítka...
Kdo by vedel název tak sem s ním...

eLeR
eLeR 21.02.2014 v 13:15

nie je to náhodou toto: Kronika rodu Spiderwickov

vladceTyran
vladceTyran 21.02.2014 v 14:58

Ano eler, je to ono.... díky!

Brus
Brus 01.03.2014 v 20:55

Lidi, loni vyšla kniha o chlapci, který utekl z tábora v Korei. Netuším jméno. Víte někdo?


pajonek
pajonek 01.03.2014 v 20:59

Útěk z Tábora č. 14.
Sin Tong-hjok /poangličtěno na Shin Dong-hyuk/
napsal novinář Blaine Harden

Text příspěvku byl upraven 01.03.14 v 21:02

Brus
Brus 01.03.2014 v 21:05

Díky!!!!

RaptoR
RaptoR 03.03.2014 v 17:16

lukasresl: To jsou typické gamebooky od livingfantasy... Pokud vyšel i takový komiks, jsme stejně zvědavý jako Ty na jeho název :)

ill-usion
ill-usion 19.03.2014 v 10:26

brý den, kdysi jsem čet knihu ve které:

se cesta do minulosti (europa )začínala ve sklepu ve francii, který patřil vdově po nějakém profesoru
po přechodu dostávali všichni obojky: zlaté,stříbrné,hne­dé,…
jedna rasa sídlila v jeskyních s radioaktivitou a uměla iluze
další rasa přidělovala obojky, kterými ostatní ovládala

víte někdo název?

chulietta
chulietta 26.03.2014 v 08:03

Dobrý den,

chci nechta přečíst neteři dívčí román, který jsem kdysi cca 8-10 let četla. Nemohu si vzpomenout na název. Hlavní hrdinkou byla veronika (Nika), Do které se zamiloval třídní učitel-asi Robert. Mám dojem, že to byl maturitní ročník. Dalšími postavami tam byly ještě dvojčata. Moc díky, pokud by to někumu bylo povědomé.

lukasresl
lukasresl 29.03.2014 v 18:16

RaptoR: díky moc, podle toho jsem to našel: byla to knížka "Na rozkaz krále" od Ljuby Štíplové

helenkan
helenkan 29.03.2014 v 18:27

pro chulietta:nejsem si úplně jistá,ale nemůže to být Veronika,prostě Nika?

Simire
Simire 03.04.2014 v 14:09

Zdravím,
moc prosím o radu, hledám knihu, myslím si, že je to český autor a spíše autorka a začátel se odehrává v daleké minulosti, kdy byly na jakubskofilipskou noc upaleny čarodějnice a pak se v současnosti narodí dívka a začne pátrat po svých kořenech a zjistí, že je potomek čarodějnice....upálené v dřívější době.
díky za radu Simona

Text příspěvku byl upraven 04.04.14 v 10:33

Gabetka
Gabetka 04.04.2014 v 15:18

pro chulietta: Napadla mě kniha Prázdniny na vodě a pokračování Daň ze štěstí od Blanky Chlupové. Hlavní hrdinka byla určitě Nika (Veronika) a třídní učitel Robin. Šlo o maturitní ročník, ale dvojčata se mi nevybavují...

AdelleMaPetite
AdelleMaPetite 14.05.2014 v 20:12

Dobrý den, pátrám po velmi staré knize "červena knihovna" z prvni republiky.
Kousky děje co si pamatuji.
Bohatá dcera bez matky ,tatínek zbankrotuje a spáchá sebevraždu, Dívky se ujme stará hospodyně Nany společně po čase otevřou obchod.Poznají očního lékaře Skálu ten operuje úspěšně slepou dívku,které se ujali. A po čase s hlavní hrdinkou odplouvají do Ameriky.
Hlavní hrdince se říkalo "Růžový obláček".
Kdyby někdo věděl prosím ozvěte se. Děkuji předem.

Michelinecka84
Michelinecka84 15.06.2014 v 14:29

Zdravím, potřebovala bych Vaši pomoc. Četla jsem tři knihy ale nepamatuju si již název ani jméno autora. Jedná se o tyto knihy : První - děj se odehrává v Anglii tak se nejspíš jedná o historicky román. Zemře jí manžel je ještě velmi mladá a vrací se k rodičům a nakonec jde do služeb královny Alžběty jako její dvorní dáma. Myslí si, že nikdy nepozná lásku jelikož do manžela nebyla doopravdy zamilovaná ale vzala si ho protože se to na její věk slušelo. Nakonec se zamiluje do bratrance a vezmou se. V knize jsou popisovány její sestry a jejich rodiny a každá žena tam má spoustu dětí.
Druhá kniha je o ženě, která zabije svého manžela když ho načape při nevěře a je odsouzena k otroctví. Je těhotná a má malou holčičku od které jí odtrhnou. Ve vězení porodí chlapečka, který ale nakonec umírá. Z vězení si jí vezme vlivný muž, který jí potřebuje jako kojnou pro své dítě, kterému umřela matka. Žena je otrokyní ale nakonec ač se pána bojí a nemá ho ráda do něj zamiluje a on do ní také. Vezmou se ale zjistí se, že její první manžel není mrtvý a kvůli penězům jí chce zpět. Nakonec získá svou dceru zpět, zůstane s mužem u kterého byla otrokyní a mají spolu další děti.
Kniha třetí : Pařížský právník nesnáší svůj dosavadní život. Jeho žena ho nemiluje ale je s ním jen kvůli vlivu. Je to potvora. Jednoho dne letí do Německa za přítelem, který mu má něco důležitého sdělit ale letadlo těsně před přistáním exploduje a on jako jediný přežije a zjistí, že je to perfektní příležitost k záměně identity a nového života. Jelikož byl vlivný právník a pomohl jednomu skvělému padělateli tak se s ním spojí a on mu zařídí nové doklady. Muž se zamiluje a ožení ale milenec jeho ženy ho pozná a hrozí, že vše prozradí. Nakonec se zaplete do vraždy a jeho život začíná být komplikovaný. Jeho nová žena umírá a on je nakonec prozrazen a zavřen za vraždu a změnu identity.
Asi jsem přesně nenapsala obsahy ale knihy mě zaujaly a ráda bych si je přidala na seznam přečtených knih abych si je mohla v budoucnu znovu přečíst. Budu ráda za jakoukoliv pomoc.
Díky :)

Venezia
Venezia 15.06.2014 v 17:20

Prvá bude asi Henley - Vášnivá žena, druhá Proctor - Noc v ráji.

Naias
Naias 20.06.2014 v 09:35

Viem, že existuje poviedka napísaná len zo slov, ktoré znejú rovnako v češtine ako v slovenčine. Myslím, že ju napísal Jaroslav Žák. Chcem si ju prečítať, ale neviem, ako sa volá a v ktorej knihe je. Pomoc!

Doli
Doli 05.07.2014 v 17:41

Ahoj všichni. Potřeboval bych zjistit název knihy, kterou kdysi četla moje maminka. Jednalo se o sci-fi, ve kterém se předměty častým používáním vylepšovaly. Nic víc bohužel nevím. Byl bych hrozně rád, kdyby to někomu z vás něco říkalo. Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Naias
Alizon
Alizon 08.07.2014 v 11:48

Dovolim se vloudit se do teto diskuse s dalsim dotazem.
Jako dite jsem cetla knihu kde vystupoval princ Loudalek - nevim uz jestli byl hlavni postavou, dale tam tusim byly postavy dvojcat (bratr a sestra), kteri delali pazata - tady uz si ovsem nejsem jista jestli do toho nemicham jinou knihu:)
Netusi nekdo nahodou co by to mohlo byt za knihu?
Pamatuji si jak jsem si o tom zapsala do ctenarskeho deniku nekdy ve 3 tride "Loudalek je princ, ktery se rad louda" - nic vic. Jen mi ta knizka utkvela v pameti jako vzpominka na detstiv a rada bych ji nasla pro svoji dceru.

pajonek
pajonek 08.07.2014 v 14:43

..nebyla to náhodou pohádka Josefa Hanzlíka - Princ v Zeleném království?
....tohle mám doma pro vnoučátka , je to jakási pohádka o princi Loudálkovi, který se dostal do Zeleného kralovství.....víc nevím a nikdy nebudu vědět

Alizon
Alizon 08.07.2014 v 17:09

Je dekuji, vubec jsem nedoufala ze se nekdo ozve. Tohle vypada jako dobra stopa - zeleny chrlic, jak jsem ted vycetla na netu zni povedome:) Je to takova moje utkvela vzpominka z detstvi, vubec si nepamatuji cim me to tak zaujalo, mozna jen to jmeno a fakt ze to byl asi muj prvni zapis do ctenarskeho deniku. Tak uvidim.

Azizi
Azizi 08.07.2014 v 21:05

Ahojte, kedysi som si tu na DK všimla jednu knihu, v ktorej nejaká vychovávateľka/psychologička (?) prevychovala nejaké zlé neposlušné dievča? Alebo niečo také, moc si to už nepamätám. A tá autorka napísala viac takýchto kníh, myslím, že ešte pokračovanie tejto a tak. A zdá sa mi, že to mohlo byť podľa skutočnej udalosti, že to bola ona tá vychovávateľka. Tá kniha mala inak dosť vysoké hodnotenie, bola niekde vysoko v rebríčkoch, tak som ju aj objavila.



Vložit příspěvek