Knihy, po kterých pátrám - poraďte

DISKUZE » O knihách


MichelleS
MichelleS 08.07.2014 v 22:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Azizi
Azizi 08.07.2014 v 22:25

MichelleS ďakujem moc, to je ona!

Abiosis
Abiosis 12.07.2014 v 13:29

@Alizon - gúgel mi povedal, že by to mohla byť táto knižka:
http://www.databazeknih.cz/knihy/princ-a-zelva-211584

Nelishka
Nelishka 14.07.2014 v 17:17

Zdravíčko. Taky hledám knížku.
Jedná se o dětskou velmi krásně namalovanou fantasy knihu, která je ve smyslu hry. Z toho se později stane příběh, podle toho jakou možnost si vyberete. Jediný vodítko si pamatuju a to, že tam byli víly a elfové.
Kniha je opravdu krásně udělaná, hledám tuto knihu již od dětství. Neví nááááhodou někdo, jak se může jmenovat?

Tsuki
Tsuki 14.07.2014 v 19:23

Pro Nelishku: možná tato? Jako dítě jsem tyhle gamebooky milovala (je jich víc). http://www.databazeknih.cz/knihy/100-zazraku-v-udoli-61931

Lidka
Lidka 15.07.2014 v 18:28

Dobrý den,
byla mi kdysi zapůjčena kniha, ale musela jsem jí vrátit, stačila jsem ji jen prolistovat, ráda bych ji přečetla znovu, ale nemohu si vzpomenout na název ani na autora. Pátrala jsem už na databázi, ale nenašla jsem ji.
Autor byl pravděpodobně japonský. Hrdina si vyrobil masku na obličej, ta mu naprosto dokonale sedla, ta mu umožňovala sledovat lid,i aniž by jej poznávali a to včetně své ženy, kterou sledoval ...

Vím, moc toho co si pamatuju není, jen ještě snad to, že kniha nebyla příliš objemná. A je to už tak 20 i více let, tedy žádná novinka.
Pokud by vás něco napadlo, budu moc ráda. Děkuju.


newtory
newtory 15.07.2014 v 19:31

Mohla by to byť táto:

Kóbó Abe: Tvář toho druhého.

http://www.databazeknih.cz/knihy/tvar-toho-druheho-5967

Lidka
Lidka 15.07.2014 v 21:32

Dobrý večer.

Moc Vám děkuju, ano, to je ta kniha. Díky vám si ji budu moct přečíst znovu. Moc děkuju, moc.

P.S. Pořád jsem do příspěvku chtěla napsat, že přes těch 20 let si pamatuju, že na obálce bylo něco žluté, když se teď dívám na to první vydání okamžitě ji poznávám. Ano a pochopitelně i podle anotace.

Četla jsem i jeho Písečnou ženu .

ZuzaChichi
ZuzaChichi 16.07.2014 v 08:59

Dobrý den,

obracím se na Vás, milí knihomolové, s prosbou, zda nevíte, jak se jmenuje tato kniha:
Hlavním tématem je cestování duší.
Kniha začíná skokem mladé ženy z okna, která přišla do hotelového pokoje s dvěma muži za radovánkami. Později se ukáže, že její tělo ovládl muž, který jí donutil vyrazit za špásem a ona s ním nedokázala bojovat, tak raději ukončila svůj život. Po tomto nezdaru muž zkoušel znova a našel ženu s holčičkou myslím a tam si dal záležet, aby se mu jeho hračka nezabila. Nějak nic víc nevím, snad jen, že na konci někdo zjistil, kdo byl ten muž - našel znetvořeného muže, který byl vizáží ale jako batole snad a měl nadmíru vyvinutý mozek, se kterým se naučil cestovat duší.

No nevím, jestli někdo vůbec někdy četl, potkal, ale ráda budu za jakékoliv indície k nalezení názvu :-)
Děkuji Zuzka

binysek
binysek 24.07.2014 v 17:15

nemůžu si vzpomenout ani na autora ani na jméno knihy, která pojednává o tom, jak jeden přítel hypnotizér zneužil důvěry jiného přítele, a přiváděl ho bez jeho vědomí do hypnotického spánku v kterém mu různě kazil život - výsledkem je, že na asi polovinu života ten zneužitý nemá vzpomínky

kajulee17
kajulee17 31.07.2014 v 21:44

Dobrý večer,poradili byste mi, prosím, název jedné polozapomenuté knížky? Četla jsem si cca před 8 lety a byl to milostný příběh lidí zhruba v postadolescentním věku, charakteristický rys jejich příběhu by mohl být, že než se spolu úplně seznámili, on ji hleděl často nad hlavu, protože viděl její auru, která se mu moc líbila :D děkuji:)

xpersian
xpersian 12.08.2014 v 09:35

Dobrý den,
pátrám po knize jejíchž obsah je asi následující. Lékař je povolán k pacientovi, ale protože je venku hustá mlha splete si domy a omylem se místo u něj ocitne ve starém opuštěném domě ve kterém na zemi najde ležet člověka. Jako lékař okamžitě zjistí, že je mrtev, vybíhá z domu a jde na policejní stanici vše ohlásit. Jenže protože byla hustá mlha dům teď nemůže najít...
Knihu jsem četla před mnoha a mnoha lety. Moc ráda bych si ji přečetla znovu vím, že byla vynikající, ale bohužel si nemůžu vzpomenout ani na její název ani na autora. Nevíte někdo o jakou knihu by mohlo jít?
Děkuji a přeji pěkný den
Hana

Lucipeci
Lucipeci 14.08.2014 v 20:44

Dobrý den. Prosím vás o pomoc s hledáním knihy, kterou jsem kdysi četla. Autor zahraniční, historická beletrie. Hlavní hrdina putuje světem a hledá spasitele (myslím, že přímo Ježíše). Putuje různými zeměmi, poznává různé kultury a náboženství a v každé nachází stejný příběh o zrození a smrti spasitele, který jen pokaždé nese jiné jméno. Možná měl román i dvě linie - minulost a současnost, ale to už nevím jistě. Nebyla to žádná "těžká" literatura, spíš oddychovka, něco ve stylu Barbary Wood nebo Barbary Erskine

lenka3p
lenka3p 17.08.2014 v 22:06

Zdravím, jsem tu úplně poprvé, a hned mám otázku. Dlouho mi vrtá hlavou, jak se jmenuje knížka pro děti, český autor/autorka, kde jedou děti na tábor s koňmi. Starají se o ně, pamatuju si ještě i to, jak jeli někam s kočáry taženými koňmi... ale to je všechno. Vygooglovat se mi to nedaří, na téma koňský tábor najdu spíš spoustu nabídek než knížku :)

Naias
Naias 18.08.2014 v 08:55

Nie je to toto? http://www.databazeknih.cz/knihy/leto-jako-kdyz-vysije-16530
Ja som sa snažila vygoogliť knihu, kde bol černoško, ktorý sa kamarátil s bocianom marabu. Niečo hrozné. Potom som ju našťastie náhodou našla na burze kníh, inak by som ju cez google mohla hľadať do konca života.

ippokorny
ippokorny 20.08.2014 v 14:49

Kdysi jsem měl dětskou knihu, podle mě s názvem Chlapec a jeho hvězda. Ale ani v Národní knihovně nic takového není. Byla brožovaná, A4 na ležato. A děj byl, jak chlapec vidí hvězdu a letí za ní přes galaxie a myslím se i někde zamotá mezi galaxie, než ke své hvězdě doletí.

Dnes 8. 12. 2015 nalezena ona hledaná kniha, jde o knihu Martin a hvězda.http://www.databazeknih.cz/knihy/martin-a-hvezda-224112

Text příspěvku byl upraven 08.12.15 v 16:53

ippokorny
ippokorny 20.08.2014 v 14:52

Kdysi jsem četl z knihovny knihu pro mládež, jak chlapci našli v horách jeskyni a v ní tekla voda. Udělali hráz a pak zjistili, jak v jedné vesnici jsou rádi, že se jim objevila voda, ve druhé jim ale zase voda zmizela. A chlapci řešili dilema, zda hráz v jeskyni zbourat či ne.

Kniha nalezena! Thomas Hardy: Dobrodružství ve West Poley

Text příspěvku byl upraven 27.06.16 v 08:51

lenka3p
lenka3p 24.08.2014 v 21:56

@Naias Anoooooooooooo, to je ona! Děkuju moc :)

Apajda
Apajda 27.08.2014 v 00:45

Ahoj, hledám jednu takovpou knihu, bohužel už nevím ani název, ani autora. Četla jsem ji jako malá a jediné, co vím, je, že měla žlutou obálku.Je to z 2. sv. války, z protektorátu, pojednává to o chlapci z česko-německého manželství (nebo nesezdaného svazku, nevím, každopádně v době, kdy se to odehrává, spolu už ti rodiče nejsou, možná už ani matka není naživu a otec se o něj nestará). O chlapce se stará česká babička a mezitím Němci zabírají republiku. Na příkaz otce je chlapec (jmenoval se myslím Miroslav) babičce odebrán a umístěn v kinderheimu (dětském domově) na poněmčení. Knížka je z největší části o tom, jak je v tom kinderheimu ty německé vychovatelky různě týraly a tak. Chlapec se taky od babičky, která ho sem tam navštíví, dozvídá věci o válce nebo tak. Je pravda,že jsem tu knihu četla před dvaceti lety z knihovny a už tehdy vypadala, že tam tak deset i více let je... A ani google neví, takže čekám na chytré a sečtělé hlavy :-)

MichelleS
MichelleS 27.08.2014 v 08:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Apajda
Apajda 27.08.2014 v 16:19

MichelleS: Moc dík, to je ono :-)

DANIK38
DANIK38 07.09.2014 v 13:42

Před časem jsem četla ale nepoznamenala název.Je to o dívce která se vdá přes odpor rodičů . Ona je z panství a on jen obyč. dělník.Spolu mají 4 děti a jeho srazí cestou z práce auto.Jak už to bývá není schopná se sama o děti postarat a tak se obrátí na svoji rodinu.Ta je ochotna se o ní postarat,ale bez dětí s tím,že musí otce odprosit za odpuštění. Se svojí matkou vymyslí plán.Děti zavřouna půdu nepoužívaného křídla otcova domu,otec se nesmí nic dozvědět. Dívku prohlásí za vdovu kterou je a za bez dětnou aby našla nového manžela. O děti se stará její matka která se je pokusí otrávit což se jí s 1děckem povede.Děti na půdě žijí nějaký rok pod zámkem a nesmí ven.Najdou si však cestu ven a z vězení utečou.Jsou to myslím 2díly , ale nejsem si jistá.Dětem se přezdívalo ......panenky . HLEDALA JSEM ,ALE NEMŮŽU NIC NAJÍT TAK POKUD BY TO BYLO NĚKOMU POVĚDOMÉ RÁDA BYCH NÁZEV KNIHY NEZNÁM BOHUŽEL ANI AUTORA. DÍKY YA POMOC DANIK

Venezia
Venezia 07.09.2014 v 17:21

Danik,, nie sú to Květy z půdy od Andrewsovej?

AdelleMaPetite
AdelleMaPetite 11.09.2014 v 08:25

Dobrý den, pátrám po velmi staré knize "červena knihovna" z prvni republiky.
Kousky děje co si pamatuji.
Bohatá dcera bez matky ,tatínek zbankrotuje a spáchá sebevraždu, Dívky se ujme stará hospodyně Nany společně po čase otevřou obchod.Poznají očního lékaře Skálu ten operuje úspěšně slepou dívku,které se ujali. A po čase s hlavní hrdinkou odplouvají do Ameriky.
Hlavní hrdince se říkalo "Růžový obláček".
Kdyby někdo věděl prosím ozvěte se. Děkuji předem.

kaja0238
kaja0238 21.09.2014 v 23:13

Ahojte, potrebovala bych poradit.. Hledam knihu, ale bohuzel si momentalne nemohu vzpomenout na nazev ani autara znam jen dej do poloviny knihy.. Obal knihy je cervený a na nem novinove utržky.. A kniha je o tom jak Manzel tyral svoji zenu(meli 2 deti) a ona ho ze zoufalstvi po nejakem case zastrelila zbrani na kterou si on nechal udelat zbrojní pas.. No a ona skonci v zenske veznici a ma nejake soudy, je odsouzena pak na podminku propustena a dale bohuzel nevím a rada bych chtela dočís.. Prosím kdo víte poradtee.. díky..



Vložit příspěvek