Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Zuzule
Zuzule 22.10.2013 v 17:54

Ahoj,hledám dětskou knížku o zvířátkách.Nevzpomenu si na autora ani název.Jen dva příběhy mi zůstaly v hlavě. Bobík má nové auto. Straka na zahrádce. Jde o kreslenou knížku o formátu asi A4.Pomůže mi prosím někdo? Předem děkuji za pomoc.

LiLLu
LiLLu 23.10.2013 v 10:08

Ahoj
poradí mi tu prosím někdo?
Moje babička už hodně stará mě požádala jestli bych jí našla knihu Sakura květu od Emila Holuba, ale jak hledám jak hledám Emil nic takovýho nemá a samostatnou knihu podle názvu taky nenalézám....Nevíte náhodou co by to mohlo být? Babička je stará ale myslí si že to nepopletla.....
ale kdo ví:-) díky

tenax
tenax 23.10.2013 v 15:54

to LiLLu: Není to náhodou Sakura ve vichřici od Joe Hlouchy? Sakura v názvu je a Hloucha byl taky cestovatel :-) ? Ten název se mi totiž zdá podezřelý, vlastně by to znamenalo Třešeň květu a to nedává smysl. Pokud vím, tak tato kniha vycházela ve dvacátých a třicátých letech (8. vydání r.1932). Hodně štěstí v pátrání.

LiLLu
LiLLu 26.10.2013 v 10:13

RE tenax:
díky asi si bude muset babička vzpomenout víc:-)

danae1515
danae1515 27.10.2013 v 22:27

Nakoukla jsem sem, také hledám knihu, četla jsem ji asi před dvaceti lety, jejda jejda, toto letí :-), taky si nevzpomenu na víc, než že nějaký někdo ....?? z nějakého důvodu.....?? vedl malou holku přes Himáláje..., četla jsem toho hodně, ale občas si na tuto vzpomenu a ráda bych si ji přečetla znovu. Děkuji za případné připomenutí. Dana

lenkaknel
lenkaknel 30.10.2013 v 23:34

Ahoj,
před delší dobou jsem v knihkupectví viděla knížku a teď bych ji ráda našla v knihovně. Nevím jak se jmenuje, ani kdo ji napsal. Jde o historický román a v anotaci je něco o dávné kletbě (nebo tajemství), která protne osudy hl. hrdinů nad Shakespearovým hrobem (tak nějak). Co do tloušťky patří k několikasetstránkovým...


Esperer
Esperer 02.11.2013 v 18:12

Ahoj, kdysi, je to tak 30-35 let (v dobách, kdy vyšel třeba Jerry z ostrovů, Nejdřív já),jsem četl rodokaps a rád bych ho někde sehnal. Byl umístěn do doby krátce po 2.světové a hlavní hrdina, mariňák z Guadalcanalu, se plánoval usadit někde stranou od lidí a nikdy nevzít zbraň do ruky. Střelnou. Možná ještě střípky, pytláci v rezervaci, lepá děva, klasická zápletka. Pokud by někdo věděl, byl bych moc rád. Díky moc, Petr.

Ocivlka
Ocivlka 17.11.2013 v 09:50

Ahoj sháním knížku/knížky, které jsem četla v minulosti a nemůžu si vzpomenout na autora ani na název. Pokud si pamatuju dobře, příběh byl ve dvou knihách. Je to příběh ze středověku o ženě lékařce, kdy v první knize je popsáno jak jako mladá přišla o rodiče a jak se z ní stala lékařka. Ještě si pamatuji že se na konci knihy provdala za křižáckého rytíře. Příběh se odehrával myslím v Německu.
V druhé knize se kvůli příkazu císaře aby pomohla porodit jeho mladé ženě dítě stěhuje do země, kde spolu žijí arabové a evropané a ona se od arabů dále přiučuje. Nepoznáváte prosím někdo z toho co jsem tady popsala knížky, o které by mohlo jít ?

dulenka
dulenka 24.11.2013 v 20:05

Ahoj čtenáři, prosím vás o radu. Hledám knihu, která popisuje skutečný příběh autistického chlapce a jeho rodičů, kteří se s ním pro léčbu vydali do Mongolska.. Kdo poradí autora?

nightlybird
nightlybird 25.11.2013 v 00:05

dulenka - podívej se na Léčba koněm Rupert Isaacson, je to tady na DK, mohlo by to být nejspíš to, co hledáš.

dulenka
dulenka 25.11.2013 v 14:21

Díky moc,nightlybirde:-) -ju, je to Léčba koněm-já ji kdysi četla, teď jsem ji chtěla doporučit známé a nemohla si vybavit název...Díky moc, Lenka

Mako123123
Mako123123 04.12.2013 v 14:12

Dobrý den. Rád by som si prečítal knižku, niečo na spôsob filmu (Vitajte v džungli). Také dobrodružné, akčné, čiastočne aj vtipné ... pozná niekto niečo podobného? Dakujem :)

Frosti
Frosti 05.12.2013 v 19:26

Ahoj, hledám jednu knihu, spíše povídku. Četli jsme ukázku kdysi dávno na základce, bohužel nepamatuji si název. Děj se odehrával na jiné planetě, byl tam nějaký vesmírný obchodník, který učil zdejší domorodce rozumět vesmíru z pohledu fyziky. Pak tam přiletěl křesťanský misionář a snažil se je přesvědčit, že za vesmírem stojí bůh...
Vypadá to na něco od Clarka, ale nic podobné jsem v jeho tvorbě nenašel. Děkuji za pomoc.

Raksa.A
Raksa.A 10.12.2013 v 21:44

Frosti - ta povídka se jmenuje Věrozvěst a napsal ji Harry Harrison. Já ji mám v knize Stvořitelé nových světů, vydal Albatros v roce1980. Možná vyšla ještě někdy. ale to nevím.

Frosti
Frosti 11.12.2013 v 15:41

Moc díky!

lena1
lena1 11.12.2013 v 20:05

Dobry den,hledam nazev knihy ktera je o vztahu mladych lidi,divka ma drogovou zavislost,, otehotni a miminku rikaji Koflicek.myslim ze nakonci se rozejdou,ale je to uz davno co sem to cetla.pokud nekdo zna prosim o nazev knihy vsem predem velice dekuji lenka

Karolkoh
Karolkoh 29.12.2013 v 17:37

Hledám knihu, kterou jsem objevila v knihkupectví, zapomněla jsem název, ale vím o čem to je. Je to o holce, která málem umře, ale nakonec přežije a díky tomu získá dar- čtení myšlenek ostatních a rozpoznání aury. Takže se izoluje od ostatních (jelikož ten příval myšlenek nejde vypnout), pak narazí na kluka, kterému číst myšlenky nemůže a jeho dotek ji uklidňuje, tak ho chce poznat...
Takže prosím Vás, nevíte jak se to jmenuje? Díky moc :)

Renata.S
Renata.S 18.01.2014 v 19:15

Dobry vecer,
Pred nekolika lety jsem cetla knihu (byl to trilogie) a nemohu si vspomenout na jeji nazev ani autora.
Odehravala se nekdy po smrti Cleopatri a Cesara - jejich deti - dvojcata prezila dcera se stala lekarkou lecitelkou, musely utikat pred Rimany.
Jednalo se tam o nejake tajemstvi ktare si pedavali .... cestovali po svete dostali se az do Himalaji a tam nasli jeskyni predku ... mimozemstanu?
Bylo to trochu zamotane ale moc napinave a rada bych tu knihu cetla jeste jednou. Tehdy jsem ji mela pujcenou z knihovny a ted si nevzpomenu na nazev.
Dekuji

Brus
Brus 24.01.2014 v 07:45

Ahoj, poteřbuju poradit. Kdysi sjem četla knihu, "historický" román. Sultánovi vojáci plenili Evropu, v Polsku unesli holčinu, dostala se do haremu, nakonec se stala sultánkou. Vím, že on byl Sulejman, ona byla rezavá. Víc si nevybavuju. Nemáte někdo tucha, jak se ta knížka jmenovala? Díky


Díky. Už vím. Známá zjistila, holka jedna šikovná.

Text příspěvku byl upraven 24.01.14 v 08:31

Hana H.
Hana H. 24.01.2014 v 08:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

prskafka
prskafka 24.01.2014 v 13:10

Zdravím, zkusím se zeptat i zde - před x lety jsem četla povídku (možná to byla novela, fakt už nevím, je to dávno) o rodině, co se skrývala před nacisty ve sklepě. Je to vyprávěné z pohledu malé holčičky, která popisuje svůj strach z gestapa, představuje si je jako nějaké nestvůry... Kamarádka jí cestou do školy sklepním okénkem vhazuje chleba. Jednoho rána kamarádku někdo uvidí a za chvilku do sklepa vtrhne gestapo, dívka popisuje, jak se těch nestvůr bojí, když se dobývají uvnitř, pak pootevře oči a zjistí, že tam stojí několik mužů v dlouhých kabátech a poslední věta zní "Díkybohu, že vypadají takhle" (nebo něco v tomhle smyslu). Znáte to někdo? Můžete mi dát bližší informace, jako např. název a autora? Ráda bych si to přečetla znovu, ale jak nevím ani tyhle zásadní informace, tak se to dost blbě hledá :-) Moc díky!

cori
cori 24.01.2014 v 18:41

Jedná se o povídku Nestvůry od Jaroslava Mosteckého. K přečtení je např. ve sbírce jeho povídek Čára hrůzy.

Loreley
Loreley 07.02.2014 v 13:11

Dobrý den, hledám knihu, kterou jsem jako malá četla (rozuměj cca 6 let). Nepamatuji si jméno autora ani díla. Matně si vybavuji snad jen to, že autor byl asi polák, ale nic není jisté.
Kniha byla fantasy, o zemi, kde je všechno jen jako - myslela jsem, že se jmenovala Jakobie, ale žádnou takovou knihu jsem nenašla.
Pamatuji si jen některé úseky - valení sudů, neviditelný inkoust apod., ale již třetí měsíc je moje pátrání bezúspěšné.
Pokud znáte knihu, která by odpovídala popisu, budu strašně vděčná za pomoc! Děkuji!

Viki9
Viki9 07.02.2014 v 19:08

... každá kniha se dá vystopovat, ale musí být alespoň minimální stopa - to znamená jistá stopa ... ne domněnky (myslela jsem, že se jmenovala Jakobie) ...to je krásné vodítko do tisíce slepých uliček ... :-D
...ideální jsou jména hrdinů ... nevzpomenete alespoň na některé jméno?

fanciulla
fanciulla 08.02.2014 v 17:41

Loreley - Nemôže to byť pán Tragáčik, česky pán Auťák? Spisovateľ Zbigniew Nienacki písal také dobrodružné príbehy.

Text příspěvku byl upraven 08.02.14 v 17:44



Vložit příspěvek