Hledám knihy na téma...


nickie.twisp
nickie.twisp 05.02.2015 v 09:00

Ahoj, můžete mi prosím poradit nějaké dobré knihy o cvičení? Jsem muž a mám na mysli knihu, podle které mohu cvičit doma. Případně i audioknihu. A jde mi jen o nějaké pravidelné protahovací cvičení celého těla. Nemám žádné kulturistické ambice. Máte něco vyzkoušené? Díky.

Text příspěvku byl upraven 05.02.15 v 09:01

Kraken84
Kraken84 07.02.2015 v 10:25

To nickie.twisp : cvičím jógu a mimo lekce s cvičitelkou - hledám inspirace v téhle knize. Cvičení jsou rozdělena na přínos pro (dýchací systém, kardiovaskulární, trávicí, páteř...) a cvičení jsou vždycky odstupňovaná do 3 úrovní podle náročnosti. Můžu doporučit
https://www.kosmas.cz/knihy/147424/leciva-joga/

Kraken84
Kraken84 07.02.2015 v 10:30

nickie.twisp : ještě jsem si přečetl popis knihy na kosmasu - ujišťuju tě - nevěřím v holistickou léčbu, mandalu, krystaly, aury apod. v knize jsou obrázky a popis jak cvik provést a správně u něj dýchat - stejně jak to děláme v hodinách jógy se zkušenou cvičitelkou.

Text příspěvku byl upraven 12.02.15 v 14:04

Raksa.A
Raksa.A 09.02.2015 v 18:32

Já na tohle mám knihu Jóga v denním životě, napsal Paramhans svámí Mahéšvaránanda, Koupil mi to syn i s kursem jógy pro seniory - moc jsem si to užila, cvičím dál podle knihy a cviky jsou tam podrobně popsané a namalované, takže jediný problém je to, že něco už nezmáknu. Ale tělo si protáhnu a kupodivu mi to pomáhá i na záda a klouby - stačí si vybrat ty správné cviky.

pajonek
pajonek 09.02.2015 v 19:07

..já bych ti doporučil knihy o joze od Lysebetha.
Tenhle belgičan oprostil cvičení od blbostí a převedl cvičení pro nás, evropany ....dlouho jsem cvičil .... a nikdy jsem nepotřeboval žádné meditace o božských krávách, apod.
http://www.databazeknih.cz/knihy/cvicime-jogu-118248
http://www.databazeknih.cz/knihy/joga-41531
Má velkou zásluhu na transponování hathajógy do evropských poměrů, vyzkoušel a vybral cviky a ásany vhodné pro Evropany a našel optimální sestavu pro nácvik.
Polášek napsal velmi dobrou knihu
http://www.databazeknih.cz/knihy/joga-osem-stupnov-vycviku-151288

Text příspěvku byl upraven 09.02.15 v 19:23

siena
siena 09.02.2015 v 23:10

Jestli mohu, doporučila bych: E. Pargeterová a její trilogie Nebeský strom, Zelená ratolest a Šarlatové zrnko. Vlastně, všechny její historické..:)

Text příspěvku byl upraven 10.02.15 v 00:48


lenkaknel
lenkaknel 10.02.2015 v 17:46

matej2780: z této doby určitě doporučuji knížky od Ariany Franklin s Adélií, od Charlotte Lyne Kainovo dědíctví :-)

Lenka68
Lenka68 12.02.2015 v 09:01

Prosím, hledám knížky-romány s tématem britské a americké historie (ne romantickou fikci typu Rozum a cit). Předem díky.

Atuin
Alix
Alix 12.02.2015 v 22:30

Rubín je krví mého srdce, Pláč ptáka bouřliváka, Chaloupka strýčka Toma, Foxové z Harrow, Sever a Jih, Láska a válka, Nebe a peklo, Odváté větrem.......

reader.007
reader.007 12.02.2015 v 23:09

No nevím Alix, to už bys tam pomalu mohla zařadit i Malé ženy (a veškerá jejich pokračování)

Lenka68: nevím co máš proti Austenové, když si dovymyslíš pokračování jejích příběhů, přimícháš pár (no dobře, tak tedy hodně) předčasných úmrtí způsobených porody, různými epidemiemi, absenci hygieny atp., myslím že ilustrovala svou dobu velmi zdatně. A že se život lidí točil kolem sňatků, na to vezmi jed, málokterá žena asi měla na vybranou, pokud tedy nechtěla skončit jako žebračka, případně prostitutka.

Text příspěvku byl upraven 12.02.15 v 23:16

Alix
Alix 12.02.2015 v 23:33

Proboha, to ne!!!

Lenka68
Lenka68 13.02.2015 v 06:49

reader.007: Austenová řeší hlavně kdo kde s kým a já na romantiku vážně nejsem :) Víc mě zajímají dějinné události, než život a mezilidské vztahy. Jen bych ty dějiny měla ráda v nějaké čtivé formě, učebnice dějepisu se přece jen nečte nejlépe.

Text příspěvku byl upraven 13.02.15 v 06:49

Atuin
Atuin 13.02.2015 v 08:59

Jane Austen řeší něco úplně jiného, než jak si řada ( kupodivu většinou čtenářek ) čtenářů myslí. A to co nazývají zblblou romantikou opravdu zblblá romantika není. V tom případě by jste mohla Lenka68 nazvat jen takovou romantikou Vojnu a mír, pokud by jste třeba měla zájem o evropské dějiny, protože Tolstoj nebyl taky žádný troškař. A udělala by jste špatně. O dějinách se dozvíte jedině skrze napříč člověka protože on je tvoří a pokud chcete historické události zhola, pak musíte hledat literaturu naučnou a literaturu faktu.

Middlemarch - Eliotová George/ ta vám taky ukáže střípek historie

A všichni tzv. klasici vám ukáží právě to pokud se zabývají americkým, či britským polem.

Text příspěvku byl upraven 13.02.15 v 08:59

reader.007
reader.007 13.02.2015 v 09:27

Jednou se tady objevila diskuze na téma: "co nejčastěji čtete" a když jsem provedla inventuru své dosavadní četby, prohlásila jsem že u mne převládá červená knihovna. Ne proto, že vyhledávám romance, ale proto že většina beletrie která kdy byla sepsána (detektivky, horory, psychologické romány, dobrodružné romány, humoristická literatura) prostě jednu a více dvojic obsahuje a zápletka se točí kolem nich.

Mimochodem Dickens je taky vynikající ilustrátor své doby, v každé jeho knize jsou obsaženy nešvary které tehdy trápily (nebo taky netrápily) společnost. Je to dlouhé hledání, protože nepsal žádné sešitky a hodně lidí odradí jeho popisnost, ale ta právě dokonale vytváří atmosféru. Tím že jsou jeho příběhy plné karikatur to někdy vypadá, že si vymýšlí nebo i zlehčuje ale to už si čtenář musí profiltrovat sám.

zlovlk
zlovlk 13.02.2015 v 15:40

Jane Austen je skvělá spisovatelka, ale je pravda, že se zabývá výhradně "malými dějinami" - člověk se dozví leccos o životě lidí, ale politické dějiny její romány takřka úplně ignorují. Člověk sice tak nějak tuší, že na kontinentě právě probíhají napoleonské války, zatímco na anglickém venkově se v rámci románu hrdinové vesele namlouvají a cukrují a pomlouvají, ale je to jakoby úplně jiný svět. Naproti tomu typický historický román je charakterizován právě propojením "malé" a "velké" historie, osudem lidí na pozadí konkrétní historické události; a myslím, že o to Lence jde spíše.

Britské historie se dotýká Druonova freska Prokletí králové, vypráví o panovnících Francie, ovšem ve středověku byly Francie a Anglii téměř jedna země, pokud zrovna ne politicky, pak kulturně. Jeden díl, Francouzská vlčice, se odehrává dokonce celý v Anglii. Hodně čtivý je i Ken Follett (Pilíře země, Na věky věků), jeho historické romány o středověké Anglii se sice odehrávají ve smyšleném městečku, ale různé historické události (střídání králů, mor atd.) tam přítomné jsou. Nebál bych se Bernarda Cornwella (hlavně Hledání svatého grálu o Stoleté válce a Uhtred z Bebbanburgu o Alfredovi velikém; pak třeba ještě Azincourt a další).
A hádám, že za pozornost stojí i manbookeristka Hilary Mantel (Wolf Hall, Předveďte mrtvé), ačkoliv tu jsem ještě do ruky nevzal.

reader.007
reader.007 13.02.2015 v 15:47

lenka: no a jestli ti tolik záleží na historii bez romantické limonády kolem, mohu vřele doporučit tuto publikaci:
http://www.databazeknih.cz/knihy/dejiny-britanie-59529

mám ji na stole prakticky neustále a kdykoliv si chci dát něco z knih do historických souvislostí, je to jedinečný zdroj základních faktů

Aiwa
Aiwa 13.02.2015 v 17:34

Lenka68: k americke historii zkus http://www.databazeknih.cz/knihy/nebezpecny-narod-59221 roman to sice neni, ale ctive to docela je(procitala jsem ji v knihovne a div jsem tam neprenocovala:-)), autor tak trochu bori myty o americke historii

reader.007
reader.007 14.02.2015 v 11:52

Lenka68: a ještě mě napadá "jedna" publikace: soubor knih Toulky minulostí světa, zde jsou fakta podaná přímo románově, stačí si jen vybrat kapitoly o zemích které tě zajímají

kuba3130
kuba3130 22.03.2015 v 10:14

Snad byste mi mohli také pomoci. Hledám dvě knihy. Jednu, ve které je dobře popsán život v černošském ghettu a druhá na téma malé policejní oddělení, kde by se mi přiblížil obraz, jak to na takovém oddělení a den policejního příslušníka vypadá. Snad jste mě pochopili :)

androwski
androwski 03.04.2015 v 21:28

Poraďte mi, hledám knihu/knihy povídek které se vyznačují melancholií, smutkem, mysterióznem, samotou, temnotou, smrtí a které zároveň nejsou historické (speciálně válečné) ani fantasy a nespadají ani do čisté sci-fi. Může tam být příměs klasického hororu a fantastiky/magického realismu. Ale jde mi o tu temnou notu a o formu povídek. Antologie nebo dílo jednoho autora, to je úplně jedno. Díky moc

Text příspěvku byl upraven 03.04.15 v 21:30

pajonek
pajonek 03.04.2015 v 21:34

....při vyhlášení Knihy roku 2014 jsem se přesvědčil, že knihám vůbec nerozumím ... tak bych ti neměl nic doporučovat.....
třeba tě ale zaujme tohle
http://www.databazeknih.cz/knihy/kral-ve-zlutem-225866

Aiwa
Aiwa 04.04.2015 v 11:56

A co hororový Le Fanu: http://www.databazeknih.cz/knihy/zeleny-des-37575

zlovlk
zlovlk 04.04.2015 v 19:56

Napadá mě Šlejhar a jeho Zátoka smrti (původně vyšlo jako Z okresního města), nějaký náznak věcí mystických se tam objevuje jen občas a jen letmo, ale jinak to vcelku sedí. A možná i jiné pozdní povídkové sbírky Šlejharovy, ty jsem ale nečetl.
Jako druhý tip bych jmenoval poslední povídkovou sbírku Richarda Weinera - Škleb. Jeho předchozí sbírky by se taky snad daly počítat, ale žel jsou válečné.
Vůbec expresionistické prózy by v tomhle ohledu mohly a měly být výživné.

HTO
HTO 04.04.2015 v 20:28

http://www.databazeknih.cz/edice/alruna-1663/strana-1

Jinak se přidávám k zlovlkovi a ještě přihodím dekadenci, třeba Jiřího Karáska ze Lvovic.



Vložit příspěvek