Hledám knihy na téma...


Naias
Paulika
Paulika 26.05.2015 v 13:24

Ahoj, chtel jsem zeptat, jestli nekdo nezna nejakou dobrou popularne-naucnou knihu o matematice, ktera by byla vysvetlena polopaticky i pro nematematiky. Vzorcu a matematickych vyrazu se nebojim, pokud budou vysvetleny. Predstavuji si neco podobneho, jako pise B.Greene, Hawking o kosmologii. Zajimalo by me tema integralu, diferencialnich rovnic, prip. cast kombinatoriky, statistiky i nize ke stredoskolske matice. Muze byt i v anglictine, prip. nemcine (nejlepe v elektronicke podobe). Muze byt i esejistickeho razu, i kdyz technictejsi bych vice privital. Diky za doporuceni.

Paulika
Paulika 26.05.2015 v 13:30

No, po prvnich reakcich vidim, ze jsem byl dost naivni. Porozhlednu se jinde. Ale diky za joke ;-)

Azizi
Azizi 26.05.2015 v 13:40

Ahoj, skús prezrieť prípadne aj knihy pod štítkom matematika :) http://www.databazeknih.cz/stitky/matematika-858/strana-1

usera036
usera036 30.05.2015 v 22:53

Ahoj, chtěl bych požádat o doporučení (pokud možno co nejčtivější) knihy o Kleopatře VII. Chtěl bych něco, co je stravitelné i pro lajka. Díky za tipy.

NomenOmen
NomenOmen 31.05.2015 v 13:30

Ahoj, hledám inspiraci. Mám v oblibě knížky s inteligentním hlavním hrdinou, který se svou inteligencí až bolestně liší. Někdy bývá úplný psychopat, jindy si nerozumí, nebo je povýšený a hraje si na Boha. Přečetla jsem teď román "Ty", líbila se mi kniha "A uzřela oslice anděla" a ráda jsem zkoumala rozvoj a pád Charlieho v "Růži pro Algernon". Budu vděčná za každý nápad :-)


zlovlk
zlovlk 31.05.2015 v 13:34

John Kennedy Toole - Spolčení hlupců. To je ta kniha, kterou hledáš, pokud ji tedy ještě neznáš.

NomenOmen
NomenOmen 31.05.2015 v 13:53

Díky moc za doporučení :-)

NomenOmen
NomenOmen 31.05.2015 v 14:07

Super :-) určitě si vyberu, dík moc. Teď si nadávám, že mě ten Idiot nenapadl hned :D

Aiwa
Aiwa 31.05.2015 v 14:18

Nomen Omen: když už jsme u Ruska, myslím, že by se mohla líbit Fixní idea http://www.databazeknih.cz/knihy/fixni-idea-21130

NomenOmen
NomenOmen 31.05.2015 v 14:18

Zbývá otázka, jestli je člověk idiot, když zapomíná na Idiota :D .. Ale asi spíš je, protože opomínáme-li idioty, či Idiota, pak je svět chudším místem. Ještě se mi vybavuje film s Pavlem Liškou - Návrat idiota. Výborně zahraná role :-) Pavel Liška umí :-)

NomenOmen
NomenOmen 31.05.2015 v 14:20

Aiwa: Aha, další nápad. Zapíšu si to na seznam, hlavně má moc zajímavé hodnocení. Určitě mi musí přijít pod ruku. Díky moc :-)

reader.007
reader.007
reader.007 04.06.2015 v 19:49

a pak tu kolega vložil klučičí verzi která ze záhadných důvodů zmizla
http://www.albatrosmedia.cz/jak-se-honzik-naucil-zavazovat-tkanicku.html

myslím že je budou mít pomalu v každém knihkupectví

reader.007
reader.007 04.06.2015 v 20:03

pochybuju... a mám-li mluvit ze zkušenosti, žádné udělátko dětičky lenosti neodnaučí. Ti by byli nejraději kdyby boty naskočily (natož se zavazovaly) samy :-)

Text příspěvku byl upraven 04.06.15 v 20:06

reader.007
reader.007 04.06.2015 v 22:00

binýsek: no to víš, zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Taky si občas říkám proč ty děti mají tolik keců, já v jejich letech neposlechnout, už by padla facka na sále

R.E.M.
R.E.M. 04.06.2015 v 22:44

Co se týká tkaniček, mám malý tip, který u nás fungoval. Koupit obyčejné tkaničky a našít k plyšové nebo jakékoliv textilní hračce (postavičce nebo zvířátku) tak aby konce tkanic byly volné pro zavazování.

nightlybird
nightlybird 04.06.2015 v 23:59

Jó, nebylo nad dřeváčky - žádný problém s tkaničkama.

androwski
androwski 05.06.2015 v 00:54

Zdravím, hledám pokud existuje kniha která rozebírá estetiku literatury. Asi něco na způsob "Poetického slovníku" od Bruknera, ale zacílené na prózu - neveršovaná slova. Možná by mi pomohla i klasická učebnice českého jazyka, ale hledám něco hlubšího, co se zabírá formou uměleckého vyjádření a zpracování vět a jejich konstrukce, budování literární struktury, způsoby skládání slov a zkoumání účinků jednotlivých skladeb, rozdíly mezi danými možnostmi konstrukce atd., něco o kráse slov, o náladě a působení vět na čtenáře, třeba doplněno o ukázky a jejich následný rozbor. Existuje něco takového? Vím že je nemálo učebnic třeba pro scénáristy, zabývajíci se konstrukcí děje, příběhem, záplatkami, dělením do aktů, ale to je všechno obsah, mě zajímá vyloženě ta forma - vkládání přídavných jmen před podstatná jména, jednoduché a složené věty - ale ne na úrovni obecné češtiny co se běžně učí na školách, ale s ohledem na uměleckou a literární tvorbu. Předem díky za každý tip..

Text příspěvku byl upraven 05.06.15 v 01:22

Jaymay
Jaymay 05.06.2015 v 12:02

ahoj :) doporučil by mi někdo nějakou dobrou hororovou "duchařskou" knihu, něco jako tohle http://www.databazeknih.cz/knihy/temnou-chodbou-161390 ale něco více temnějšího a strašidelného :) Moc se v hororových knížkách nevyznám a nechce se mi utrácet zbytečné peníze :) Díky

androwski
androwski 05.06.2015 v 15:54

admin: Díky za to že všechna nově vytvořená vlákna tak pečlivě mažeš a vkládáš do jednoho společného vlákna, aspoň v tom pak bude bordel, nikdo si nic nepřečte, nikdo nikomu neporadí a bude tu jen jedno dlouhé vlákno plné otázek bez odpovědí. Nádherná práce! Další možnost by byla nechat to v rukách lidí, i kdyby se založilo týdně pět vláken "hledám hororovou knihu", nevím v čem by byl problém, jelikož každý člověk si unikátně vypíše co přesně hledá (není horor jako horor), bylo by to mnohem přehlednější a logičtější uspořádání. Toliko ke kritice mocného admina :)

Aiwa
Aiwa 05.06.2015 v 17:41

androwski: jen ke knihám je tady přes 500 témat, kdyby lidé zodpovědní témata neslučovali, nastal by stav zvaný mou matkou "prase by se v tom nevyznalo". Jsem na DK už nějaký ten pátek (od 2013) a díky za to. Toto vlákno jako jedno z mála pravidelně pročítám a snažím se občas i poradit. Kdybych měla rozklikávat a vyhledávat každé izolovaně (je otázka, jak bych na ně vůbec přišla), tak se na to brzy vybodnu.
A k tvému dotazu na knihu - po analýze onoho unikátního textu jsem došla k závěru, že jsem o žádné podobné knize neslyšela. Doporučuji obrátit se s dotazem na češtináře, Ústav pro jazyk český apod.

Edit - cca před měsícem jsi na svůj předchozí dotaz na tomto vlákně dostal odpověď od pěti uživatelů (dokonce i ode mne), takže stížnost "nikdo si nic nepřečte, nikdo nikomu neporadí...dlouhé vlákno plné otázek bez odpovědí" vážně nechápu

Text příspěvku byl upraven 05.06.15 v 17:54

androwski
androwski 05.06.2015 v 18:59

Aiwa: Těch pět odpovědí, které jsem kdysi dostal, přilítly ještě do vlastního vlákna - jakmile to admin další den sjednotil do tohoto společnýho, žádná jiná reakce mi již nepřišla (hmm, proč asi..). Já to mam přesně naopak než ty - pokud bych měl chvilku, sjížděl bych si přehled témat: "hledám knihy o koních", "doporučte hororové knihy" atd, a rozklikával bych rovnou vlákna kde bych mohl někomu poradit protože na dané téma jsem již něco četl. Ale listovat dlouhýma neindexovanýma stránkama kde je mix různých otázek a různých odpovědí, hledat kdo komu co poradil abych se neopakoval, to fakt ne. A když někomu poradíš třeba za měsíc od položení dotazu, myslíš že si dotyčnej pak dohledá v tomhle mixovanym balastu? Horko těžko. Kdyby mu to však lítalo do vlastního vlákna který si sám založil, po každé nové odpovědi by se hezky vlákno vyhouplo nahoru mezi poslední aktivní, byla by to nádhera. Takhle to funguje naprosto všude, protože to je logičtější, třeba filmový web imdb.com má celou sekci vláken "Doporučení" a když hledáš třeba komedii z šedesátek kde v hlavní roli hraje černoch, prostě si založíš svoje vlastní vlákno, napíšeš si co hledáš a lidi ti hážou odpovědi. A fachá to na 100%, je to přehledný a suprový, jen tady nevim proč má někdo touhu to všechno rvát jako prase do dvaadvaceti stránkovýho bloku textu.

androwski
androwski 05.06.2015 v 19:01

Koka: Tak přece jen něco s touto problematikou bude, díkes.

vychos
vychos 16.06.2015 v 11:40

Doporučte prosím nějakou postapokalyptickou knížku podobající se Cestě od McCartyho nebo komiksu Živí mrtví. Zároveň bych byl rád za tip na mysteriózní díla podobná Městečku Pines či televiznímu Městečku Twin Peaks. Předem díky :)

Text příspěvku byl upraven 16.06.15 v 12:04



Vložit příspěvek