DatabazeKnih.cz vyhlašuje tvůrčí soutěž

novinky

19.05.2013 / Dan
DatabazeKnih.cz vyhlašuje tvůrčí soutěž

ZADÁNÍ a PRAVIDLA:

Napište povídku, jejíž děj se odehrává v létě. Rozsah není nijak limitovaný. (Každý můžete soutěžit pouze s jednou povídkou)

Ve čtvrtek, 23. května, se v odstavci níže objeví odkaz na vložení vaší povídky do soutěže (musíte být registrovaní zde na webu); soutěže se můžete zúčastnit i v jejím průběhu, ale čím dříve, tím větší šanci na vítězství budete mít.

Vložit soutěžní příspěvek

Soutěžní příspěvky budou hodnotit sami registrovaní uživatelé webu DatabazeKnih.cz (každý bude mít k dispozici 3 body denně, které bude moci udělit ostatním soutěžícím). Soutěž bude probíhat 14 dní, tedy od 23. května do 6. června, kdy již budou známi vítězové.


VÝHRA:

Tři z vás, jejichž příspěvky budou mít nejvíce bodů, obdrží každý jednu z níže uvedených knih.

Hodně štěstí.Světlé dnySvětlé dnyZ. Bánk

Vteřiny, jež změní život navždy V malém městečku na jihu Německa prožívá děvčátko Seri světlé dny svého dětství: dny, které tráví v zahradě u své kamarádky Aji, pocházející z maďarské artistické rodiny a žijící s matkou v chatrči na kraj...více


Navždy tvůjNavždy tvůjD. Glattauer

Pětatřicátnice Judith se v supermarketu seznámí s okouzlujícím svobodným architektem Hannesem, který si získá nejen Juditino srdce, ale také sympatie její matky a všech přátel. Zdá se, že je to po všech stránkách ideální muž. Jenže… Hannes ...více


1913: Léto jednoho století1913: Léto jednoho stoletíF. Illies

1913: rok, kdy se zdá, že vše je možné. Doba nebývalého rozkvětu, kdy vznikají extrémní umělecká díla, jako by už neměl přijít žádný zítřek. Zároveň je však už ve vzduchu tušení rozpadu, toho, že lidstvo ztrácí svou nevinnost. Rok, kdy se p...více


Komentáře (39)

eraserhead
24.05.2013

Engeror: Ten ti přece, pokud budou chtít, můžou poslat ve zprávě. Mě už takhle kvůli mé povídce napsali dva uživatelé, respektive uživatl a uživatelka.

Engeor
24.05.2013

Přidávám se, zrušení viditelnosti bodování je dobrý tah. Po čase by se to zvrtlo v zápas několika povídek, u kterých to "ještě má cenu".

A ještě něco. Nebylo by možné přidat k povídkám diskuse? Mně by třeba bez ohledu na body názor čtenářů na mojí povídku zajímal.

Rouman
24.05.2013

Souhlasím, člověk by ze zvědavosti jen celé dva týdny aktualizoval. Na druhou stranu ani účastníci soudního řízení nemohou soudci doporučovat, jakým způsobem se jednání povede.

eraserhead: skvělá povídka, již od počátku můj tajný favorit + Zamila a v neposlední řadě i má povídka :-D

zajicodvedle
24.05.2013

no tak jo, budu napnutá :-)

trynitrix
24.05.2013

eraserhead : souhlasím s tebou určitě to tak je nejlepší :-) a tu tvojí povídku jsem četla a měla jsem docela husinu ale líbilo se mi to :-)

eraserhead
24.05.2013

Body zmizely mimo jiné i na můj návrh. Jelikož je to soutěž, zdá se mi to lepší, už i pro ten moment překvapení při jeho konci ("Jé, já to vyhrál/a). Na zveřejňování bodů vidím dvě negativní věci: 1) Ztrátu již zmíněného napětí a překvapení, při zveřejnění bodů by soutěžící věděl/a jak na tom je a třeba by již dlouho před uzávěrkou soutěže věděl/a, že nevyhraje. 2) Možné (čímž neříkám, že se by se tak opravdu dělo) ovlivnění hodnotícího: "Hm, tahle povídka nemá ani jeden bod, zatímco tahle jich má už dvacet. Tak to já si přečtu tu, co už je hodnocena, protože ta bude určitě lepší. Ta co bod nemá asi bude špatná. Já sám jsem soutěžící a budu radši, když se až toho šestého června dozvím, jestli jsem se probojoval do vítězné trojky nebo ne, než abych tady celou dobu sledoval, že jsem v té trojce, nebo že už týden před koncem souteže nemám vůbec šanci, se do ní dostat. V tomhle ohledu pro mě je lepší, když se kompletní výsledky zveřejní až po ukončení soutěže. Nevím, zda by bylo možné nastavit, že by soutěžící při kliknutí na seznam povídek viděl body jen u své povídky.

zajicodvedle
24.05.2013

Taky jsem vložila příspěveček a taky by mě zajímalo, jak si jednotlivé výtvory stojí, leč bodíky zmizely...

trynitrix
23.05.2013

Dopoledne to ještě ukazovalo kdo kolik má bodíku a pak to zčistajasna zmizelo :-D Asi aby tu nevznikl nějaký tvůrčí masakr v hodnocení :-D

Michaela98
23.05.2013

Dozvím se někde, kolik má kdo bodů?? :)

eligie
22.05.2013

Pokud by povídka mohla být spíš realistická, ráda se připojím.

Dan
22.05.2013

Nakonec to budou 3 hlasy na den, s tím, že jednomu soutěžnímu příspěvku budete moci udělit max. jeden hlas denně. Tedy nikoliv všechny tři stejnému příspěvku. O půlnoci to tu vypukne.

Dáma s hrnstjm
22.05.2013

eraserhead: určitě tam ještě včera byly tři body...

Jinak já se nezúčastním, ale ráda si všechno přečtu - tak ať to stojí za to!

Protivná pravopisná poznámka pro všechny včetně danielsona: číslice 1 - 10 by se měly v textu psát slovem... jen řekněte, co vypadá líp: "Vyhrají 3 z vás" vs. "Vyhrají tři z vás"? :)

Mishell
22.05.2013

Jé, to je parádička!:))
Určitě se přihlásím!*

eraserhead
22.05.2013

Tak už 5 bodů, jo? Už mě mate mozek, nebo to byly ještě nedávno 3? a bude nějaké konečné upřesnění pravidel hlasování? Nebo prostě budu mít každý den 5 bodů a budu je moci každý den všechny dát jedné a té samé povídce nebo je rozdělit jak budu chtít (samozřejmě vyjma vlastní povídky)? Pochopil jsem to dobře?

olinka30
21.05.2013

Tak si sedám za počítač a hurá do toho.Nevyhraji, ale snad zaujmu.

cathyblack
21.05.2013

Tak to jsem ouplně nejvíc zvědavej člověk, jak tohlecto dopadne :D

herdekfilek
21.05.2013

Jé, to je super, když mi to bércový vřed dovolí, tak se taky přidám. No to je báječné. A může to být přechod mezi jarem a létem? Nebo, může to být povídka odehrávající se v zimě, ale hlavní postavou bude Karel Léto? Anebo by se povídka mohla odehrávat na Moravě, kde by bylo všem všechno léto? "Je mně léto, že jsem nakopol tvé psisko." "Ne, mně je léto, žes ho nakopol." Co?

eraserhead
21.05.2013

Sakra, lidi, neblbněte, já jsem chtěl vyhrát! A čím více povídek bude, tím menší šanci budu mít. Nehlaste se všichni! :-)

zuzicek632
21.05.2013

Bomba. :) Já se určitě přihlásím! :) : )

lisanne
21.05.2013

To je skvělý nápad tahle soutěž. Jdu do toho :o))

trynitrix
21.05.2013

taky taky :-) něco pošleme :-)

*Eliska*
20.05.2013

Nemůže to být náhodou i jako líčení? :)

paulhunter
20.05.2013

Liyz: Určitě to vadit nebude. Web se věnuje českým a slovenským knihám a je tak určen pro Čechy i Slováky.

Liyz
20.05.2013

Bude problém s poviedkou v slovenčine? Alebo sa môžeme zapojiť aj v tomto jazyku?

eraserhead
20.05.2013

Tak podle zadání "jejíž děj se odehrává v létě" stačí zmínit, že se povídka odehrává v létě :-).

2