Žuch34 Žuch34 komentáře u knih

Kdo je můj bratr? Kdo je můj bratr? Daniel Ange

str. 60 "Jsme často ohromeni, jak úžasné schopnosti má v určité oblasti člověk, který je v jiné oblasti postižený nebo omezený. Rozvíjí se a dává to nejlepší, čeho je schopen, tam kde to jde, a čeká, že ostatní oblasti budou následovat."
To je myšlenka, která mě nejvíc zaujala, když teď pročítám své výpisky z knihy.

Ďábel a jeho služebníci Ďábel a jeho služebníci Walter Nigg

str. 130 "Kde se projevuje Bůh, tam nechybí ani jeho odpůrce."
Ve všech nitrech hledajících tyto dvě síly vzájemně bojují o naši duši. Bohužel, jak často se svými myšlenkami, představami i činy, přikláním na nesprávnou stranu bojiště.

30.10.2021 5 z 5

Paradoxní štěstí: Esej o hyperkonzumní společnosti Paradoxní štěstí: Esej o hyperkonzumní společnosti Gilles Lipovetsky

str. 262 "Upadá víra v to, že budoucnost bude ještě lepší než současnost, a sílí obavy z dneška i zítřka". Tato myšlenka jako by v posledních měsících byla ještě aktuálnější než v době, kdy ji autor napsal.

30.10.2021 4 z 5

Jízdenka do nebe a vstupenka do ráje (odjezd každou chvíli) Jízdenka do nebe a vstupenka do ráje (odjezd každou chvíli) František Šauer

str. 103 "I na papíru bojují nebe a peklo proti sobě."
Kniha trochu kýčovité úpravy, ale je to velmi dobré uvedení do katolické víry. Alespoň mě v mých začátcích velmi pomohla. Objevem tenkrát pro mě byly zvláště litanie k Duchu svatému na str. 276 - 278.

Tobě, který žízníš Tobě, který žízníš Jacques Lebreton

Strhující kniha. Přidávám jen dva citáty:
str. 39 "Člověk, který miluje, má vždy možnost změnit se k lepšímu."
str. 129 "Co se týče nevěřících, ateistů, to, že ignorují Boha, neznamená, že by Bůh ignoroval je."

30.10.2021 5 z 5

Věčnost začíná již dnes - setkání s Ježíšem v knize Zjevení Věčnost začíná již dnes - setkání s Ježíšem v knize Zjevení Peter Hiett

str. 16 "Má můj čas nějaký smysl. Má můj chronos nějaký kairos?"
Jen jedna myšlenka, kterou jsem si před mnoha lety vypsal. Celkem třináct stránek výpisků... Už si nepamatuji jak moc, ale vím, že kniha se mi moc líbila...