Wiqqux Wiqqux komentáře u knih

Súmrak Súmrak Stephenie Meyer

Túto knihu som čítala viac-menej zo zvedavosti, pretože som nechápala, čo na nej ľudí tak fascinuje. Po prečítaní som si uvedomila, že je to dielo písané veľmi komerčne a cielene predať obrovské množstvá výtlačkov. Je to asi najkrajší a najromantickejší príbeh dnešnej doby, no na druhej strane nemá žiaden obsah, žiaden dej, ktorý by sa dal uznať ako umelecký. Je založený na emóciach - preto som druhú časť bez Edwarda Cullena čítala takpovediac z donútenia. No treba uznať, že posledný diel bol dobrý a je vidieť, že autorka trochu "vyrástla" a nepísala len o snoch a túžbach dievčat po celej zemi.

07.09.2013 3 z 5

Duchové Ascalonu Duchové Ascalonu Jeff Grubb

Na tomto diele ma najviac bavilo to, že som presne vedela, kde sa čo deje. Ďalšie pozitívum by som dala za vyobrazenie rôznych rás. No na druhej strane má dielo veľmi slabú dejovú líniu a málokedy zažijete to správne napätie. Preto si myslím, že ten, čo nehral hru, kniha ho veľmi nezaujme.

07.09.2013 3 z 5

Mesto Ember Mesto Ember Jeanne DuPrau

Konečne kniha, ktorá ma po dlhom čase prenasledovala v myšlienkach. :) Hlavne sa mi páčili autorkine názory na svet a to, kam spejeme. Nevedela som sa od nej odpútať a čítala som ju prakticky non-stop, preto má pre mňa plný počet bodov.

07.09.2013 5 z 5