PollyFrank PollyFrank komentáře u knih

V kruhu tieňov V kruhu tieňov Magdaléna Pirožeková

Skutočne obdivujem Magdalénu Pirožekovú za to, aké rozmanité prostredia vytvára. Špionážny príbeh som možno ešte ani nečítala a musím povedať, že Jelenine misie ma nesmierne bavili! Rovnako aj zmyselný a nebezpečný vzťah s Jurajom. Malo to skrátka grády po všetkých smeroch! A bolo to drsné, pretože z hrdinov sa nestali zo strany na stranu anjeli „iba“ preto, že ich atakovali nečakané emócie. Takže napätie a dobrodružnosť príbehu fungovali do poslednej chvíle!

26.04.2020 5 z 5

Nevoľnosť Nevoľnosť Denisa Kancírová

Uzavretý rezort tvoriaci mestečko plné tajomstiev je tiež miestom, kde Karolína získa prácu a byt. Mesto obkolesujú lesy, žijú v ňom ľudia,čo ju sotva prijímajú...A predsa prepadne šarmu Leonarda. Môže z toho byť však niečo viac ako letný románik? Predovšetkým, ak Karolína trpí podivnou nevoľnosťou, ktorá ju prenasleduje na každom kroku, akoby bolo čosi v ovzduší, alebo akoby bolo čosi „iné“ v samotnom Leonardovi!... Táto kniha má mnoho plusov a veľkým z nich je napríklad to, že začína ako klasická prázdninová romantika, ale behom chvíľky nás vyvedie z omylu. Momentov prekvapenia má požehnane a čím viac dej postupuje, tým viac nám ich autorka sype z rukáva, výsledkom čoho bolo, že som mala ten skvelý pocit, že to čoraz viac naberá grády až po koniec, ktorý ma skrátka ovalil (v dobrom myslené)! Zo začiatku sa mi zdalo, že Karolína je akosi primálo zvedavá na hlbšiu podstatu Leovho tajomstva, ale kniha sa postupne nabaľovala a dôležité veci vyplávali na povrch samé. V konečnom dôsledku jej to nezazlievam, pretože skrátka nebola všedný charakter a ak by ktosi dokázal prežiť medzi „nimi“, tak by to rozhodne bol niekto ako ona. S podobnou fantasy prímesou som sa ešte nestretla a hoci v prvom rade išlo o turbulencie v milostnom živote, boli podfarbené natoľko zvláštnymi udalosťami, že mi nedá inak, iba vysloviť spokojnosť nad celkovou tajomnosťou knihy!

03.04.2020 5 z 5

Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Michaela Zamari (p)

Pri Poslednom džentlmenovi som sa domnievala, že Miška napísala Bibliu pre všetkých, čo sa chcú pustiť do spolupráce s vydavateľstvami... pri Zákulisí samovydávania je to biblia pre budúcich samovydavateľov! Ak uvažujete nad tým, že by ste si radi vydali vlastnú knihu, rozhodne je pre vás táto kniha „must have“! Krok po kroku, od úplného začiatku, vás Miška naučí ako na to. Poskytne vám informácie bez obalu, tak ako sú a verte mi, že to, že vám neťahá medové motúzy okolo úst, je to najlepšie, čo môžete dostať. Michaela Zamari je skrátka spisovateľka, ktorá vám povie veci, tak ako sú! Okorenené o jej zmysel pre humor a optimistický prístup k životu, ktorý je však stále dostatočne „šmrncnutý“ realitou. Kniha vás teda správne namotivuje a zároveň dá návod na pevných základoch. A ja osobne musím povedať, že ja som si napríklad prečítala o samovydávaní len tak zo zvedavosti a aj tak som sa od knihy nevedela odtrhnúť, pretože Miškin štýl je svižný a čítanie pekne odsýpa. Ale na druhej strane som spozornela pri kapitole venujúcej sa propagácii kníh a samotného autora a táto kapitola mi nakoniec dala veľmi veľa! ... Michaela Zamari je nesmierne ambiciózna žena (a to myslím jedine v pozitívnom zmysle slova) a jej know-how, o ktoré sa podelila (a nielen o svoje, keďže nechala vyjadriť sa aj iné úspešné autorky, či blogerky), si rozhodne zaslúži čestné miesto vo vašich knižniciach, ak ste sa rozhodli tiež skúsiť cestu samovydávania.

15.03.2020 5 z 5