nofreeusernames nofreeusernames komentáře u knih

Okouzlení Okouzlení F. T. Lukens

(SPOILER) Feel good fantasy je něco, co jsem ve svém životě fakt potřebovala a nevěděla o tom. Až Šťastně až navěky mi ukázalo, že tenhle žánr musím přidat do své poličky a F.T. Lukens tak na ní získali čestné místo. Stála jsem tedy před volbou, jestli se dřív pustit do jejich starší knihy In Deeper Waters, která je plná pirátů a moře, nebo do Spell Bound, což je urban fantasy odehrávající se v našem světe, jen plném magie. Přečetla jsem prvních pár kapitol obou a Spell Bound vyhrálo na plné čáře (a hlavně taky úspěšně dosprintovalo do konce).

Rook touží po tom stát se čarodějnickým učněm, jen jaksi neovládá magii (v tomhle světě se kouzlí tak, že se odebírá síla s magických vláken, která jsou různě mocná a proplétají se celým světem, někde je jich víc, jinde chybí, a tak je tam moc čaroděje slabší). Zato je ale zatraceně dobrý v oblasti technologií, a tajně vynalezl přístroj na odhalování magických vláken, které jako „mudla“ sám nevidí. A tak se mu podaří nastoupit do služeb proslulé čarodějky Antonie Hex a přes ni se seznámit se Sun, kteří slouží u Fable, Antoniiny nemesis.

Vztah Rooka a Sun je super, je to taková ta první láska, je to cute, začíná to jako od nepřátelství k lásce, ale miloučké. Ti dva skvěle fungují jako naprosté protiklady. Rook je pozitivní, ukecaný kluk, zato Sun jsou dost grumpy a moc nemusí lidi. Absolutní top byla Antonia, taková čarodějka potížistka, ale děsně mocná a navíc dost fancy ženská, jakákoliv scéna s ní byla mega vtipná a až vyrostu, chci být jako ona. Nestojí to ale jen na postavách, na plné čáře vyhrává svět a jak v něm funguje magie. Všechno hlídá magické konsorcium, čarodějové komunikují skrze zrcadla, řada z nich (včetně Antonie a Fable) se živí lámáním kleteb a jiným napravováním magických patálií… Tohle mělo parádní atmosféru, moc mě to bavilo, a to o tom ani nemůžu říct, že by to bylo kdovíjak propracované a komplikované. Prostě v jednoduchosti je krása.

19.04.2024 4 z 5

Kovářské pohádky Kovářské pohádky Ilona Fišerová

Příběh o tom, jak za tři kovářovy syny vyřeší všechny problémy jedna studánková víla. #girlpower

12.01.2020 5 z 5