mtrefil1 mtrefil1 komentáře u knih

Satan a Jidáš - Supové Mexika III Satan a Jidáš - Supové Mexika III Karel May

Nádherné zakončení cyklu z Mexického prostředí, prostě nemám co dodat.

30.11.2018 5 z 5

Vinnetou mezi beduíny - Supové Mexika II Vinnetou mezi beduíny - Supové Mexika II Karel May

Další vynikající dobrodružsví, tentokrát v Africe. Kniha má spád, napětí, prostě další Mayova skvělá kniha.

30.11.2018 5 z 5

Tarzan z rodu Opů (převyprávění) Tarzan z rodu Opů (převyprávění) Svatopluk Hrnčíř

Opravdu výborná kniha, kterou doporučuji všem. Příběh snad ani není třeba blíže specifikovat. Tato kniha je ale převyprávěná!!!, avšak pro začátek výborná. Uchvátí vás Burianovy ilustrace. Dále je ale dobré číst už přeložené originály, které jsou většinou bohužel bez burianovek.

Pouť do Mekky Pouť do Mekky Karel May

Tato kniha je poměrně zábavná, akorát by zde mohlo být trochu méně náboženství. Zajímavá je postava mynedžiho. Zvláštní je, že Kara vždy všechny (El Ghaniho) pustí na svobodu a poté mu strojí další úklady a takto se to opakuje do té doby, než El Ghani selhá. Doporučoval bych, pokud vás May ještě úplně nechytl, tuto knihu zatím nečíst. Tento svazek je však pouze prvním dílem Mayovy knihy Na věčnosti, navazuje na ni kniha V městě Prorokově, kde je od Maye jen první kapitola.

30.11.2018 3 z 5

Černý mustang Černý mustang Karel May