Dzis.Vagriski Dzis.Vagriski komentáře u knih

Jak se věci mají: Průvodce myšlenkami moderní vědy Jak se věci mají: Průvodce myšlenkami moderní vědy Richard Dawkins

V odbornějších částech velmi mizerný překlad, překladatelka často zjevně vůbec nepochopila myšlenky a význam překládaného textu. Nepoužitelné.

10.06.2023 odpad!

Plándemie Plándemie Bruce Fife

Knihu jsem četl před více než rokem. Dnes mohu zpětně říci, že mnohé, co autor uváděl proti převažujícímu diskurzu, se ukázalo jaké správné (psáno v roce 2020). Kniha je reakcí na akutální situaci své doby a nemá cenu se obsahem již zabývat, je potřeba se na věc podívat zpětně z širší perspektivy a poučit se. Ale co mne tehdy překvapilo, byl mizerný překlad, na který bych zde rád upozornil. Mnoho stránek bylo vyloženě nesrozumitelných. Celé nakladatelství je pochybné. Vydává knihy, které jsou zcela zjevně dezinformační bláboly a mezi nimi i nějaké vcelku dobré, jako je tato. Ale překlady jsou snad dělané pomocí nějakého překladače (google apod.), což se však nedaří, pokud "překladatel" tématu nerozumí nebo nerozumí jazyku, z kterého překládá. Nedoporučuji se proto knihou v tomto vydání zabývat, je to katastrofa.

07.05.2023 3 z 5