Rina, zabudnuté šteniatko

Rina, zabudnuté šteniatko https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399953/bmid_rina-zabudnute-steniatko-6Ar-399953.jpg 3 1 1

Ema odjakživa túži po psíkovi. Až jedného dňa ho konečne dostane. Rinu, šteniatko rasy Shiba Inu, by najradšej nosila všade so sebou, keby sa nevyskytol jeden problém. Na víkendy k otcovi si ju totiž brávať nemôže. Rina nechápe, prečo Ema stále odchádza. A raz, keď je dievča pridlho preč, začne mať pocit, že ju Ema opustila. Rina sa teda vydá na cestu za svojou kamarátkou. Ale kde ju má hľadať... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Verbarium

The Forgotten Puppy , 2015

trudoš
10.02.2021 3 z 5

Nejde právě o Bílého tesáka a člověk musí neustále myslet na fakt, že kniha je určená začínajícím čtenářům – tj. velká písmena, jednoduchý děj s ponaučením a miloučké ilustrace. Holly Webbová má takovýchto kousků na kontě přes stovku, takže moc dobře ví, jak na malém prostoru zkomponovat svižný a napínavý příběh pro děti. Tedy, ne že by se tu odehrávaly nějaké dobrodružné eskapády, ale minimálně se raubířům připomene důležitost odpovědnosti za chlupaté mazlíky.
Mé výhrady tak nejsou smysluplné, protože se na celou věc dívám zbytečně kritickýma očima. Autorka se snaží být moderní, a proto jsou moderní i sociální vazby mezi postavami. Nemám nic proti současným trendům, ale podvědomě ve mně vytvořila dojem, že když moje manželka není rozvedená, homosexuální nebo mrtvá, je na naší rodině něco nepřirozeného. Navíc to pro děj nemá žádný význam, nepracuje se s tím a ani to neutváří charakter hrdinů – jde jen o kulisu v pozadí, jež je průběžně obměňována, asi aby čtenářům příliš nezevšedněla.