Ztráty a nálezy

Třináctiletý Jack Buckles má neobyčejné nadání – dokáže nacházet ztracené věci. Nejen zapomenuté rukavice nebo druhou ponožku, ale i předměty, u kterých se již jejich majitelé vzdali naděje, že je ještě někdy uvidí. Jedno se mu však nedaří. Najít svého otce, který zmizel beze stopy. Během pátrání Jack odhalí, že otec nebyl tím, za koho se vydával. Pracoval totiž na ministerstvu stopařů a patřil mezi členy tajné organizace detektivů, která již po staletí slouží britské koruně. Jack přijde na to, že jediný způsob, jak otce spatřit, je najít předmět, po kterém pase zločinný Hodinář. Tajemný Uhel spojený s Velkým požárem Londýna. Dokáže Jack Uhel najít a zachránit otce, nebo ho jeho talent nalézat ztracené věci zradí?

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356166/trinacty-odstavec-ztraty-a-nalezy-XAQ-356166.jpg 3.48

Třináctý odstavec (1.)

Literatura světová, Detektivky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Section 13 - The Lost Property Office (2016)

Počet stran:296
Jazyk vydání:český
Překlad:Zdík Dušek
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-253-3380-8

Kniha Ztráty a nálezy

FilDaV
předevčírem

Pouhý průměr, taková rutinní moderní kniha, která se snaží napodobovat atmosféru starého Londýna, jak to je u Sira A. C. Doyla - neúspěšně a ještě k tomu nudně!

JankaV80

Knihu jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy. U dětských knih je jejich hodnocení, bohužel, nízké. Děti knihu přečtou, ale už ji neohodnotí. Škoda, tak by to u dětských knih být mělo.
Z pohledu dospělého je tato kniha průměrná. Z pohledu 12-14 letého dítěte je to kniha zajímavá. Příběh kluka, vlastně malého Sherlocka, jak už tu bylo napsáno, který má detektivní, stopařskou, činnost několik pokolení v rodině. A to není všechno, jak už to tak u fantasy knih bývá...

laonnelith

Upřímně nechápu proč má kniha tak nízké hodnocení, já z ní byla nadšená a to nejsem ani dítě. Pro mě to je takový vytuněný Sherlock v podobě třináctiletého kluka. Tajná společnost, unesený táta, padouch, tajemství rodiny, je tam všechno...

akinomV
18.10.2018

Ačkoliv je to knížka spíš pro mou dceru, nelituji, že jsem si ji přečetla. Je to kouzelný příběh z Londýna, kde se trošičku a nenásilně dozvídáme o historické údálosti - o velkém požáru Londýna roku 1666. Takže já jsem se pobavila a ještě jsem se něco dozvěděla. A když už je to jak se říká "dva v jednom", tak ještě přidám, že příběh je vhodný jak pro holky tak pro kluky a to se rozhodně vyplatí :-D

Piškotek_123
07.02.2018

Bohužel zklamání. Knihu jsem ani ne v půlce odložila. Přišlo mi to jako kombinace Harryho Pottera, Návratu do budoucnosti, Matrixu a já nevím čeho všeho. Mám ráda dětské knížky, ale do této se mi proniknout prostě nepodařilo.

James R. Hannibal

James R. Hannibal