Ztráty a nálezy

Ztráty a nálezy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356166/bmid_trinacty-odstavec-ztraty-a-nalezy-XAQ-356166.jpg 4 33 11

Třináctý odstavec série

Třináctiletý Jack Buckles má neobyčejné nadání – dokáže nacházet ztracené věci. Nejen zapomenuté rukavice nebo druhou ponožku, ale i předměty, u kterých se již jejich majitelé vzdali naděje, že je ještě někdy uvidí. Jedno se mu však nedaří. Najít svého otce, který zmizel beze stopy. Během pátrání Jack odhalí, že otec nebyl tím, za koho se vydával. Pracoval totiž na ministerstvu stopařů a patřil mezi členy tajné organizace detektivů, která již po staletí slouží britské koruně. Jack přijde na to, že jediný způsob, jak otce spatřit, je najít předmět, po kterém pase zločinný Hodinář. Tajemný Uhel spojený s Velkým požárem Londýna. Dokáže Jack Uhel najít a zachránit otce, nebo ho jeho talent nalézat ztracené věci zradí?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Section 13 - The Lost Property Office , 2016

babicka_amalka
30.10.2022 2 z 5

no, pro děti možná dobré;
mám moc ráda dětské dobrodružné, ale s fantasy se nějak pořád ne a ne potkat na jedné vlně ;-)

Zezulinka
27.06.2022 4 z 5

mě se knížka líbila a rozhodně ji doporučím svým synovcům a neteřím, podle mne nepostrádala napětí a děj dobře plynul, i když druhý díl byl asi opravdu lepší, asi budu muset konečně přečíst i HP, abych mohla posoudit tu podobnost, mě to tak nepřišlo

Bediczek
16.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Asi je to tim, ze nejsem cilova skupina, ale kniha pro mne postradala napeti, protoze mi bylo uplne jasne jak dopadne. Samozrejme nechybelo velke finale ve zvonici big ben, kde se arcipadouch rozplyva nad rafinovasti svych (nelogickych) planu, jen aby byl vzapeti porazen hlavnim hrdinou. Inspirace HP je velmi znacna, nekdy by se dalo mluvit o vykradani.

Ivka2
12.01.2022 4 z 5

Ač je kniha zaměřena spíše pro mladší čtenáře, byla jsem mile překvapená.. Zápletka i hlavní hrdina se mi líbili. Některé části se mi ale zdali trochu prekombinované. V budoucnu se ale ráda ke knize zase vrátím.

Elulilinka1
09.04.2021 5 z 5

Jen 72%? To jako vážně? Za mě teda rozhodně 110%. Vřele doporučuji všem dobrodruhům!

Alíša236
26.09.2020 3 z 5

Knihu jsem si půjčila v dětském oddělení knihovny, kde jsem půjčovala knihy svým malým dětem a rychle jsem chtěla i něco pro sebe. Je tam spousta nelogičností, které nutně musí dospělého čtenáře dráždit, ale pro děti (myslím tak kolem deseti let) to musí být super. Je to trochu kombinace Browna a Rowlingové - nic moc nového a nic objevného. Ale je to napínavé a dobrodružné. Proč ne, já se bavila. Dávám 3,5 (Pět hvězd je moc málo, potřebovala bych alespoň desetibodovou stupnici)

FilDaV
15.06.2019 2 z 5

Pouhý průměr, taková rutinní moderní kniha, která se snaží napodobovat atmosféru starého Londýna, jak to je u Sira A. C. Doyla - neúspěšně a ještě k tomu nudně!

JankaV80
21.04.2019 4 z 5

Knihu jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy. U dětských knih je jejich hodnocení, bohužel, nízké. Děti knihu přečtou, ale už ji neohodnotí. Škoda, tak by to u dětských knih být mělo.
Z pohledu dospělého je tato kniha průměrná. Z pohledu 12-14 letého dítěte je to kniha zajímavá. Příběh kluka, vlastně malého Sherlocka, jak už tu bylo napsáno, který má detektivní, stopařskou, činnost několik pokolení v rodině. A to není všechno, jak už to tak u fantasy knih bývá...

laonnelith
29.01.2019 5 z 5

Upřímně nechápu proč má kniha tak nízké hodnocení, já z ní byla nadšená a to nejsem ani dítě. Pro mě to je takový vytuněný Sherlock v podobě třináctiletého kluka. Tajná společnost, unesený táta, padouch, tajemství rodiny, je tam všechno...

akinomV
18.10.2018 4 z 5

Ačkoliv je to knížka spíš pro mou dceru, nelituji, že jsem si ji přečetla. Je to kouzelný příběh z Londýna, kde se trošičku a nenásilně dozvídáme o historické údálosti - o velkém požáru Londýna roku 1666. Takže já jsem se pobavila a ještě jsem se něco dozvěděla. A když už je to jak se říká "dva v jednom", tak ještě přidám, že příběh je vhodný jak pro holky tak pro kluky a to se rozhodně vyplatí :-D

Piškotek_123
07.02.2018 1 z 5

Bohužel zklamání. Knihu jsem ani ne v půlce odložila. Přišlo mi to jako kombinace Harryho Pottera, Návratu do budoucnosti, Matrixu a já nevím čeho všeho. Mám ráda dětské knížky, ale do této se mi proniknout prostě nepodařilo.

2017  70%Ztráty a nálezy
2018  76%Čtvrtý rubín

Kniha Ztráty a nálezy je v