Zákeřná Ebola

Zákeřná Ebola https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24303/bmid_zakerna-ebola-yoT-24303.jpg 4 300 80

Zákeřná Ebola je první knihou, která se dotýká celé šíře problematiky vzácných smrtících virů. Popisuje události v období let 1967 až 1993 - zavede čtenáře do odlehlé jeskyně v džungli, překypující uhynulými zvířaty, do letounu vezoucího na palubě živoucí virologickou bombu , do přísně utajených biologických laboratoří, kde vojenští mikrobiologové riskují své životy při studiu smrtonosných organismů. Líčí úsilí vojenského a vědeckého týmu expertů, kteří v hermeticky uzavřených skafandrech hledají způsob, jak zastavit rostoucí počet obětí viru Ebola. Zákeřná Ebola není román, příběhy, které vypráví, náleží k literatuře faktu. Lékaři a sestry bojující o záchranu lidských životů uprostřed epidemií zasažených oblastí v deštném pralese jsou skuteční hrdinové současnosti...... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Knižní klub

Hot Zone , 1994

kittlerka
03.04.2016 4 z 5

Toto je opravdu zajímavá a velice čtivá kniha. Oceňuji, že je napsaná i pro absolutní neznalce vědy všeobecně a oboru virologie, ale konec děje mě bohužel trochu zklamal..

Sailien
15.03.2016 2 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem hltala hned od první stránky. Popis změn lidského organismu napadeného virem byl opravdu detailní a děsivý. Bohužel od dynamického a napínavého úvodu začal být děj méně a méně napínavý a vleklý. Knihu jsem si kupovala s nadšením, jelikož mě podobná témata velmi zajímají, ale u této knížky jsem se musela přemlouvat, abych ji vůbec dočetla. Kladně hodnotím ovšem to, že nebyl děj nikterak přitažený za vlasy. Hold sto lidí, sto chutí..

sallema1
25.02.2016 4 z 5

Zajímavá kniha

Lindulinek
19.02.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, psaná srozumitelně i pro lidi,kteří se v problematice viru ztrácejí (jako já).Doporučuji

Jonny
14.02.2016 5 z 5

Čtivá a napínavá kniha o nepříteli, který je nenápadný, v podstatě neviditelný, neuvěřitelně mocný a co je nejhorší... Je skutečný.

Amifa
12.01.2016

Tuto knihu jsem četla poptve asi v 15 letech, a chytla mě natolik, že jsen se o mikroorganismy začala zajímat a nakonec vystudovala mikrobiologii :-) Je psaná tak, že jí čtete jedním dechem a celou dobu, alespon mě, při jejím čtení leze mráz po zádech.

icemancz99
23.11.2015 5 z 5

Výborná kniha dle skutečných událostí. Ebola byla a bude strašákem i nadále. Kdo se chce o tomhle smrtícím viru něco dozvědět tak ať neváhá a pustí se do čtení. Těžko se od knihy odtrhává a čte se velmi dobře.

Lasy79
30.10.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četl jsem ji poprvé v roce 1996 a od té doby ji čtu vždy aspoň jedno za dva roky znovu. Myslím, že po jejím přečtení se budete na nemoci kolem nás dívat trochu jinak. Kniha má zajímavou formu, kdy vlastně nejde po ději, ale spíše dokumentuje fakta a skrze ně vypráví děj. Parádní čtení!

PAVEL z BRNA
29.10.2015

Rovněž jsem četl knihu jedním dechem a byl ve stavu nehynoucí hrůzy od začátku až dokonce a ani ne tak akčnosti scén jako spíše faktu, že tyto příběhy se staly a postavy byly skutečné. Ebola je navíc fascinující námět neboť je to nejvražednější virus na planetě Zemi vedle níž je HIV jen pouhé nachlazení

achilles
18.08.2015 4 z 5

Kvalitu knihy bych rozdělil na dvě části. První fascinující, případy napadení virem, popis viru, jeho destruktivní účinky, prostě atmosféra jak v hororu. Druhá část knihy už nic moc. Vojáci zabíjející nakažené opice, panický (většinou plachý) strach z možného napadení virem a naprosto zbytečné do děje nezapadající příběhy lidí. Díky první části jsem si rozšířil obzory o něčem, co mi dříve připadalo hrozně vzdálené.

Zorka
19.07.2015 5 z 5

Vždy oceňuji, když je kniha o odborném tématu napsána způsobem, který je stravitelný i pro laiky. Takové dílo je podle mého názoru z hlediska osvěty mnohem přínosnější než ryze odborná literatura určená jen pro úzkou skupinu znalců. Knížka Richarda Prestona patří nepochybně k těm pro mě "cennějším". Velmi poutavou formou popisuje tematiku filovirů, mezi něž Ebola patří, a také práci odborníků při setkání s nimi. Je opravdu otřesné, co Ebola dokáže. A já se jen modlím za to, aby zůstala dlouho spát a nikdy se z ní nestala pandemie. Ne vždy jsem totiž byla při čtení knihy přesvědčena o tom, že odborníci skutečně dělají vše pro to, aby se virus nedostal ze "žhavé zóny" ven. Někdy mě až mrazilo nikoli z toho, co dokáže samotné onemocnění, jako z toho, že se lidé, kteří čichali k vzorkům, pracovali v nakaženými zvířaty a byli jinak v přímém styku s nákazou, pohybovali běžně mezi ostatními a doufali, že u nich onemocnění nepropukne. Snaha nešířit paniku a ututlat potenciální nebezpečí by se lidstvu jednou nemusela vyplatit...

ChristineP
14.07.2015 4 z 5

Tak to bylo drsné. Strhující čtení o zákeřné nemoci, kterou nedokážeme vyléčit.
Autor to výborně napsal a myslím si, že odbornější popisy zvládl skvěle.

A nejděsivější na tom je, že je to všechno pravda.

dreamer123
26.06.2015

Kniha byla zajímavá. Chvílemi se mi zdálo, že si autor vymýšlí. Nedokážu si představit být v takovém prostředí, natož v něm pracovat. Kniha asi není pro slabší žaludky!

7208
17.06.2015

Skvělá kniha...občas byla těžší na čtení, ale popis, jak to vypadá, když Ebola propukne u člověka, mě dostal, že se mi o ní i zdálo. Nejhorší na tom je, že je to všechno podle skutečných událostí a my - nejinteligentnější organismus na Zemi - nejsme schopní najít lék :(.Jinak je kniha velmi zajímavá.

Allia
29.05.2015 4 z 5

Výborna kniha a prvních vědeckých důkazech eboly. Je příjemně románově psaná, proto se čte jednim dechem. Určitě vyzní děsivě, já si to nesměla v průběhu připouštět, jinak bych kontrolovala asi půlku rodiny. Je děsívé jak mikroskopicky malá potvora může udělat tolik neštěstí a nedej Bože v dnešní době, kdy je celý svět spojen tenkou nití po níž se může rychle rozšířit do celého světa.

sarekaslukova
02.04.2015 4 z 5

Knihou jsem se prokousávala opravdu dlouho, ale ne kvůli tomu, že by mě nebavila, ale byla obtížně napsaná a po pár kapitolách jsem si vždy musela dát od knížky odstup, jinak by mi z ní asi hráblo a Ebolu bych viděla všude a v každým. Občas mi bylo dokonce i špatně z velmi důkladně popsaných scén o průběhu nemoci.

svickop
27.03.2015 4 z 5

Určitě doporučuji, pokud se chcete něco dozvědět o virech a Ebole konkrétně. V knize se autor věnuje 4 druhům Eboly - od prvních příznaků nakažení, průběh až smrt - zcela vyjímečně uzdravení. Jinak autor se snaží čtenáře od začátku do konce knihy přesvědčit, že Ebola není uměle vytvořený virus, ale prý je to od netopýrů z nějaké jeskyně.

daniel8215
14.03.2015

Opravdu výborné čtení, navíc pravdivé, poučné, děsivé a taky tajemné...

alnahu
27.02.2015 4 z 5

Knížka se četla jedním dechem měla jsem hrůzu ji i odložit autentické popisy důsledků nákazy,líčení nakažených,jak se jejich tělo rozpadá a vykrvácí ,hrůza.Nejhorší na tom všem je ,že se slova spisovatele naplnila - Ebola je zpět. Velmi napínavá kniha.

shenandoah
08.02.2015 4 z 5

Čtivý a téměř dokumentární román o výskytu a boji s viry ebola a marburg.

nemoci smrtelné choroby nebezpečný virus ebola (nemoc)

Richard Preston
americká, 1954