Vlk samotář

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině. Když po vážné dopravní nehodě upadne do komatu, musí o jeho osudu rozhodnout Edward a Cara, jeho již dospělé děti, kteří jsou tak nuceni se znovu konfrontovat s mužem, kvůli němuž Edward utekl z domova – ale který stále zůstává jejich otcem. Rázem si oba musí pokládat otázky, na něž neexistují jednoduché odpovědi, ale které zodpovězeny být musí. Jaké motivy vedou jejich rozhodnutí nechat otce zemřít, nebo ho naopak udržovat při životě na přístrojích? Co by chtěl on sám? A jaká tajemství před sebou Edward s Carou skrývají? Nový kontroverzní titul světově úspěšné autorky a hvězdy současného psychologického románu Jodi Picoultové. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148154/vlk-samotar-8u5-148154.jpg 4.3358

Lone Wolf (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Danago

Tato knížka byla trochu jiná než jsem u autorky zvyklá a taky mě bohužel nepohltila jako její předešlé knížky. Ale špatná rozhodně nebyla.
Luke Warren celý život zkoumal život vlků, zašel až tak daleko , že s vlky i žil. Když upadne do kómatu, musí o jeho osudu rozhodnout jeho již dospělé děti. Oba si musí pokládat těžké otázky. Jak se rozhodnout ? Nechají otce zemřít, bude žít na přístrojích? Co by chtěl on sám? Co by jste udělali vy? Autorka nutí čtenáře přemýšlet nad dalším kontroverzním tématem. I když je tato knížka poněkud pomalejší, hodně zde popisuje život vlků. Jsem moc ráda , že jsem si ji přečetla.

intelektuálka

Velice zajímavá kniha. Jednak ohledně informací, týkající se vlčí smečky a jednak je tu otázka eutanazie, jak se rozhodnout? Má vůbec člověk právo nechat toho druhého odejít?

LuckaH2

Nahodne js knihu nasla v knihovne, od autorky jsem do te doby nic necetla. Uf, bylo to ohromujici, samotne tema euthanasie by nevyznelo, kdyby nebylo vlku, a neuveritelnych veci, kterych byla postava Luka soucasti. Od pribehu jsem se nemohla odthrnout,byl zajimavy (vlci), nutici k velkemu zamysleni (hrozne,muset se rozhodnout, vubec si neumim predstavit, kdyby tam lezel muj tata) a dojemny (konec)...je to psano tak verohodne a jeste z pohledu kazde z postav!

Zorka

Přestože mám ráda Jodi Picoult a obdivuji to, že se v knihách tematicky neopakuje, Vlk samotář byl pro mě průměrných dílem, které mě neurazilo, ale ani nenadchlo. Ano, je tam ta poctivá mravenčí práce, při níž autorka musela získat mnoho zajímavostí ze života vlků, aby je pak mohla v knize předat dále. Nicméně vlastní příběh mi přišel takový plochý - žádná velká dramata.

Andulka VK

Taky jsem tu knihu louskala déle,než jsem zvyklá ... těžké téma,těžké rozhodování...
Zaujaly mne ale nejvíc pasáže o Lukovi a jeho životě s vlky.Trošku jsem stále doufala,že se uzdraví a dojde ke smíření s rodinou a k nápravě toho,že je vlastně celý život přesouval nectě "na druhou kolej"...žel,nestalo se tak.

knihovnička007

Vlk dočten včera večer. První moje kniha od této autorky. Co napsat... Neskutečně těžké téma... Představa, že bych byla na místě dětí, je hrozná...

Karloska

Nejde hodnotit jinaknež plným počtem hvězdiček. Čtivá, napínavá kniha, kterou doporučuji! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jodi P. opět nezklamala. :)

Kerberos

Příběh podivína,který svůj život pořídí svým zájmům na úkor rodiny.Prostředí velmi zajímavé.

Lucik87

Jodi Picoultová opět nezklamala. Moc smutný příběh. Pořád jsem tajně doufala, že bude mít šťastný konec. Že i přesto, že Luke Warren tolik zanedbával svou rodinu, bude mít možnost jednou všechno napravit. Nestalo se tak. Soudní líčení má Jodi, jako vždy, dokonale propracované.

Cocina

Nádherná kniha, velmi k zamyšlení. Moc se moc líbily pasáže o vlcích, bylo to zajímavé. Už se těším, až si přečtu další knihy od této autorky.

axi81

Tato mi moc nesedla. V podstatě jsem se od začátku musela nutit ji číst. Po půlce se to naštěstí zlomilo, ale stejně... O vlcích se ale dozvíte užitečné informace :)

Markéta137

Pasáže s vlky byly zajímavé, ale ta omáčka okolo mi přišla přitažená za vlasy.

petrarka72

Velmi obratně napsané - čtivé, napínavé, v některých momentech až sugestivní - s tématem, které je trochu podbízivé, ale budiž. Informací o vlcích mám tolik, že mi stačí do konce života (vzpomínka na Bílého Tesáka, kterého jsem milovala coby dítě, je stále živá). Obraz rodiny, v níž je největším zabijákem nedorozumění, je přesný, postavy Cary a Edwarda skvěle vykreslené - a všechno to působí vlastně velmi nenáročně...

misssicccka

Vahala jsem mezi ctyrmi a tremi hvezdickami, naonec davam tri, protoze dle meho nazoru to nic prevratneho neni, mam pocit, ze by to mohla byt skvela predloha k jeste kepsimu scenari k filmu na sobotni posmourne odpoledne. Pasaze s vlky a o vlcicg byly skvele, zbytek misty obyceJny az nudny. Je to takova prazdninova oddechovka, ve ktere muzete najit namety k premysleni, ale nemusite a pak muze byt kniha pro nekoho dost otravna.

Safienka

Jodi Picoultová opět nezklamala, i když to nebylo takové "wow", jako u jiných, tak se mi to líbilo a myslím, že se kniha povedla. Brala bych ještě víc o vlcích a míň o soudním procesu, ale i tak spokojenost.

Jessybelle

Právě jsem knihu dočetla a jsem jí plná. Zanechala ve mně změť pocitů. Zamáčkla jsem slzu, stejně jako Cara jsem doufala... Prožívala s Lukem vlčí příběh... I Edwarda jsem svým způsobem chápala... Jen Barney mi nesedl...
Kniha se mi líbila. A budu na ni nějakou dobu určitě myslet...

Skřítek77

Knížka je velmi čtivá a donutí vás klást si velmi znepokojivé otázky, nad kterými se pravděpodobně v běžném každodenním shonu nemáte čas ani chuť zamýšlet. Připadala mi ale jako typický hollywoodský film, který každou situaci vyhrotí až do krajností a snaží se z vás "vydojit" emoce za každou cenu. To je ale, myslím, pro autorku typické, takže pokud se vám líbily jiné její knihy, ani tato vás nezklame.

outlonice

Kniha se ke mne dostala jaksi omylem a az do konce cetby u nej i bohuzel zustalo. S uctou k dilu a autorce se nechci poustet do zadnych velkych recenzi. Nejedna se totiz o zanr cetby, ktery bych sama vyhledavala. K zamene knihy doslo diky hrdinovi, jez zil s vlky. A tez diky castem, ktere se venovali Lukovi a jeho vypraveni o zivote s vlky, jsem knihu neodlozila a prokousala se skrze vsechny jeji casti do samotneho konce. Casti venujici se Lukovi a jeho vlkum byly vsak autorkou skvele vypracovane. Vylicila je tak, ze bych verila, ze to byla prave ona, kdo s vlky zil. Iritace behem cetby nevzesla ani tak ze samotneho pribehu, jako ze zpracovani knihy. Stridajici se typ pisma dle vypravecich postav a neusporne vyuziti stranek mi cetbu zneprijemnovaly. Kniha se svym formatem tak neradi mezi ty, ktere si prihodite s sebou do cestovniho batuzku/ tasky. Oceni tedy ti, kdo jsou predevsim domaci ctenari, s teplymi ponozkami na nohou a kouricim cajem pobliz.

adriane9

Naprosto mě to pohltilo.. Tahle spisovatelka je machr na propracovanost příběhu do posledního písmene (např.už i kniha Vypravěčka).. O vlcích jsem přečetla pár dokumentárních knih a tak vím, že zde uvadí fakta a v kombinaci s příběhem to nemá jedinou chybu. Doporučuji!

Hvězdinka

Cetla jsem Nejsem jako vy a Je to i muj zivot. Tato kniha je neprekonala. Pribeh mi prisel slaby, jakoby to nepsala stejna autorka.

Gretka66

Knížka se mi moc líbila. Otázka eutanázie z různého úhlu pohledu.Prolínání současnosti s minulostí.Tíha rozhodování . Síla toho,co nebylo a již nebude vyřčeno.Pro mě nádherná kniha.

kocour_mikeš

Tempo mi tentokrát nesedlo, příběh rozvláčný se spoustou vaty, styl utahaný. Komu se líbili vlci, doporučuju přečíst si Totem vlka. Dávám 65%.

wesulle

Velmi působivá kniha. Děj ke konci velmi předvídatelný, ale bylo užasné pozorovat celkový vývoj. Jodi je expertka na problematická a psychologická témata. Jedna z mých oblíbených autorek.

Ťapulka

Zajímavé nahlédnutí do života vlků. Hlavnímu hrdinovi závidím soužití s těmito šelmami, ale bylo mi ho moc líto za těžké hledání cesty k lidem a životu s nimi.

Princezna22
28.12.2016

Nejvíce se mi líbila první část knihy ,to propojení s vlky bylo něco tak krásného. I jsem u knihy kapku plakala... Za mě rozhodně pecka! Jen Cara mi děsně lezla krkem!!!!!

Jane417
09.12.2016

Tato knížka byla zvláštní! Mám z ní rozporuplné pocity. Na jednu stranu velice emotivní příběh, který jse psaný z pohledu více lidí, je lidský, dojemný, k zamyšlení... a kapitoly o vlcích jsou moc hezké a hlavně zajímavé. Na druhou stranu... děj je takový jednotvárný, žádná zápletka, zvrat, změna... chybí tomu šťáva! Asi to tak má být, je mi jasné, že tato kniha není o tom, jak rychle se čte, ale spíš k zahloubání se, ale... Knihu jsem louskala skoro 14 dní a to už je dost. Do poslední strany jsem čekala, jestli se ještě něco stane a nic...
Chtěla jsem dát 4*, ale epilog to rozsekal úplně, to už bylo hodně přitažené za vlasy!

Layss
07.12.2016

Jodi Picoult je má oblíbená autorka. Obě knížky jsem dostala k Vánocům, ale dostala jsem se k nim až v únoru a březnu (bohužel moc práce). Začala jsem Vlkem samotářem. Knížka na mě působila trochu depresivněji, ale to jistě bylo záměrem (vzhledem k názvu knihy). Otázka eutanázie je velice zásadní a těžko na ni nalézt jednoznačnou odpověď. V porovnání s jinými knihami od této autorky mi tato připadala maličko slabší. Ale i tak je to vynikající záležitost a po přečtení jsem si zase připadala o něco znalejší.

PetK
27.11.2016

Opět výborný příběh, postavený na eticky náročném a kontroverzním tématu, navíc umocněný propojením s příběhy vlků. Stejně jako v Čase odejít byli sloni, i tady mě fascinoval náhled do života zajímavých zvířat. Krásně dávkované napětí. Doporučuji.

Dandy1
20.11.2016

Jodi Picoult zpracovává ve svých knihách témata, která by nikdo na vlastní kůži zažít nechtěl. Dávám pět hvězdiček. Kniha je dobře napsaná. Nešla odložit, dokud jsem ji nepřečetla celou. I slzička ukápla. Díky.

jisimi
30.10.2016

Vlk samotář není román, u kterého bych dychtivě hltala každou stránku. Vlk samotář je román, který vybízí k zamyšlení. K zamyšlení nad rodinou jako společenským uspořádáním i rodinou vlastní. Autorka vystihla spoustu myšlenek, které se v hlavě honí nejedné matce. Možná proto jsem si z této knihy vypsala zatím nejvíce úryvků. Paralelně s vyprávěním příběhu se odvíjí příběh hlavního hrdiny, žijícího s vlčí smečkou, která je úžasným příkladem rodinného soužití. Příběh chytře zapadá do hlavního děje knihy a je skvělé alespoň na chvíli být součástí vlčí smečky. Čtenáře navíc kniha nutí k zamyšlení nad otázkou eutanazie. Jak dopadne rodina, jejíž členové mají na tento problém odlišný názor, a přesto musí o dalším osudu jednoho z nich rozhodnout? Semkne ji to, nebo zničí?
Zvrat, který jsem od autorky čekala na konci knihy, byl tentokrát předvídatelný již na začátku knihy, což trochu ubralo na napětí.

,, Máme-li ochránit svoji rodinu, neexistují omezení, kam až zajít. Přejdeme oceány, spolkneme hrdost.“