Vlčí brloh

Vlčí brloh https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510676/bmid_vlci-brloh-KFT-510676.jpg 4 6 2

Vlčí brloh série

Kúpele, víno a zmyselnosť roztáčajú koleso osudu rýchlejšie. Amara bola milované dieťa svojich rodičov, otcova smrť však uvrhla celú rodinu do biedy a spečatila Amarin osud. Matka ju predala do neslávne známeho vykričaného domu v Pompejach, kde skončila ako otrokyňa. Jej pánom sa stáva človek, ktorého z duše nenávidí. Hoci je vzdelaná, inteligentná a vynaliezavá, vo Vlčom brlohu sa od nej očakáva len to, aby vo všetkom vyhovela zákazníkom. Ona sa však nechce dať zlomiť. So svojimi sestrami, vlčicami z Brlohu, sa navzájom podporujú a zdieľajú medzi sebou svoje radosti, strasti či sny. Ulice Pompejí pulzujú životom plným nekonečného množstva príležitostí a Amara zisťuje, že aj ten najposlednejší otrok môže zmeniť svoj osud. V starovekom meste má však všetko stanovenú svoju cenu. A Amara netuší, koľko zaplatí za svoju slobodu. Dej románu Vlčí brloh sa odohráva v pompejskom lupanáriu a ponúka možnosť priblížiť sa životu žien, ktoré dlhé stáročia zostávali v tieni nezáujmu a zabudnutia.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Wolf Den , 2021

Lexie321
11.10.2023 3 z 5

Dizajn knihy je nádherný a dej znie naozaj zaujímavo. Bohužiaľ mňa pri čítaní ma kniha až tak veľmi nezaujala a osobne mi prišiel príbeh trocha chaoticky.

Matri
22.09.2023 4 z 5

"Dokonca aj otroci sú vlastníkmi svojho šťastia. Pocity sú to jediné, čo nám skutočne patrí."

Opäť som trošku vystúpila zo svojej komfortnej zóny a pustila sa do tohto silne historického románu z obdobia roku cca 75 nl. tesne pred zánikom Pompeji.
Príbeh vo mne zanechal silnú stopu a zmes pocitov - súcit, znechutenie, smútok ale aj nekonečný obdiv. Je to tak silný príbeh, že naň budem myslieť asi ešte dlho. Sama neviem čo očakávať od ďalších dielov tejto trilógie a úprimne sa toho aj bojím. Som asi rojko, lebo depresívne, smutné a vážne témy na mňa pôsobia naozaj silno :((
Osud prostitútky Amary a jej priateliek a spolutrpiteliek je naozaj smutný, a to najmä v jeho reálnosti... žiadne ružové okuliare! Amara túži po slobode, alebo sa aspoň vymaniť z područia jej majiteľa Felixa a práce vo Vlčom Brlohu. Robila a skúšala naozaj kadečo, aby sa jej to podarilo. Určite by ma zaujímali osudy všetkých dievčat z Brlohu a naozaj neviem čo očakávať od pokračovania.
Knihu určite odporúčam! Čítala sa skvelo!