Kniha psychologie

Kniha psychologie vychází jako druhá ze série přehledových oborových publikací, určených pro nejširší veřejnost od úplných začátečníků až po pokročilé studenty a odborníky. Srozumitelně vysvětluje všechny velké myšlenky tohoto fascinujícího oboru společenských věd. Provází nás vývojem psychologie od počátků až do současné doby a v chronologickém řazení seznamuje s nejvýznačnějšími psychology a jejich teoriemi. Knihu doplňují diagramy, které krok za krokem zpřehledňují složité teorie, klasická rčení, jež činí psychologii snáze zapamatovatelnou, a vtipné ilustrace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202488/big_velke-ideje-kniha-psychologie-d1u-202488.jpg 4.461

Velké ideje

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Universum (ČR)

The Psychology Book, 2011

Kniha Kniha psychologie

HloupýHonza
21.04.2021

Kniha nejde úplně do hloubky, ale předává nám a seznamuje nás chronologicky s nejdůležitějšími milníky v tomto oboru a popisuje různé metody, jenž se časem v psychologii objevily a s tím i důležitá díla osobností, jenž se na tomto oboru podílely. Kniha má navíc pěknou grafiku, díky které se vše hezky čte a je to lehce zapamatovatelné. Pro začátečníky jako dělané.

Jitty82
21.04.2020

Jaká je naše osobnost? Jak se rozhodujeme? Jsou vztahy v dětství formovány? Otázky, jako jsou tyto se nás týkají a tvoří výchozí bod pro psychologický výzkum. Kniha psychologie vzrušujícím, moderním a snadno srozumitelným způsobem vysvětluje více než 100 důležitých psychologických teorií a konceptů, které pomáhají pochopit naše zkušenosti a chování ve světě a chování našich ostatních lidí. Portréty důležitých psychologů a biografií poskytují komplexní informace o životě a jejich hlavních dílech. Každá teorie je navíc umístěna do historického kontextu prostřednictvím jasných křížových odkazů a přiřazena speciálnímu přístupu. To vytváří vzrušující úvod do psychologie a jejích různých specializovaných oblastí. Osobně se mi obzvlášť líbí kapitola o psychoterapii. Tuto knihu doporučuji bez váhání každému, kdo se zajímá o toto téma.

Ivet1990
29.01.2020

Za mě tato kniha psychologie je úžasná. V knize se mi líbilo, že informace se pomalu nabalují, čímž to není najednou moc informací a proto se to lépe vstřebává. Je to od počátků a raných začátků psychologie až po podobu jak jí známe dnes.

eliska2126
01.04.2019

Nejlepší knížka o psychologii, co jsem kdy viděla!
Celkově tyhle knížky od Universa miluju a určitě mám v plánu rozšířit sbírku (minimálně o sociologii a astronomii). Je to skvěle utříděné, vcelku jednoduše vysvětlené a jsou k tomu přiloženy krásné ilustrace!
Podává skvělý základ psychologii a co se týče grafického zpracování, i tam si myslím, že má co nabídnout.

BlueTer
29.01.2019

Kniha je grafiky naprosto úžasná :) má různé barvy, schémata, obrázky, takže se v ní dá jednoduše hledat. Nezasahuje úplně do hloubky, ale spíše představu nejdůležitější milníky v psychologii a snaží se je podat jednoduše.

JP
23.10.2018

Encyklopedické výseky nejzásadnějších kroků v oblasti psychologie 20. století, fungování lidské mysli i člověka jako takového (spousta malých drobných detailů o tom, jak se k čemu dospělo a jak co funguje). Vadila mi snad jen ta veliká encyklopedická zkratkovitost, uvítal bych možná radši, kdyby se kniha nesnažila pohltit a obsáhnout všechny a všechno a raději se zaměřila na kvalita/kvantita podrobnější výklad a detailnější text, menšího počtu psychologů a jejich děl (i tak tam na konci nacpali kolik stránek lidí, co se jim tam nevlezli, ale stejně tam o nich něco museli napresovat, jako když se vám zasekává elektrospotřebič a vy víte, že už je na odchodu, ale stejně ještě chce, aby do-fungoval a splnil, k čemu je určen). Takhle je to spíš brána, pokud vás určitá věc zaujme, tak kde hledat a studovat ji hlouběji. Knihu jsem si objednával, když jsem byl ještě na Islandu, víc než tři roky zpátky... a dočetl ji až dnes.

nemer
06.10.2018

Hezký křídový papír i členění, ale obsahově horší - mnoho nepřesností a chyb. Pro povrchní orientaci použitelná.

Natyna3
26.12.2017

Dobrá kniha základů psychologie. Krásně graficky zpracovaná, dá se v ní dobře orientovat. Moc mě bavila.