Kniha psychologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha psychologie vychází jako druhá ze série přehledových oborových publikací, určených pro nejširší veřejnost od úplných začátečníků až po pokročilé studenty a odborníky. Srozumitelně vysvětluje všechny velké myšlenky tohoto fascinujícího oboru společenských věd. Provází nás vývojem psychologie od počátků až do současné doby a v chronologickém řazení seznamuje s nejvýznačnějšími psychology a jejich teoriemi. Knihu doplňují diagramy, které krok za krokem zpřehledňují složité teorie, klasická rčení, jež činí psychologii snáze zapamatovatelnou, a vtipné ilustrace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202488/velke-ideje-kniha-psychologie-d1u-202488.jpg 4.356
Série

Velké ideje

Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Universum (ČR)
Orig. název

The Psychology Book, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Kniha psychologie

Přidat komentář
Jitty82
21.04.2020

Jaká je naše osobnost? Jak se rozhodujeme? Jsou vztahy v dětství formovány? Otázky, jako jsou tyto se nás týkají a tvoří výchozí bod pro psychologický výzkum. Kniha psychologie vzrušujícím, moderním a snadno srozumitelným způsobem vysvětluje více než 100 důležitých psychologických teorií a konceptů, které pomáhají pochopit naše zkušenosti a chování ve světě a chování našich ostatních lidí. Portréty důležitých psychologů a biografií poskytují komplexní informace o životě a jejich hlavních dílech. Každá teorie je navíc umístěna do historického kontextu prostřednictvím jasných křížových odkazů a přiřazena speciálnímu přístupu. To vytváří vzrušující úvod do psychologie a jejích různých specializovaných oblastí. Osobně se mi obzvlášť líbí kapitola o psychoterapii. Tuto knihu doporučuji bez váhání každému, kdo se zajímá o toto téma.

Ivet1990
29.01.2020

Za mě tato kniha psychologie je úžasná. V knize se mi líbilo, že informace se pomalu nabalují, čímž to není najednou moc informací a proto se to lépe vstřebává. Je to od počátků a raných začátků psychologie až po podobu jak jí známe dnes.


eliska2126
01.04.2019

Nejlepší knížka o psychologii, co jsem kdy viděla!
Celkově tyhle knížky od Universa miluju a určitě mám v plánu rozšířit sbírku (minimálně o sociologii a astronomii). Je to skvěle utříděné, vcelku jednoduše vysvětlené a jsou k tomu přiloženy krásné ilustrace!
Podává skvělý základ psychologii a co se týče grafického zpracování, i tam si myslím, že má co nabídnout.

BlueTer
29.01.2019

Kniha je grafiky naprosto úžasná :) má různé barvy, schémata, obrázky, takže se v ní dá jednoduše hledat. Nezasahuje úplně do hloubky, ale spíše představu nejdůležitější milníky v psychologii a snaží se je podat jednoduše.

JP
23.10.2018

Encyklopedické výseky nejzásadnějších kroků v oblasti psychologie 20. století, fungování lidské mysli i člověka jako takového (spousta malých drobných detailů o tom, jak se k čemu dospělo a jak co funguje). Vadila mi snad jen ta veliká encyklopedická zkratkovitost, uvítal bych možná radši, kdyby se kniha nesnažila pohltit a obsáhnout všechny a všechno a raději se zaměřila na kvalita/kvantita podrobnější výklad a detailnější text, menšího počtu psychologů a jejich děl (i tak tam na konci nacpali kolik stránek lidí, co se jim tam nevlezli, ale stejně tam o nich něco museli napresovat, jako když se vám zasekává elektrospotřebič a vy víte, že už je na odchodu, ale stejně ještě chce, aby do-fungoval a splnil, k čemu je určen). Takhle je to spíš brána, pokud vás určitá věc zaujme, tak kde hledat a studovat ji hlouběji. Knihu jsem si objednával, když jsem byl ještě na Islandu, víc než tři roky zpátky... a dočetl ji až dnes.

nemer
06.10.2018

Hezký křídový papír i členění, ale obsahově horší - mnoho nepřesností a chyb. Pro povrchní orientaci použitelná.

Natyna3
26.12.2017

Dobrá kniha základů psychologie. Krásně graficky zpracovaná, dá se v ní dobře orientovat. Moc mě bavila.

Guepp
29.03.2017

Jednoduse podana, vsechny informace perfektne zasazeny do kontextu. Ma krasnou grafiku a je moc prijemna. Najdete v ni hlavni osobnosti psychologie a jejich praci. Urcite doporucuji vsem, co si chteji v psychologii udelat jasno, zde mate super zaklad! :)

1