Velká kniha pohádek o zvířatech: Pohádky, bajky a legendy

Velká kniha pohádek o zvířatech: Pohádky, bajky a legendy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442975/bmid_velka-kniha-pohadek-o-zviratech-eEo-442975.jpg 4 8 3

Na stránkách knihy pohádek, které skvěle převyprávěla anglická spisovatelka Angela McAllister a ilustrovala výtvarnice, která si říká Aitch, ožívají malí, velcí, chlupatí i okřídlení tvorové. A někteří z nich dokonce neobývají moře ani souš, nýbrž jen lidskou představivost. Kniha přináší padesát nadčasových příběhů ze všech koutů světa. Jsou mezi nimi nejen oblíbené pohádky O třech prasátkách, O ošklivém káčátku či O medvědím princi, ale také i docela neznámé příběhy z těch nejvzdálenějších zemí a ostrovů. Díky australským bajkám například zjistíte, Jak přišla klokanice ke své kapse či Proč medúza nemá kosti. Doporučujeme číst v jakoukoli denní i noční dobu.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Slovart (ČR)

A World Full of Animal Stories , 2017

tuommo
05.04.2022 5 z 5

Tahle sbírka pohádek se moc povedla. Beru ji jako návrat ke kořenům. Některé pohádky jsou tu pohádkově brutální, žádné slinty kolem, a tak to má být! Kniha je též bohatá na moc fajn ilustrace. Dětem se příběhy líbily, rodič si to také užil... Dobrý kauf, místo v naší knihovně má zajištěné.

Selket
10.09.2021 4 z 5

Velice mile zpracované známe i méně známé (alespoň v našich končinách) pohádky a příběhy, kde hraje nějaké zvíře menší, či větší roli. Klidně je možné číst i úplně malým dětem (dvouletým).

bookcase
18.08.2020 5 z 5

Nádherná knížka plná pohádek a bajek o zvířatech. Počtou si děti i dospělí. A ty ilustrace, radost pohledět.

Kniha Velká kniha pohádek o zvířatech: Pohádky, bajky a legendy je v