V plamenech

V plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150329/bmid_v-plamenech-2GY-150329.jpg 4 314 98

Ve škole vypukl ničivý požár. Uprostřed ničivý plamenů zůstanou i děti Grace, sedmnáctiletá Jenny a osmiletý Adam. Grace, která je shodou okolností zrovna poblíž školy, v tu chvíli myslí jen na jediné – musí své děti zachránit. Za každou cenu... Zatímco Grace i Jenny leží v bezvědomí v nemocnici, jejich duše se oddělují od poraněných tělesných schránek a vidí, co ostatní vidět nemohou. Byl požár jen nehoda, anebo ho někdo založil úmyslně? Kdo by to udělal? A proč? S každou odpovědí se však vynořuje jen stále více a otázek… Grace musí odhalit totožnost pachatele a ochránit před ním svoje děti, protože indicií, které naznačují, že se jim žhář pokusí znovu ublížit, je až podezřele mnoho. Aby se jí to podařilo, musí dokázat nemožné – překročit hranice fyzických slova a pokusit se o zázrak. Psychologický thrilleru s prvky detektivního románu od britské autory Rosamund Luptonové, jejíž prvotina Sestra se stala bestsellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepší prozaický debut. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Afterwards , 2011

Lucie51
09.09.2016 5 z 5

První kniha Rosamund Lupton, kterou jsem četla snad jen pár dní po jejím vydání, objednávala jsem jí v předprodeji, byla jsem nadšena její krásnou obálkou. Děj knihy je velmi smutný, je o vztahu matky ke svým dětem, zejména tedy k dceři. Mě, jakožto matky malé holčičky, se kniha hluboce dotkla, nedokážu si představit ocitnout se v situaci hlavní hrdinky, Grace. Kniha začíná tím, že se matka snaží zachránit své děti z plamenů, které je pohltily ve škole, ve které se zrovna nacházely. Většina děje se poté odehrává v nemocničním prostředí. Kniha se mi moc líbila a určitě se k ní v budoucnu znovu vrátím, i když se upřímně příliš neztotožňuji s jejím koncem. ★★★★★

Jessie_K
22.08.2016 3 z 5

Knihu bych zařadila asi hned vedle Dívky ve vlaku, možná ale jen proto, že jsem je četla hned po sobě, kdo ví. Příběh je místy dojemný, zvláště pro nás čtenářky - matky, ale zase né tak moc přesvědčivě, aby mě chytl za srdce. Vzpomínky vypravěčky mě tady absolutně nebavily, což mě samotnou překvapilo, protože nápad celého stylu vyprávění je dobrý. Závěr byl pro mě předvídatelný asi od půlky knížky, rozuzlení případu mě však mile překvapilo až těsně před koncem.

Ennie
04.08.2016 4 z 5

Ze začátku mi neseděl styl psaní autorky - děj je vyprávěn z úhlu manželky svému manželovi, ale po pár stránkách jsem si na to zvykla a četlo se to jedna báseň. A však děj se rozjížděl velmi pomalu. Jsem ráda, že i tak jsem pokračovala ve čtení. Ještě než jsem došla do půlky, tak mě čtení docela chytlo a rozuzlení příběhu bylo neskutečně napínavé. Sestra se mi ale svým dějem líbila o něco více.

Christienne
12.07.2016 3 z 5

Posledních 20 stran jsem nedočetla... kniha průměr, od autorky jsem četla už knihu Sestra a ta mi připadala mnohem lepší...

Agatha84
07.07.2016 4 z 5

Nápad super, zpočátku mě příběh dojímal, ale pak se to celé nějak pokazilo. Konec se mi zdál vcelku předvídatelný.

adelinka
06.07.2016 5 z 5

sci-fi a fantasy??? tak prečo to neskončilo tak ako som ja chcela...... pre mňa moc smutné ale aj pekné, dojímavé.....veľmi zaujímavé čítanie - ja som knihu doslovne hltala....

Acquenta
12.04.2016 5 z 5

Docela koukám na negativní komentáře. Mě se to moc líbilo. Některé kapitoly dojímaly k slzám, četly se opravdu těžce. Vyprávění ,, ducha " bylo zajímavé, opravdu dobrý nápad.

justify
30.03.2016

Děj je sice zajímavý ale kniha je tak divně napsaná, že se jí nemůžu prokousat, Jsem už na 230 stránce a styl psaní je pro mě tak těžký, že každý den přečtu sotva 5 stran. Sice mě zajímá, jak to dopadne ale obávám se, že právě díky stylu psaní kde mi vadí dlouhé popisy vzpomínek a míst kde se postavy vyskytují, knihu bohužel odložím. Čtu jí už víc jak měsíc a konce se nemohu nějak dobrat. Takže za mě děj dobrý ale styl psaní špatný. Mám půjčenou ještě jednu knihu od autorky a asi kvůli stylu psaní vrátím i druhou knihu do knihovny nepřečtenou. Je to ale škoda, mohl to být velmi zajímavý příběh.

lalaserka
20.03.2016 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se do čtení pustila, tato kniha je lepší než předchozí. Dostala mě láska, kterou matka dala své dceři. Byla ochotná zříct se svého života aby mohla žít její dcera, to je podle mě krásné.

edisek83
18.11.2015 5 z 5

Velmi silný příběh, dlouho jsem tak dobrou knihu nečetla...Na konci jsem si i pobrečela :-)

Allynie
07.09.2015 4 z 5

Pěkná kniha to je, to jo. Zajímavé téma, pěkně napsané, místy napínavé, dějové zvraty, ale vykrýt tím 480 stran ? Stačilo by na to 200, proto jen 4 hvězdy :-) každopádně ale stojí za přečtení, čte se lehce.

HŠ
07.09.2015 3 z 5

Námět dobrý, ale nesedl mi styl psaní, občas jsem tápala, koho hlavní hrdinka oslovuje. Na mě moc zdlouhavé, některé pasáže zbytečné.

Bar16
31.08.2015 5 z 5

Nemám slov. Kniha mě naprosto dostala. Po celou dobu, co jsem ji četla, jsem měla pocit úzkosti - a na konci jsem měla slzy na krajíčku. Tato autorka je opravdu skvělá - i její Sestra byla úžasná. Jednoduše - doporučuji.

ritz
24.08.2015 5 z 5

Kniha mě fakt zaujala, zajímavé téma, zajímavé zpracování, nikdy jsem nic podobného nečetla. Na konci jsem brečela jak "želva". Za mě 5 hvězdiček, musela jsem číst až hluboko přes půlnoc, abych se dozvěděla, jak to dopadne.

alexis818
23.08.2015 4 z 5

Nesporně zajímavé téma,kdy duše opouští tělo.To mě opravdu zaujalo.Příběh hezký i napínavý,jen malá výtka,příliš zdlouhavé,proto jen čtyři hvězdičky.Jinak doporučuji k přečtení.

asam
19.07.2015 5 z 5

Citlivě zpracované téma rodinného neštěstí Trochu neobvyklý, ale o to zajímavější pohled na to co se děje kolem, jak probíhá vyšetřování /matka vystoupít ze svého poničeného těla a komentuje dění kolem / A konečné rozhodnutí !!! - i slzu jsem uronila
Snad žánr bych spíše volila jako psychologický román, než sci-fi.

tisha8409
30.06.2015 odpad!

O opouštění těla vím z různých výpovědí, které mne tedy zajímají více, než sepsaný příběh, který se mnoho desítek stran podivně proplétá.
Ano, hořelo, jsou dvě zraněné, ale možnost záměrných ataků mne jaksi nezajímají.
Je to pro mne prázdný námět.
Navíc nechápu, proč je na přebalu umístěna fotka, kde autorka vypadá jako dvacetiletá slečna, když jí není.
Nejsem mateřský typ, takže mne ty vztahové linie nezajímaly.
Nezaujalo.

šipek
21.05.2015 4 z 5

Tak začátek pro mě hrozný nemohl jsem se vůbec začíst a ztotožnit se se stylem psaní. Úplně jsem se v něm ztrácel, dokonce jsem chtěl knihu odložit. Po přečtení jsem moc rád že jsem toto neudělal. Kniha ve mě zanechala úžasný dojem.

carolinesbook
02.05.2015 4 z 5

Tato kniha mne zaujala opravdu pevnym spojenim matky s dcerou. Jelikoz me vzdycky zajimalo, co se deje s nami po smrti ci v bezvedomi, do knihy jsem se skutecne zacetla. Nekoho naopak toto od cteni muze odradit. Kniha nam zobrazuje dva typy vztahu matka x dcera, kdy obe matky se pro dceray obetuji, ale postoj dcer je v kazdem pripade naprosto rozdilny. Doporucuji si precist, velice napinava a zaroven krasna kniha.

Mozkovna
03.04.2015 4 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli mám dát čtyři nebo pět hvězdiček. Nakonec zvítězily čtyři, a to z následujícího důvodu: Nepopírám, že je kniha úžasná. Je v ní tolik emocí a lásky, až mě to dělá šťastnou. Příběh to má, zločin krutý a hezky rozvinutý, celé je to promyšlené a opravdu pěkně napsané, ale... no... nevím jak to napsat. Chvílemi mi to prostě přišlo trochu nudné :/ Neberte to nijak zle, opravdu jsem si to užívala a hrozně jsem se toužila dozvědět, proč ta škola vlastně vzplanula. To s opuštěním těla mi přišlo jako dobrý nápad a není sporu, že styl psaní má autorka originální. Ale prostě je tam vždy někde to malé "ale" a když jich je víc, už to na 5/5 zkrátka není. Grhh ta knížka se mi zdá tak něžná a citlivá, že se bojím jí nějak výrazně kritizovat :( Určitě bych ji doporučila přečíst, ale na mě to bylo malinko zdlouhavé.