Uzly a kříže / Hra na schovávanou / Zuby nehty

od:

Uzly a kříže / Hra na schovávanou / Zuby nehty

V hlavní roli inspektor Rebus UZLY A KŘÍŽE Pod rouškou tmy mění vlídný a starobylý Edinburgh svou tvář: v jeho ulicích řádí masový vrah dospívajích dívek. Ne zrovna vzorový policista seržant Rebus je mu neomylně v patách. Zděsí se, když zjistí, že k němu patrně má i jiný než jen služební vztah? HRA NA SCHOVÁVANOU Kdo má na svědomí smrt mladého narkomana maskovanou jako běžné předávkování, jenž byl však nalezen ukřižovaný a obklopen svícemi a pentagramem? Inspektora Rebuse vedou stopy do vyšších společenských vrstev. Nahlíží za ctihodně se tvářící fasády edinburských domů a místo tváří spořádaných občanů tam nachází vražednou vlčí smečku… ZUBY NEHTY Protože první mrtvola byla nalezena ve Wolf Street, Vlčí ulici, a protože na břiše každé zavražděné oběti jsou otisky zubů, nazval tisk nového násilníka Vlkodlak. Rebus byl povolán do Londýna jako expert na vyšetřování masových vražd. Šílený maniak má na svědomí krvavé, hnusné vraždy už několika žen, řádí dál, zdá se nepolapitelný a jeho příští obětí má být Rebusova nová kolegyně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63424/uzly-a-krize-hra-na-schovavanou-zub-RUK-63424.jpg 425
Série:

Inspektor Rebus

Originální název:

Knots and Crosses, Hide and Seek, Tooth and Nail (1987)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
hana4834
24.01.2017

Napínavá kniha nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Lotris
19.11.2016

Napínavá detektivka, dobře napsaná a čtivá.
Děj se odhrává v Edinbughu, který je tajemný a krásný i ve skutečnosti.

Merlinit
26.04.2015

Parádní detektivka! Hlavní hrdina s temnou minulostí a neuspořádaným osobním životem, tak trochu neřízená střela, pachatelé odpudiví jedna radost, dobře vykreslená atmosféra.

TomasV.
29.01.2014

Co napsat? První knika (Uzly a kříže) mne moc nenadchla, ale třeba to bylo tím, že tady byl Rebus pouhý detektiv seržant. Naštěstí nakonec vraha dopadl, byl povýšen na inspektora a hned to bylo lepší :-) Ve Hře je to už klasický inspektor Rebus - zarputilý, usilovně sledující stopy, které ho nakonec vždy dovedou k pachateli. Navíc má dost neurovnaný osobní život, což je u moderních detektivů už asi podmínka... Zápletky jsou docela komplikované, děj napínavý, prostředí atraktivní (skotský Edinburgh, v poslední knize si pak Rebus zajede do Londýna). Zuby nehty mi přišly nejlepší - děj skvěle gradoval a konec byl opravdu napínavý. Jen jsem úplně nepochopil, jak Rebus nakonec přišel na pachatele, zdálo se mi, že trochu střílel naslepo - ale vyšlo mu to!

Pepek24
29.08.2013

Za mně super detektivky, neústupný, občas zabedněný inspektor John Rebus. Spokojenost

čef
03.07.2012

Britské detektivky jsou vždy super - správně zamotaný děj, napínavý závěr a spravedlivý detektiv. Inspektor Rebus je z rodu zachmuřených skotských detektivů typu televizního Taggarta. Za odhalením pravdy jde jako buldok, bez ohledu na následky. Prostě poctivě napsaná detektivka, která potěší. A v této knize máte tři v jednom!


Štítky

detektivky 3x

Autor a jeho další knihy

Ian Rankin

Ian Rankin
britská, 1960

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených31x
v Doporučených1x
v Knihotéce23x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit1x