Utrpení neviňátek

Utrpení neviňátek https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83504/bmid_utrpeni-nevinatek-8dn-83504.jpg 4 175 40

V městečku Port Arbello jako by se zastavil čas. Jako by se zastavil přesně před sto lety, kdy zdejší temný les prořízl smrtelný výkřik dítěte, který však nezaslechl nikdo z místních, pouze jeho otec. A ten zoufalému děvčátku nepomohl, protože jeho utrpení sám způsobil. V zájmu zachování rodinné cti zvolil pachatel dobrovolnou smrt a hrůzný zločin zůstal nevysvětlen. O sto let později se ve starobylém sídle rodiny Conbergových začnou dít podivné věci. Malou Sarah potká neštěstí, po němž oněmí a musí začít chodit do školy pro duševně postižené. Ze dne na den přestane důvěřovat matce, začne se bát otce a zcela se upne k sestře Elizabeth. Ta jediná ji chápe, ta jediná ví, co potkalo malou sestru, ale mlčí. Sama totiž prochází podivnou proměnou, které nedokáže zabránit. Jako by ji cosi stále táhlo do lesa, který mají obě sestry zapovězený… V poklidném Port Arbellu se čas s trhnutím pohnul napřed. Ubírá se však stále stejnou cestou: už zase se v něm ztrácejí děti.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Domino

Suffer The Children , 1977

Kačenka 33
08.02.2015 4 z 5

napínavé čtení ale ten konec mě zklamal

Moco
01.02.2015 5 z 5

Knížka byla nepochybně zajímavá. Občas vás příběh může znechutit, ale vy jej přesto dočtete, protože jste napnutí, jak to dopadne.
Konec mi značně zvedl mandle, protože jsem čekala, že se dozvím věci, co jsem chtěla, ale bohužel.
Napínavá od začátku do konce!

Michaela91
26.01.2015 4 z 5

Knížka nebyla vůbec špatná, měla děj, který měl spád. Konec mě dost překvapil. Knížka dokázala udržet pozornost a měla celý čas určité napětí, které nepolevovalo.

Sorrow
17.01.2015 4 z 5

Tak musím se přiznat, že na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou. Byla v Tescu ve výprodeji za 70,- a tak jsem jí tam přece chudinku nemohla nechat a... Dobře jsem udělala! Ohrané téma - děti, rodinné legendy, strašidelné lesy, duchové, psychické poruchy, alkohol...ale v podání Saula to prostě funguje! Na rozdíl od většiny ostatních zde - mně se zdál konec fantastický - reálný. Na 5 hvězdiček to sice nestačí, ale se Saulem jsem tedy rozhodně ještě neskončila! :)

blanickaa1
02.01.2015 5 z 5

Dobrý :) Moje první od Johna Saula a už mám objednané další. Tohle je můj styl, nic přehnaného a přesto dokáže udržet v napětí. Jen bych trošku pozměnila ten konec, to je bída.

Kortexo
20.10.2014 4 z 5

Skvěle napsaná temná detektivka.Horor tady nenajdete.Děj ani konec románu není originální a znalce žánrů nemůže překvapit.Velkým pozitivem ale je, že román není vyprávěn z pohledů policisty, jak to bývá u všech ostatních.
Příjemná oddechovka na dovolenou...

Misha11
30.07.2014 5 z 5

Mnou druhá přečtená kniha od Saula, po Nemilovaných jsem si řekla, že si od tohoto autora prečtu i jinou knihu a do ruky mi přišlo právě Utrpení neviňátek. Saul mě zase dostal. Poutavý děj, od kterého se prostě nedá jen tak odejít, silný a celkem i uvěřitelný příběh protkaný rodinnou legendou, která vzbuzuje respekt u celé generace. V průběhu se ukazuje, že ne každý je tak nevinný, jak působí. A ten závěr? Správně horový, ale nečekaný. Aspoň to bylo napínavé až do samého konce.

Super čtivo na dovolenou.

kneslova
23.06.2014 4 z 5

Myslím, velmi dobrá kniha, tak za 4,5 hvězd. Výborné čtení na dovolenou.

sipkulka
16.05.2014 5 z 5

tahle knížka mě naprosto pohltila :) Chvílema jsem měla opravdu husí kůži a nadávala si proč to čtu když má chlap noční ale nějak jsem se nemohla odtrhnout a i když jsem čekala jinný konec tak 100% vím že jí v budoucnu vytáhnu a přečtu znovu :)

petka-2007
03.01.2014 5 z 5

Moje první setkání s tímto spisovatelem a musím říct - paráda! Kniha se výborně čte, psáno lehkou rukou. Příběh vás zcela pohltí a kniha se vám ani nechce odkládat.
Konec jsem čekala jiný (lépe řečeno - doufala jsem v jiný konec), ale i tak opravdu "vau"....

Nuny
12.08.2013 5 z 5

Utrpení neviňátek bylo první dílo od tohoto autora, které jsem četla. Musím říct, že na mě udělalo hluboký dojem. Vše je tak důkladně popsáno, až jsem občas byla součástí příběhu. Myslím, že mohu s potěšením konstatovat, že John Saul je vynikající spisovatel a mě uchvátil...

Kagya
19.05.2013 4 z 5

John píše skvělé knihy, i když u této knihy jsem očekávala trochu jiný konec. Ale jinak určitě palec nahoru :)

Maddison
20.02.2013 5 z 5

Kniha Utrpení neviňátek je velice zajímavý a napínavý příběh....určité části jsou až děsivé a měla jsem co dělat, abych se zbavila tzv. "husiny"...příběh mě tak silně vtáhnul do děje, že jsem knihu zhltla za dva dny :-)) Jediné, co mne vykolejilo, byl samotný konec příběhu...Člověk čeká, jako u většiny takových příběhů, že negativní postava bude dopadena a řádně potrestána a zde to dopadlo opravdu nečekaně a velice překvapivě..."Beth, Beth, Beth".........:-D :-D :-D

čef
08.12.2012 2 z 5

Horrory nejsou zrovna můj nejoblíbenější žánr. Ani tento mne k dalším asi nepřivede. Zase řádí holčičky, vyšpekulované psychické onemocnění, nemožně nízká pravděpodobnost dějů. Zde se autor navíc asi pokoušel o neotřelý závěr, ale vyznělo to jako nastavovaná kaše. Přiznám některá silnější místa v popisu manželských vztahů v narušené rodině, ale kamsi to na konci vyšumělo. Spisovatelská zručnost bohužel nic nezachránila. Saula si škrtám.

Pefka
24.09.2012 4 z 5

Prvních sto stránek bylo absolutně perfektních. Pak se ale napětí začalo nějak vytrácet. Závěr byl zklamáním.

bedkniha
14.07.2012 5 z 5

Dala jsem sice 5 *, protože byla kniha dobře napsaná,napínavá a v podstatě skvělá, ale konec mě zklamal. Jsem zvědavá na jiné knihy od tohoto autora, které mám připravené ke čtení.

bookcase
29.03.2012 5 z 5

Výborné!!! Horror jak má být. Bála jsem se na těch správných místech :)

klarkys
08.02.2012 3 z 5

Mě to teda trochu zklamalo...upoutávka na knihu byla neodolatelná, proto jsem pro knížku skoro běžela, ale čekala jsem víc.

horys
05.01.2012 5 z 5

Před 10 - ti lety jsem četl Temnotu, ale tato jeho prvotina je paráda.

Bathory
22.12.2011 5 z 5

Pěkná kniha, poutavý a neotřelý děj... Zatím jsem nic podobného nikdy nečetla. :)

vraždy tajemství kletba duchové a přízraky

John Saul
americká, 1942