Tutanchamon

Závěr trilogie o panovnících Nové egyptské říše je zasvěcený krátkému období panování mladého faraona Tutanchamona, který pod dohledem věrného Aje zasedl na trůn až po násilné smrti královny vdovy Nefertiti. Po předčasné Achnatonově smrti se vlády nad Egyptem zmocnila ovdovělá Nefertiti, která se netajila tím, že prince Tutanchamona nehodlá uznat jako následníka, a dokonce se snažila o jeho úkladnou vraždu. Po její smrti nastupuje princ na trůn v zemi rozvrácené předchozími náboženskými spory a musí se podrobit požadavkům kněží znovunastoleného boha Amona. Jako mladý a nerozvážný muž odmítá dobře míněné rady svého vychovatele Aje a starého věrného rádce potupně propustí ze svých služeb. Aje se ve faraonově zájmu vydává na vyčerpávající a nebezpečnou cestu do nitra pouště, aby se pokusil najít bájemi opředené slzy boha Re, jimiž by zajistil Egyptu přízeň rozhněvaného boha. Po dramatické pouti, kdy málem přijde o život, se roztržka mezi ním a faraonem urovná, mladému panovníkovi už ale zbývá jen krátký čas života a Aje proti všemu očekávání nastupuje po čase na uvolněný trůn....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79733/tutanchamon-79733.jpg 4.528

10.08.2020

Skvělé...vlastně parádní :)

ufounek17
14.07.2019

Parádní. Škoda , ze je jen trilogie. Uvítala bych více takových příběhů ze starověkého Egypta.

lábuska1
29.06.2017

I třetí díl mne nadchl-byl poutavý, hezky se četlo.Jen mne mrzelo, že o Anchesenamon bylo v knize tak málo napsáno.

jindrusa
28.12.2015

Důstojné zakončení celé trilogie!!!

braunerova
14.09.2015

Tenhle díl mi přišel ještě nudnější než díl první, větší část knihy jsem prolistoval. Podle mě se to s knihami jako je Dům snů (Pauline Gedge) nebo Bouře na Nilu (Gerald Messadié) nedá vůbec srovnávat.

oolinkaa
21.07.2013

Nádherný 3.díl.. Všechny jsou super, čte se samo! Doporučuji

nefertiti91
19.08.2012

prima čtení jako u předchouích dílů

faraoni Tutanchamon

Kniha Tutanchamon je v