Tulák po hvězdách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29477/tulak-po-hvezdach-pLa-29477.jpg 4.52249
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Labyrint
Orig. název

The Star Rover, 1915

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (376)

Kniha Tulák po hvězdách

Přidat komentář
lenkaBajza
24. března

Se zdejšími kladnými recenzemi se bohužel ztotožnit nemůžu. Vše mi začalo dávat smysl až ke konci, kdy jsem se dostala k "životopisu" autora - myslím, že geniálně zpracoval své zájmy a profese. A zpracovat je do toulek po hvězdách, pěkný nápad:) Líbilo se mi, jak hlavní hrdina oslovuje čtenáře, myslím, že to podněcuje ještě více se zamyslet nad tělesnou schránkou a duší.
Bohužel mě některé životy hlavního hrdiny nebavily, přeskočila jsem je.

Shui-Xian
13. března

Pro mě je, po několikerém čtení, Tulák po hvězdách už spíše o kontextu, než o příběhu a jeho odnožích. Ne že bych si neužila ta nekonečná dobrodružství a vášnivé zvraty, ale myslím, že stejně působivě vyjádřil London i to, co je přesahuje. Čtenářský dojem pak zůstává v podobném duchu, v jakém nakonec Standing sám své osudy prožíval: začaly se mu slévat do jednoho víru té nekonečné síly, která dává žít, milovat a donekonečna usilovat. Je to silné vyznění, ať už se vám myšlenka reinkarnace líbí, nebo ne: obsahuje hodně z toho, co je nám lidem navzájem společné a co vždycky zůstane v jádru našeho já, ať už si nás civilizace učesala jakkoliv.
Žasnu, jak nadčasový Tulák je a moc se těším, až ho jednou objeví (třeba) moje děti...

jan.votoupal
11. března

Opravdu čtivá kniha. Jen párkrát jsem narazil na něco, co se čte s takovou lehkostí. Samotný příběh byl zajímavý a myšlenky jakbysmet. Nicméně po každém návratu po jeho toulkách jsem začínal mít postupem doby pocit, že už to je poněkud repetitivní.

Macek1978
02. března

Je to legenda! Naprosto plnotučné čtení, žádná hluchá místa ani "vycpávky". Prostě nádherné čtení. Už ji čtu podruhé a zase mě okouzlila.

ViolettaCh.
23. února

Skvělá, čtivá kniha, popisující zkušenosti astrálního cestování, je obžalobou amerického vězeňského systému na počátku 20. století.

Feferka
19. února

Velmi poutavý román o vůli žít, síle myšlení a neotřesitelném duchu člověka, který žije, ať už jeho fyzické stránce způsobíme cokoliv.

"Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít."
"Všeobecně řečeno, v podstatě kterákoli žena má kouzlo pro kteréhokoli muže. Stane-li se z něho kouzlo zvláštní, říkáme mu láska."

hurikan123
12. února

tak TOHLE bylo něco, tolik minulých životů, dopodrobna vyprávěných! kladen důraz na kruté vězení, ve kterém se děj odehrával. vlastně nikde jinde se neodehrával.. kromě vzpomínání na minulé životy, ve kterém se vypravíme na divoký západ do francie, koreji nebo dokonce do jeruzaléma v době Ježíše.
(malý spoiler)
jediné nad čím jsem se pozastavil, byla úvaha o minulosti lidstva, kterou prožil, ve které často zmiňoval ženu.
"Neboť žena je krásná - pro muže. Je sladká jeho jazyku a voní jeho chřípí. Je oheň v jeho krvi a třesk polnic, její je jeho uším nad všechnu hudbu..."

a co homosexuálové..?

zazvorek
02. února

Pevně doufám, že až to bude potřeba, vzpomenu si na to, že tělo je schránka, co umírá, ale duch je život a trvá. Že se tím dokážu uchlácholit do stejného pokojného klidu jako Darell Standing čekající na oprátku. Že namísto paniky a ochromujícího strachu z konce budu moct říct: "Čím budu, až budu zase žít? To bych ráda věděla."

1 ...