Titanic

Titanic https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33397/bmid_titanic-uRg-33397.jpg 5 188 49

Autor na základě zpracování převážně zahraničních materiálů líčí tragédii nejslavějšího parníku světa. Titanic byl největší lodí světa své doby, měl to být triumf lidského génia a průmyslového věku. Byl též výrazem soupeření transoceánských společností, které se předháněly ve svých nabídkách. Loď dlouhá téměř 260 metrů měla pojmout až tři tisíce pasažerů, bylo to něco dosud nevídaného. 10. dubna 1912 vyplul ze Southamptonu na pravidelné lince do New Yorku, aby se představil v plné kráse všem lidem i mořským vlnám. Nikdo s nadšených a řádně hrdých pasažérů a členů posádky netušil, že je to také jeho poslední plavba. Co se odehrávalo na palubě, v podpalubích, na kapitánském můstku během oněch osudových chvil? V mrazivé noci ze 14. na 15. dubna 1912 se jižně od ostrova Nový Founland potopil po srážce s plovoucím ledovcem obrovitý Titanic, největší a nejluxusnější parník té doby, a při této katastrofě zahynulo patnáct set cestujících a členů posádky. Zájem o osud nešťastného parníku však přetrvává až do našich dnů a doznal výrazného oživení, když se v roce 1985 americko-francouzskému týmu výzkumníků podařilo v hloubce 4 000 metrů pod mořem najít jeho vrak. Jako bychom si byli vědomi, že i my máme své Titaniky a i nám hrozí nebezpečí, že podlehneme pocitu přehnané sebejistoty, přehlédneme rizika – a zaplatíme za to tvrdou cenu.... celý text

Rade
11.02.2015 5 z 5

Asi nejlepší knížka o Titaniku.

Ivan F
26.09.2013 4 z 5

Vzhľadom na dobu a krajinu vydania nadpriemerné dielo, ktoré však s odstupom času stráca na aktuálnosti kvôli novoobjaveným faktom. Teda aspoň vydanie z roku 1989, ktoré som čítal. Či v mladších vydaniach došlo ku korekciám a doplnkom, neviem. Na každý pád, je to napísané mimoriadne pútavo a tým pádom sa to, takrečeno, samo číta.

Patt
10.09.2013 5 z 5

Napsáno velice čtivě, ba i napínavě, místi sem se těžko odtrhávala. Velkým plusem je nezaujatý pohled na průběh poslední plavby a její pozdější vyšetřování. Dobře zpracováno, i když úplnou pravdu se nikdy nedozvíme.

JiříŠkorpík
27.08.2013 5 z 5

Četl jsem ji v šesté nebo sedmé třídě pod lavicí, sebral mi ji učitel, aby si ji taky mohl přečíst nakonec jsme o tom spolu diskutovali. Kniha vyšla krátce poté co byl objeven vrak Titanicu, ještě před pompézními dokumentárními pořady a hranými filmy. V knize se čtenář dozví o Titanicu a jeho potopení prakticky vše dostupné. Samotná zkáza je podrobně propracována včetně osudů osob.

nemharap
05.05.2013 5 z 5

Velice čtivá kniha, která člověka pohltí tak, že by jí chtěl přečíst na jeden zátah.

Tinuse
07.03.2013 5 z 5

Pro ty, které zajímá Titanic, vyloženě minuta po minutě, od prvního šroubku na lodi až poslední bouchnutí kladívkem u soudu, je to ta pravá kniha. Je psaná opravdu velmi velmi zajímavě, všechna fakta a všechny situace jsou skvěle synchronizované a tím se čtenář od knihy nemůže v podstatě odtrhnout. Alespoň já nemohla.

TessDragon
29.09.2012 5 z 5

Knížka, která obsahuje spoustu zajímavostí a faktů o Titanicu. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem nevěděla, a díky ní jsem ted v oblasti mého milovaného Titanicu bohatší.

pohji
26.01.2011

Je to krásná kniha nemám co dodat.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Spousta faktů a množství fotografií, nás provedou krátkým životem nepotopitelné lodi.