Tisíce planoucích sluncí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127075/tisice-planoucich-slunci-127075.jpg 4.71363
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Leda
Orig. název:

A Thousand Splendid Suns (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (267)

Kniha Tisíce planoucích sluncí

Přidat komentář
pestas
23. června

Ke knize jsem se dostala diky vyzve jinak bych po ni asi nesahla, ale rozhodne nelituju. Kniha se dobre cetla, clovek se az zdrahal uverit, ze se neco takoveho delo a nejspis stale deje. Misty mi bylo do place, misty jsem dekovala, ze ziju tak, jak ziju.

Raghnaid
14. června

Tahle kniha mě pohltila. Pocit, že se něco takového ještě nedávno dělo a možná děje do teď...
Výborně se četla, až je mi líto, že jsem ji zhltla tak rychle. Líčí pohnuté osudy dvou afgánských žen, které byly nuceny vdát se za muže, jenž by mohl být jejich otcem. U knih zásadně nebrečím, ale u této jsem měla silné nutkání učinit výjimku.

........................................................

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2019: KNIHA OD ASIJSKÉHO AUTORA

NathalieVerdun
08. června

Skvelá kniha - čtivá, no ťažké životné osudy, napínavá, drsná, smutná, ale v celom tom vojnovom pekle i mužskej tyranii sa nájde priestor aj pre lásku.

MikyMrky
31. května

Kdyby nebylo kladných recenzí, vůbec by mě nenapadlo po této knize sáhnout, nezaujal mě přebal ani téma. Všem díky za dobré recenze, jsem moc ráda, že jste mě navedli. Kniha je super poznání o politické historii Afganistánu, do kterého je zasazen velmi silný příběh. Ten je na tom samozřejmě ten důležitější. Kniha mě bavila hned od prvního slova, chvilku jsem tápala při přeskočení jedné postavy do druhé, ale po prolnutí obou postav jsem četla a hltala.

Cher
21. května

Krásný příběh, i když smutný a tragický.

gigi77
14. května

Román je tragický, velmi dojemný a poměrně dobře čtivý. Za to dávám 4 hvězdy, na 5 mi tam něco chybělo.
Afghánistán je z dlouhodobého hlediska oříšek, který je nám opakovaně představován médii jako hrozba. Román navíc vystihuje i druhou stranu mince a odhaluje kdejakou skrytou třetí. Kniha v člověku rozžhaví spoustu myšlenek a názorů, ale ty si nechám pro sebe.

zdenaR
26. dubna

Čtivá kniha - silný a smutný příběh - o to smutnější, že tyto věci se prostě stále ještě někde dějí. Při čtení jsem si říkala, jak je dobře, že žiji v civilizované zemi a že toto přece nechceme mít v Evropě.....

Lka
24. dubna

Ze začátku kniha nebyla až tak poutavá, vadilo mi hodně cizích slov a hodně politického vyprávění, které až tolik nemusím. Ale od půlky knížky jsem se nemohla odtrhnout. Klobouk dolů před těmito ženami, co vše musí vytrpět. Je to velmi silný a dojemný příběh.