Samotář

Samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25158/samotar-25158.jpg 4 27 4

Sackettovi série

Krásna, ale zlá Laura Sackettová - Prittsová, poslala Viléma Tella Sacketta do divokých hor na apačské území pod záminkou, že Indiáni unesli jejího a Orrinova syna. Tell však nejel sám. Připojil se k němu John J. Battles, Španěl Murphy a míšenec Tampico. Každý z nich měl trochu jiné důvody, ale všechny ponáněla především touha vyzkoušet svou rychlost v zacházení se zbraní a změřit sví síly s nepřáteli, kteří dovedou ucítit bělocha na celou míli, vrhnout se na něj a v jízdě mu vystřelit oči - s Apači. Byl to podnik, do nějž by se pustilo jen málo mužů, a ještě méně jich mohlo doufat, že se vrátí živí.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Talpress

The Lonely man , 1991

Sitting-Bull
30.12.2023 5 z 5

Vilém Tell, Apači, nebezpečí a úklady o život, spousta bojů s padouchy, honičky s indiány a trocha toho zlata... Co víc si přát od ságy rodu Sackettů, aby vznikl opravdu dobrý díl? :-)

Luigi1
13.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Zde Vilém Tell Sackett čelí podrazům švagrové manželky Orrina.Tato žena plná zášti chce smrt pro Sacketty.Vybrala si Viléma a poslala ho do apačského tábora,aby jí přivedl jejich syna,který ve skutečnosti neexistuje.Jeli s ním i jeho tři kamarádi,jestli se jim to podaří a jak se vše vyvine se dočtete v tomto díle.Doporučuji

Horal123
17.02.2020 2 z 5

Knihu jsem si přečetl protože měla hodnocení 91 % a protože se mi hodila do čtenářské výzvy. Bohužel pro mě byla zklamáním a musel jsem se přemáhat, abych jí vůbec dočetl. Žádnou westernovku jsem nečetl od mých klučičích let a teď jsem si uvědomil, že jsem na tento žánr asi moc starý. Děj byl typicky westernově jednoduchý, v duchu rčení "mrtvý indián-dobrý indián" , a z toho jsem nebyl zrovna unešený.

Martin1974
23.04.2013 5 z 5

Tell Sackett je asi najvyťaženejším členom klanu. Autor ho ani v jednom románe príliš nešetril a tak sa fanúšikovi lamouroviek otvára samostatná dobrodružná séria v sérii The Sacketts.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988