Tarzan strašný

Tarzan strašný https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21162/tarzan-strasny-21162.jpg 4 49 3

Blue
07.02.2023 2 z 5

K Tarzanovi mám ambivalentní postoj. Na jednu stranu ho uznávám jako dobrodružnou klasiku, na druhou stranu je to četba pro literární masochisty. Přesto se do této četby čas od času pro odreagování pouštím. Tento díl se jmenuje velmi příznačně, protože to je opravdu strašná četba. Když pominu samotný obsah, pak za vše hovoří následující ukázka: "Jsme přátelé!" uvítal dvojici náčelník. "A já jsem Ja-don, náčelník Ja-luru. Skláníme se před tebou, Dor-ul-Otho, a žádáme tě o pomoc v boji s Lu-donem, veleknězem A-luru." "Což jste ho ještě nepřemohli?" divil se Tarzan. "Myslel jsem, že jsi dávno králem Pal-ul-donu." "Ne," zavrtěl hlavou Ja-don. "Všichni se bojí velekněze, a teď, když je v jeho chrámu někdo, kdo si říká Jad-ben-Otho, mají z něho ještě větší strach." Ideální do slabikářů, ale já už jsem čtenářsky poněkud pokročil.

farbi
26.07.2015 5 z 5

Dej pútavý a prepracovaný, ako aj v predchádzajúcom dieli, takže som nadmieru spokojná :)
Len treba autorovi odpustiť, že Tarzan bol vždy "náhodou" v pravý čas na pravom mieste, aby niekomu zachránil život. A takto to je už od prvého dielu, takže ani to už neprekvapuje. Čitateľovi samozrejme musí byť jasné, že v normálnom živote to takto nechodí...

Edward52
30.11.-0001

Osmé pokračování tehdy oblíbených příběhů o Tarzanovi vyšlo v roce 1921, u nás až díky nakladatelství Paseka v roce 1993