Švýcarský Robinzon

Dobrodružný román švýcarského spisovatele a pastora (1782–1830). Osudy chudé švýcarské rodiny, která za napoleonských válek opouští Evropu a hledá si nový domov v zámořských koloniích a po ztroskotání lodi nalézá tento domov na neobydleném ostrově. Na tomto ostrově žije potom tato rodina robinzonským životem deset let. Napínavá kniha, propagující únik od evropské civilizace a návrat k přírodě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8395/big_svycarsky-robinzon-BGg-8395.jpg 4.4190
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Blok

Der Schweizerische Robinson, 1812

Kniha Švýcarský Robinzon

pepa4081

Nevím proč, ale Švýcarský Robinzon, se mi líbí asi ze všech robinzonád nejvíc. Možná proto, že si dokážu živě představit, jak budovali své bydlení a hospodářství. Ke knížce jsem se dostal až nyní a rád se k ní někdy vrátím. Mohu doporučit dětem i dospělým.
Nanejvýš uspokojivé.

kuruteku

Trocha změny po všech těch románech, scifi, fantazy, detektivkách - a vůbec to není špatné. V 10-12 letech bych z toho lezl po stropě, teď vidím, že je to taková červená knihovna pro děti, ostrov splněných přání. Ale i tak - dobrá výchova a příležitost dělá správné robinsony.
V tom správném věku jsem četl Kormidelníka Vlnovského, kterého si cením nejvýš (musím si ho znovu přečíst), Plevův Robinson byl pro děti vhodnější než Defoeův, Tajuplný ostrov pro starší (ale taky velmi zdařilý).
Tak teď díky ilustracím Milana Fibigera jsem se dostal i k tomuto Robinsomu.

ewalien

Četla jsem ji jako dítě a teď po letech v rámci výzvy, se k ní ráda vrátila. Už dávno jsem zapomněla, jak jsem si jako malá přála zažít něco podobného, žít na opuštěném ostrově, objevovat a starat se o sebe... Dětské představy. Dnes vím, že bych to tak dobře nezvládla, civilizace by mi chyběla. Přesto jsem si Švýcarského Robinsona přečetla znovu s chutí a dojetím. Je to skvělá kniha, mohu i jen doporučit.

Kolben

Knihu jsem četl několikrát v různém svém věku a vždy se mi moc líbila.

Charlie99

Pěkná knížka, dobře se čte. Škoda že není pokračování

kolacky

Moc dobré čtení pro young adult, abych to řekla dnešní terminologií. Četla jsem kdysi dávno a ráda jsem se vrátila v rámci Výzvy.

m_martina
18.09.2020

Hezká kniha, i když z dnešního pohledu možná lehce naivní. Ale to vůbec nevadí, dobře se čte a příběh je moc milý.

Bulba
19.07.2020

V dětství se mi kniha moc líbila, četl jsem ji několikrát a podle stáři se vždy ztotožňoval s některým synem rodiny Braunů. Nyní jsem si ji po více než 40 letech přečetl znovu - je to stále pěkné čtení, i když teď příběh beru spíše jako pohádku.