Munch

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Edice Světové umění je zasvěcena nejvýznamnějším osobnostem v dějinách umění a jejich dílu. Dokonale graficky zpracované knihy obsahují velké množství kvalitních barevných reprodukcí, z nichž si čtenář může udělat dobrou představu o umělcově tvorbě. Doprovází je fundovaný biografický text, který shrnuje nejen základní informace o malířově životě, ale také o jeho postojích a názorech a obecně přístupu k umění. Díky praktickému formátu a vysoké kvalitě představuje série Světové umění dokonalé dárkové publikace. Edvard Munch (1863–1944), známý norský modernistický malíř a grafik, který svým dílem ovlivnil řadu uměleckých škol a hnutí. K jeho nejznámějším obrazům patří Výkřik, Smrt v pokoji nemocné či Tanec života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199500/svetove-umeni-munch-dvg-199500.jpg 4.110
Série:

Světové umění (10.)

Orig. název:

Munch (2013)

Žánr:
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Munch

Přidat komentář
laepus
22.07.2018

Kdo nemá tušení, co je to stalking, ať si přečte tuto skrovnou knížku o Munchovi, největším norském malíři všech dob. Dost krutý osud, se kterým musel žít až do osmdesáti let. Je fajn dovědět se, že Munch nerovná se jen Výkřik, ale i něco dalšího. V jeho malbách je vidět inspirace (nebo vzdání holdu?) vším - Manet, Klimt, Mucha, Pissaro, van Gogh, Gaugin, Kokoschka... ti všichni se v Munchově tvorbě odrážejí. A je otázka? Inspiroval se on u nich, nebo oni u něj? Řekl bych (podle datace obrazů) tak napůl. Opět ale tradiční nešvar této edice, kdy o nějakém obraze se píše a jiný je u textu a čtenář se často musí vracet či listovat dopředu, aby si psané informace ověřil. Za mě ale jako vždy - výborná hodinka základních věcí o daném malíři.

annihilation
07.06.2018

Co je ideálem knihy o umělci? Dozvědět se něco (nového) o jeho životě, tvorbě a motivech, neméně pak možnost si díla prohlédnout a posoudit. Tato publikace splňuje jen druhý požadavek - je kvalitně potištěná mnoha nádhernými reprodukcemi, které jsou vždy doplněné o triptych z výřezů díla. Ale promluva, která má barevnou stránku doplňovat, působí jako útržky prezentace od někoho, kdo si o svém čtenáři myslí, že nepojme více jak tři řádky slov na stránce, což má za důsledek fakt, že je text nesouvislý, působí nudně a nezapadá do kontextu ilustrací (je profesionální mluvit o díle, které se nachází na jiné straně a nedat k němu alespoň odkaz?). Kdyby stať o Munchově životě nebyla nesmyslně rozkouskována, ale uvedena v grafické publikaci jako úvod/závěr, mohl by tento svazek fungovat jako celek. Ale to by pak na první pohled bylo znát, že je povrchní, neinovativní a omezená. Doporučuji tedy jen pro Muncha samotného - jeho talent má šanci vyniknout.

Izu
16.11.2017

Perfektní !

MOu598
28.07.2017

Četla jsem v říjnu 2014. Podle mých poznámek:
Moc se mi líbí styl knížky - vždy reprodukce obrazu, 3 detaily, název, kdy, jak nakresleno, rozměr a kde je dílo umístněno.Postupně životopis malíře.
Krásné reprodukce.
Poznala jsem zajímavého malíře. Hodně věcí se mi zalíbilo, maluje hlavně lidi, pocity, sebe. Byl blázen - kdo není.

terka138
15.01.2016

Kniha se četla opravdu lehce a rychle, je přehledná, trefná a dobře uspořádaná. Reprodukce na křídovém papíře jsou nádherné a kvalitní.
Myslím, že tato série knih je velmi povedená a dokáže člověka srozumitelně seznámit s danými autory a jejich tvorbou. Navíc, pokud je srovnáme s podobnými publikacemi, jsou jednotlivé výtisky velmi levné, což určitě každý ocení. Těším se, až si přečtu další svazky.