Stínadla se bouří

od:

Stínadla se bouří

Druhý díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 3. Tajemství Velkého Vonta) napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát se Velkým Vontem. Ilustroval Jan Fischer. 2.vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68058/stinadla-se-bouri-rfr-68058.jpg 4.71226
Série:

Stínadelská trilogie (2.)

Žánr:
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Puls
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (47)

Přidat komentář
Bustedka
25. června

První Foglarovka. Je mi 28, jsem ženská a sáhla jsem po knížce jen proto, že jsem nevěděla, co číst dceři před spaním. A musím uznat, že mě to chytlo. Pokud nahlédnu na knihu z pozice toho, pro koho je to primárně určeno, tak opravdu klobou dolů před celkovým zpracováním a před hodnotami, které kniha předává dále

n.ezn.amy
20. června

Naprosto skvělá kniha, kterou jsem poprvé četl v r.1987 a od té doby jsem jí četl několikrát. Rychlé šípy poznávají vontskou historii, díky nalezené kronice. Členové Rychlých šípů jsou samozřejmě naprosto charakterově jedineční, ale v této knize pro mě naprosto nejlepší Široko. Za pár let se ke knize vrátím znovu a opět se ponořím do temných ulic Stínadel, moc se těším až znovu potkám Uctívače Ginga a samozřejmě Široka.

Chesterton
03. března

Souhlasím s Rup - Vontové jsou více lidští :) Pro dospělého trochu příliš trčí "Vyšší princip mravní". Ale dobrodružství za 5*

Ivo1973
14. ledna

Jako kluk jsem tuto knihu četl několikrát. Vynikající příběh, který dokáže vtáhnout do děje.

Melancholie
12. ledna

K žádné jiné knize nemám tak nostalgické vzpomínky. Co bych dala za to, přečíst si ji znovu bez toho abych znala děj?

zyt
21.09.2017

První Foglarovka kterou jsem četl a ani mi nevadilo že to byl druhý díl.

85098211
24.08.2017

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha (následující hned po Záhadě hlavolamu) - četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

Jana283
22.08.2017

Je to jak píše Damato. Mně tatínek "Foglarovky" půjčil jen když byly na vysvědčení samé jedničky a nebo jsem byla zmítána horečkami minimálně 40 st C.... prostě největší odměna.
Jak jsem se těšila, že si je všechny, když po revoluci začaly vycházet, přečtu se svými dětmi. Bohužel synek nadšení pro Rychlé šípy a spol. nesdílí a dceruška mne poslala k šípku i s Gabrou a Málinkou.

Damato
18.08.2017

Taky se vám někdy stalo, že při nějaké práci ( např. při utírání prachu) jste narazili očima na nějakou knihu a jen tak zběžně do ní nakoukli? Tak tohle se stalo včera večer mně s touhle úžasnou knihou. Bleskem jsem jakž-takž douklidila byt a fofrem se odebrala s touto knihou do svého křesla. Vůbec mně nerozčiloval fotbal ( a že to ta Plzeň sakra dobře válela, jak mi dojatě vysvětloval vedle sedící partner, kterému jsem od knihy vzorně odpovídala- ...ano, nezasloužil si tu žlutou, jo, byl to jasný ofsajd - do dnes neví, že nemám ani tucha, co to nějaký ofsajd je...) . Já si u téhle knihy bezva odpočinula, vzpomínala jsem u toho na mé dětství u paneláku, kdy jsme s kamarády foglarovky četli tajně, protože je rodiče měli poschovávané po kufrech v panelákových sklepích (- dost dobré bylo, když nám na to, že si je půjčujeme mezi sebou rodiče přišli a pak je četli s námi a začala pokoutná výměna foglarovek mezi dospěláky), moji kluci tyto knihy četli a přímo hltali v době 9-14 let a i dnes, je rádi otevřou. Super čtení, myslím, že až odejdu do důchodu, budu je číst znova. Fajn bude, že až budu stará a sklerotická, takže je vlastně budu číst pořád jakoby "poprvé" , takže se vrátím do doby, kdy jsem první foglarovku dočetla s otevřenou pusou a s nadšením se vrhla na další. Úžasná vidina budoucnosti.

amyssonner
17.08.2017

Miluju všechny Foglarovky. Obzvlášť když se děj odehrává v tajemných Stínadlech.
Občas sním o tom, že bych v té době taky žila, hrála hry na ulici a byla součástí nějakého klubu, řešila nějaké tajemství..
U této knihy člověk prožívá děj, jako by ho opravdu byl součástí.

5* určitě!

Šalvěj
07.08.2017

Jako při prvním čtení jsem si ji náramně užila.

PeM
07.06.2017

Foglarovky jsou vzpomínky na tábory :-) Máme doma takřka salátové vydání staré knihy Stínadel.....no, dokud budou pohromadě, budu v klidu :-)

ellescorpio
03.03.2017

Při vybírání další položky do čtenářské výzvy jsem u kolonky oblíbená kniha rodičů dlouho nepřemýšlela. Foglar byl jasná volba, milovala jsem ho už jako dítě. A vzhledem k tomu, že se u nás v domě Foglar narodil, a jak půda (na kterou by mimochodem naprosto dokonale zapadnul Maxmilián Dráp), tak sklep jsou Stínadla jak vyšitý (a naproti zahrada s ginkgem), takže se na to fakt nesmírně těším!

čtenářka4
26.12.2016

Klasika dětské dobrodružné literatury.

Madlenka_Knihy
17.11.2016

Ani nemůžu uvěřit, že taková knižní dokonalost může existovat! ♥

Druss
19.10.2016

Foglarovy Stínadla jsou čtvrť, ve které bych chtěl vyrůstat!

any333
21.08.2016

Tenhle díl překvapoval více než první a konečně se objevil Široko se svou tajemnou maskou. I když překvapení s Bublinou ke konci bych klidně oželela. Závěr je šťastný, ale ještě je třetí díl, tak jsem zvědavá, co bude mít Žlutý květ za problémy.

spackova.p
02.08.2016

Super pokračování :-) Chvílemi mi bylo i do breku, ale o tom víc se mi kniha líbila.

Zahonek
21.06.2016

Zdá se mi, že Záhada hlavolamu byla malinko napínavější a tajemnější než Stínadla se bouří. V tomto díle ale byl zase Široko. Rozhodně suprová kniha, která vrátí vaši mysl do dětství.

Aniga
01.05.2016

"Dlouhá a podivná je historie vontských Stínadel. Odnepaměti bouřil a klokotal život hochů v jejich uličkách a zákoutích jako nikde jinde. Ano, snad nikde jinde nežili chlapci způsobem tak zvláštním a tak divokým a neukázněným jako zde...."
Kdo by snad neznal tyto legendární věty :)
Když jsem si v rámci Čtenářské výzvy na rok 2016 měla vybrat knížku mého dětství, neváhala jsem a rozhodla se téměř ihned.
Patřila jsem k těm dětem, kteří po rodičích našly ve sklepích "salátové vydání" Rychlých šípů (komiks) a na jejich příbězích se učily číst a vyrůstaly.
Nikdy nezapomenu ani na ten den, kdy jsem měla tu čest být také na besídce, kde byl p. Foglar a právě tuto knihu Stínadla se bouří mi podepsal.
Kdyby jen bylo více takových spisovatelů, kteří by zase dovedli nějakým způsobem motivovat děcka pro lepší čestný začátek svého života.. díky Jestřábe.

Rup
16.03.2016

Nemůžu si pomoct, ale vždy jsem měl v oblibě spíše divoké Vonty, než uhlazené Šípy. Nicméně způsob jakým dokáže autor udělat z obyčejného činžáku džungli je obdivuhodný. Doporučuju.

Daniel312
08.03.2016

Stínadla se bouří jsou moc dobrá asi nejlepší ze série (2. díl) nejlepší kniha

Luccy78
27.02.2016

Druhé pokračování ze Stínadel a i tato kniha patří mezi mé TOPky. Dobrodružství Rychlých šípů jsem si oblíbila už jako malá holka, když jsem si půjčovala na prázdninách u dědy jeho svázané ročníky časopisu Hlasatel a já je úplně hltala a těšila se na každý nový komiksový příběh Rychlých šípů. Ani po letech toto nadšení nevyprchalo, jen jsem si i toto dobrodružství pořídila v knižní podobě.

IvethBiersack
21.02.2016

Bezkonkurenční :)

kata5121
10.01.2016

Tuhle část jsem milovala, musím ji bezpodmínečně zase sehnat :)

evelýny
06.11.2015

Skvělá kniha. Četla jsem ji několikrát, naposledy když mi bylo 22 let a i tehdy jsem byla tak zaujatá dějem, že jsem přejela několik stanic v metru :-)))

ajsigirl
27.10.2015

A zas a znovu Stínadla. Jak naznačuje název druhého dílu této skvělé triologie, ve Stínadlech se opět ozývá válečná píseň. Ježek v kleci, který byl objeven a rázem opět zatracen ve Svatojakubské stoce se má podle určitých informací opět objevit na scéně. Stínadla se o tom dozvídají a na obchodech se objevují inzeráty - Vyměním ježka v Kleci za motocykl.! Taková nabídka nenechá nikoho klidným. Je potvrzeno že ježek v kleci se objevil a že po něm již více lidí pátrá. Obejvuje se zde nová parta Uctívačů ginga, kteří jej chtějí ukořisti a nastolit svoji vláhu. Další parta Dabinelovci se také pokouší o převrat a nastolení své vlády ve Stínadlech. Skupinka rezavých klíčů se spřátelí s Rychlými šípy, kteří nabízejí pomoc při hledání hlavolamu a snaží se opět nastolit mír a svěřit hlavolam někomu, kdo je podle nich vhodný pro nastolení smíru a pohody celých Stínadel. Objevuje se zde i Losina, který o někom takovém ví, a pomáhá rychlým šípům vyluštit záhadu, kde se ježek v kleci nachází. Nejen že se poté seznamují s oním chlapcem, který by měl vést celá Stínadla, ale také objevují nejstarší kroniku předků Vontů o kterou se strhne rvačka. Pomůže kronika jeho vítězství při volbě nového Vonta? Doporučuji přečíst! Rychlé Šípy jsou od Foglara (dle mého názoru) nejpovedenější ze všech děl. Celá triologie je výjimečná a škoda že ji není více. !

amelie.m
25.06.2015

Tvorbu pana Foglara miluji od svých dětských let a ještě teď se k ní ráda vracím, zvláště ve skvěle zpracované audio formě.

choze
23.06.2015

Tentokrát je pozornost od první kapitoly upřená na titulní Stínadla, ve kterých se opět rozhořel tvrdý politický boj nových part o vládu nad čtvrtí a ještě víc než minule je ve středu pozornosti znovunalezený a tajemným Širokem zadržovaný ježek v kleci, který má pro volbu Velkého vonta klíčový význam, a proto po něm tentokrát nepasou jen RŠ, ale rovnou celá Stínadla. Foglar se drží toho, co fungovalo minule, a opět prokládá nebezpečné výpravy do Stínadel čtením z vontské kroniky, psaním Tam-Tamů, konkurenčním bojem se Sběračem a dalším rozvratem v klubu RŠ, ještě závažnějším než byl ten s Červenáčkem. Vedle toho rozvíjí vontskou mytologii, kdy nejen skrze první vontskou kroniku odkrýváme historii Vontů a vedle nových vontských uskupení se seznamujeme i s novými stínadelskými lokacemi (svatyně Uctívačů ginga, Černá voda…) a na scénu nastupuje famózní přízrak Široko. Zároveň druhý díl definitivně uzavírá klíčovou linii s honbou za ježkem a jeho tajemstvím a příběh končí - v duchu poválečného optimismu - masivním happyendem. Zajímavá je přítomnost narážky na zmizení jistého Dymoura, kolem něhož se bude točit třetí díl, který ale vyjde až o několik desítek let později.

jaja1989
20.04.2015

Foglar oblíbenec mého dětství, bohužel záhada hlavolamu nasadila doooost vysokou laťku, ale i tak to zachraňuje Široko s nádechem tajemna.